890 Shares 6829 views

Najgłębsze miejsce na Ziemi – Rów Mariański

Jego nazwa jest najgłębszym miejscem na świecie, było spowodowane Mariany, które znajdują się w pobliżu. Ten głęboki ocean koryta, znajduje się w Oceanie Spokojnym, w zachodniej części. Najgłębsze miejsce na Ziemi osiągnie 10911 m, jej długość wynosi około 2500 km, a szerokość – około 80 kilometrów. Skarpy jej bardzo stromy kąt nachylenia wynosi średnio około 8 stopni. Dno jest podzielona na kilka sekcji kaskady. Co ciekawe, ciśnienie na głębokości około jedenastu kilometrów aż do 109 MPa, że ponad 1,090 razy w normalnym ciśnieniu atmosferycznym.


Pierwszym, który odważył się zbadać najgłębsze miejsce na ziemi, byli brytyjscy naukowcy. Angielski-oceanografowie, naukowcy przeprowadzili swoją pracę w przebudowanej trzy wózki korwety wojny „Challengera” w 1875 roku. Okręt został przekształcony w statek badawczy żeglarskiej biologicznego, meteorologicznych i hydrologicznych pracy. Następnie głębokość morza depresji zdefiniowany przez wiele głębinowych w 8367 metrów. Jednak pierwsze dokładniejsze informacje na temat głębokości Rowu Mariańskiego był w stanie uzyskać tylko w 1951 roku. Według pomiarów produkowane najgłębsze miejsce na ziemi równa 10,863 metrów zostało ogłoszone. Po tym, Mariana Trench stał się znany jako „Głębia Challengera”. Powinna zbadać Rów Mariański naukowcy Związku Radzieckiego. Nasze oceanografowie, naukowcy w 1957 roku przeprowadzono badanie Mariana Trench. Wynik pomiaru maksymalnej głębokości koryta wynosiła do 11 022 m. Ponadto, w trakcie tej wyprawy ustalono istnienie życia na głębokości ponad siedem kilometrów. W ten sposób obalił istniał w momencie myśl, że życie w oceanie na głębokości 6-7 kilometrów w niemożliwe. Poprowadził wyprawę następnie Aleksey Dmitriewicz Dobrowolski, słynny radziecki oceanograf. Była to jego trzecia wyprawa do „Vityaz” jako jej lidera. W 1992 roku, „Rycerz” został przekazany do nowo powstałego Muzeum Oceanu Światowego. Prawie dwa lata pływającą naprawione w fabryce, aw lipcu 1994 roku został umieszczony na parkingu w Muzeum Morskiego w mieście Kaliningrad.

Najgłębsze miejsce na ziemi, pierwszy na świecie, aby zobaczyć Don Walsh, oficer US Navy i Zhak Pikar, słynny odkrywca, oceanograf ze Szwajcarii, 23 stycznia 1960 r. Zostały one zanurzone w opancerzonym batyskaf „Trieste”. Według zeznań urządzeń zainstalowanych na pokładzie, Walsh i Piccard zeszła do poziomu 10 917 metrów. od czasu nurkowa była około pięciu godzinach, a wzrost – trzy godziny, czas bezpośrednio na dnie testerów wynosił tylko 12 minut. Jednak ten krótki okres czasu, to wystarczyło, aby sensacyjnego odkrycia naukowe: znaleźli podobnego obszaru połowu gładzicy płaską rybę około 30 centymetrów.

Znany kanadyjski reżyser i scenarzysta Dzheyms Kemeron w marcu 2012 roku, nowe podwodne jednomiejscowych osiągnął dno koryta i Maryjskiego stała się zatem trzeci człowiek na świecie, będąc na dnie zagłębienia Maryjskiego i pierwsze to zrobić sam. Zstąpił do otchłani ponad dwie i pół godziny, pozostał tam przez około trzy godziny, aż do powierzchni oceanu niewiele ponad godzinę – 70 minut.

Japońscy naukowcy, oceanografowie odkryto w 2005 roku w Rów Mariański trzynastu gatunków nieznanych wcześniej do nauki jednokomórkowych. Nowoczesne urządzenia głębinowych nie tylko ustalona na świecie głębokości ruchu ciał, nieznanych nauce zwierząt morskich.

Później, odległość od powierzchni oceanu do dna jamy stale określony. Jest uważany za najbardziej dokładne badania przeprowadzone w 1997 roku przez japońskich naukowców. Pokazali, że głębokości Rowu Mariańskiego – 10 911,4 metrów.