835 Shares 7094 views

kwas borowy na trądzik: opinie. Dozowanie efekt.

Problemy skórne dziś wynikać z różnych ludzi. Poza dojrzewania, trądzik może często pojawiają się w wieku dorosłym. Oczywiście, ciężkie dyskomfort odczuwany przez wszystkich. Radzi sobie z tym problemem kwasu borowego na trądzik. Opinii na temat tego leku potwierdziły ten wynik. Ten artykuł zbada narzędzie, które dana aplikacja, a także opinie ludzi, aby spróbować.


Alternatywą dla drogich leków

Obecnie sprzedawane wiele produktów kosmetycznych od renomowanych producentów, które mają na celu walkę z trądzikiem. Wielu z nich są drogie. Jednak płacąc znaczne sumy pieniędzy reklamowane, często widzimy, że nie są oni korzystają z tego problemu.

Musimy ponownie szukać w internecie lub w sklepach i aptekach, nowych i skutecznych środków wydać dużo pieniędzy. Tymczasem istnieje sposób, że można nazwać prawie za darmo w chwili obecnej. Są one z powodzeniem stosowane przez naszych ojców i matek, a może nawet dziadków. Ten kwas borowy na trądzik. Odpowiedzi o nim zostawić niemal entuzjastycznie.

trądzik

Rozpatrzmy bardziej szczegółowo problem oraz przyczynę jego wystąpienia.

Gdy zablokowanie gruczołów łojowych i mieszków włosowych powstaje stan zapalny lub choroby o nazwie trądzik zaskórniki. Lekarze nazwali najbardziej różne przyczyny ich występowania. Główne elementy choroby zaskórników, trądziku torbielowatego zagłębienia i formowanie węzłów.

Trądzik jest chorobą bezpośrednio związane z ogólnym stanem całego organizmu. Poza tradycyjnymi wytrąca się w okresie dojrzewania, przyczyny mogą ukryć zakażeń lub chorób immunologicznych układu hormonalnego, na poziomie genetycznym i w przewodzie pokarmowym, może być spowodowana zaburzeniami psychicznymi.

Pojawiają się one zarówno w okresie niemowlęcym i osób w podeszłym wieku. Oczywiście, większość z tego problemu dotyczy młodych ludzi. Wśród najczęstszych przyczyn są następujące:

 • zmiany hormonalne w okresie dojrzewania;
 • wysypki przed miesiączką;
 • niezanikające trądzik po okresie dojrzewania (co sugeruje, nieprawidłowości w odniesieniu do systemu rozrodczego);
 • pogrubienie warstwy rogowej naskórka;
 • choroby przewodu pokarmowego;
 • mikroflora indywidualna;
 • warunków skrajnych;
 • zaburzenia immunologiczne;
 • niewłaściwe stosowanie kosmetyków;
 • gorący klimat o dużej wilgotności;
 • słońce i promienie ultrafioletowe;
 • kontaktowanie substancji toksycznych;
 • wyciskanie;
 • przyjmowania leków;
 • zbyt częste mycie skóry.

Cokolwiek było kwas borowy opinii trądzik, sprawdzonych narzędzi, leczenie, oczywiście, musi być zintegrowane.

Sposoby leczenia

Terapia powinna wykonywać zadania, takie jak zapobieganie powstawania nowych zaskórników, usuwanie istniejących, o obniżonej zawartości tłuszczu wydalane, łagodzi stany zapalne.

Jest to najczęściej przepisywane zabiegi w salonie kosmetycznym, środki odprowadzane do użytku domowego (w tym, w tym kwasu borowego na trądzik, przeglądy, które zostaną również omówione poniżej). Jeśli trądzik spowodowany przewlekłych chorób organów wewnętrznych, nie koniecznie musi być przeprowadzone w ich przetwarzaniu. W przeciwnym razie, nawet jeśli uda się pozbyć trądziku, będą wkrótce powstać ponownie jako powód do nich zadzwonić, nadal będzie mieć negatywny wpływ na organizm.

W większości przypadków należy zmienić swoją dietę i przejść na zdrową dietę.

kwas borowy na trądzik

Opinii na temat tego leku zostaje sam lub z innych środków. Po pierwsze, uważamy, że wyłącznie do zrozumienia ich wpływu na skórę.

Kwas borny jest wytwarzany w postaci maści, proszki i roztwory. W każdym z nich głównym składnikiem jest dokładnie to. Elementy nośne są różne:

 • w 3% kwasu borowego zawierał 70% etanolu i fiolkę 70 jest oferowany do mililitrów;
 • Proszek można nabyć 2, 10 do 20 gramów;
 • Maść ma stężenie 5% wazeliny i sporządza jest pakowany do pojemników po 25 gramów.

W zależności od celu, korzystać z różnych form. W odniesieniu do naszego tematu stosowany kwas borowy na trądzik. Recenzje niemal wszystko to potwierdzić.

kwas borowy – silny środek antyseptyczny. Jest w stanie zniszczyć różne mikroorganizmy, których autorem jest denaturacji i koagulacji. Tak więc, środki do czynnego pasożyty zewnętrzne zwalcza wirusy, bakterie i grzyby.

Jest on używany wyłącznie do użytku zewnętrznego. Po nałożeniu na skórę, zaczyna aktywnie zniszczyć chorobę zakaźną. Oznacza doskonale wchłaniany do krwiobiegu.

Są traktowane zgodnie z zaleceniami specjalisty

Powrót w 19 wieku, został on z powodzeniem stosowany w wielu różnych sposobów, w tym kwasu borowego na trądzik. Zdjęcia przed i po 20 wieku są jednak identyczne. Już w tamtych czasach znali jego doskonałą zdolność do wnikania w głąb skóry i gromadzą się w tkankach i narządach. W związku z tym jakość kwasu borowego szeroko stosowane jako środek antyseptyczny.

Oprócz właściwości dezynfekujących, może to dobrze wysuszyć trochę stany zapalne, w tym trądzik. Trądzik – to nie tylko problem estetyczny. Jak wspomniano powyżej, nie wszystkie leki, nawet te najdroższe, są skuteczne w zwalczaniu tego zjawiska.

Jednakże, nie można używać środków niekontrolowany. Konieczne jest, aby udać się do lekarza i uzyskać jego zalecenia. Wtedy będzie skuteczny kwas borowy na trądzik na twarzy. Opinie ludzi wspomnieć, że jest on stosowany w ściśle określonej proporcji lekarza w połączeniu z innymi lekami. Ze względu na efekt dramatyczny, nie należy go używać bez recepty. W przeciwnym wypadku, skóra może zacząć się łuszczyć się silnie z powodu nadmiernej suchości.

Leczyć przyczyny i konsekwencje

Jeśli jest prawidłowo i konsekwentnie stosowany kwas borowy na trądzik na twarzy, opinie sugerują, że w niedalekiej przyszłości liczba zmniejszonym trądzik, czerwone plamy, jeśli w ogóle – znikają, a skóra stanie się zdrowa.

Lek nie powinien być stosowany, jeśli problem jest prawie tam. Ponadto, dermatolodzy, szczególnie zaleca się znaleźć przyczynę trądziku, a następnie wybrać środki, aby się go pozbyć.

Po tym wszystkim, jeśli okaże się, że przyczyną trądziku polega na naruszenie narządów wewnętrznych i układu hormonalnego, byłoby bezużyteczne trądzik kwas borowy bez leczenia. Opinie skuteczność metody jest często związane z tym.

Ale jeśli przyczyną problemu jest zwiększona tylko pracę gruczołów łojowych, narzędzie pomoże bez dodatkowego leczenia.

Zauważ, że dana substancja jest toksyczna, ale ciało jest wyświetlany przez długi czas.

świadectwo

Z powiedział, że jeśli może pomóc kwasu borowego do opinii trądzik? Jego zastosowanie może pomóc w różnych sytuacjach, na przykład gdy:

 • łuszczyca;
 • nerwowa;
 • trądzik;
 • intensywnej pracy gruczołów łojowych;
 • każdy trądzik.

Skuteczny środek jest głęboko oczyścić skórę, gdy gwarantuje długotrwały efekt. Jeśli nowe pryszcze do wyschnięcia, nie są już wyświetlane. Jednocześnie pozostawia wazeliniarstwo skóry, a uzależnienie od narkotyków występuje.

zalety

kwas borowy na trądzik (opinie i zdjęcia poniżej) ma wiele zalet.

 1. Jest to przede wszystkim tanie. W każdym remedium drogerii kupić dosłownie za grosze i bez recepty.
 2. Jednocześnie, stosowanie leku jest bardzo prosta. Oni smarować obszarów problemowych.
 3. Na koniec, kwas borny jest bardzo skutecznym środkiem. Zapewnia stopniowe rezultaty, ale trwa przez długi czas.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego leku, oprócz zalet, istnieją i minusy. Zatem, narzędzie jest w stanie dostarczyć następujące negatywne skutki.

Powodować swędzenie, pieczenie i zapalenie skóry. Dlatego powinien on być stosowany szczególnie do skóry wrażliwej łagodnie jak to możliwe pojawienie się reakcji alergicznej.

To wysusza skórę. Dlatego ci, którzy początkowo suchy rodzaj skóry, taki środek nie jest zalecane.

Tak więc, jeśli są podatne na reakcje alergiczne, to najlepiej wybrać inny środek w leczeniu trądziku. Oprócz alergii kwasu borowego może pojawić się do innych składników zawartych w preparacie. Przed pierwszym użyciem należy przetestować małą powierzchnię szczotkowanie skóry. Jeśli startów zaczerwienienie i swędzenie, to lepiej przestać go używać.

Należy także pamiętać, że kwas borowy zawierać alkohol. I wysusza skórę. To z tego powodu nie jest zalecane dla osób z suchą typu.

Jeśli fundusze są stosowane zbyt dużo albo oni cieszą się zbyt długo, może dojść do przedawkowania. Następnie pojawia się niepożądana reakcja w postaci bólu głowy, nudności i wymioty. Jeśli wystąpi taka reakcja, należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

recepty

Substancja występuje w wielu preparatach kosmetycznych do leczenia skóry. Te maski i toniki i kremy i balsamy. Można gotować i środki do domu, które zawierają kwas borowy na trądzik. Opinie: „Sposób wytwarzania jest kluczem do skutecznego leczenia.” Tak wiele powiedzieć. Różni ludzie dopasować niektóre przepisy z zawartością kwasu borowego. Rozważmy niektóre z nich.

W celu wytworzenia maski na trądzik, się 50 g gliceryny i dodano do niej 20 ml roztworu kwasu borowego. Wymieszać składniki, stosowane w odniesieniu do obszarów problemowych maskować i pozostawić na piętnaście minut. Ta maska jest dobry, aby zrobić dwa razy w tygodniu dla skóry tłustej.

W celu przygotowania płynu kosmetycznego alkoholu boru zmieszanego z rumianku nalewki w równych proporcjach. One rozmazane czystą twarz dwa razy dziennie.

Chloramfenikol oraz kwas borowy na trądzik

Oceny pokazują, że kombinacja levometitsina naszego rozwiązania jest bardzo skutecznym środkiem. Przygotowanie go jest proste.

Jest możliwe, aby w równych proporcjach, z dodatkiem 1% roztworu chloramfenikolu, 2% roztwór kwasu salicylowego i 3% roztworem borowego.

Kolejny przepis składa się z następujących elementów:

 • kamforę alkoholu 80 ml;
 • chloramfenikol – 4 tabletki;
 • streptotsida – 10 tabletek;
 • Kwas borowy – 30 ml.

gaduła

miłość wielkie ludzie zaczęła używać Mash, które obejmują kwas borowy na trądzik. Recenzje „dozowania pozostaje taka sama dla różnych receptur. Konieczne jest, aby smarować zacier tylko obszarów problemowych ". Zatem dermatologów i polecam ludzi do wypróbowania różnych receptur. Zacier można wytworzyć, na przykład, maści cynku lub aspiryną.

Dla pierwszej receptury potrzebne 40 ml kwasu salicylowego i 25 ml roztworu boru. Do tych składników dodano maści cynku łyżeczka, wymieszano i umieszczono w lodówce. Stosowanie oznacza dwa razy dziennie.

W celu przygotowania innych kompozycji ma cztery aspirynę, kruszyć je i miesza w butelce borowego alkoholu. To narzędzie jest najlepiej stosować na noc.

Jeśli używasz skóra staje się zbyt suche i zaczął się odklejać, cała twarz jest już nasmarowane i ograniczone obszary problemowe. Po zakończeniu kursu wyznaczonego lekarza, leczenie można powtórzyć po upływie trzech miesięcy.

Co jeszcze stosowanie kwasu borowego?

Nie tylko przyczynia się do kwasu borowego na trądzik. Recenzje: „Proszek radzi sobie z problemami skóry związanych z infekcjami (płaczący egzema). Obszar po czym wylewa się cienką warstwę dwa razy dziennie ". Ponadto, jest przydatna w następujących przypadkach:

 • drobne kawałki i oparzenia, to traktuje się ze skórą;
 • w postaci silnie rozcieńczonego przemyto oka;
 • stosuje się w postaci rozcieńczonej do pochwy prysznicem.

Jest on powszechnie stosowany nawet jako pogłównego dla wielu upraw. Następnie rośliny rosną lepiej i produkują więcej plonów. Stają się one bardziej odporne na choroby i niekorzystne warunki pogodowe. Specjaliści oceniają, że w wyniku podawania do zawartości kwasu borowego, wydajność wzrasta z 20 do 25%. To moczone nasiona są dodawane do gleby, spryskać liście i wykorzystywane jako gotowego nawozu.

Ma to kilka pozytywnych efektów kwas borowy. Dlatego nie dziwi fakt, że takie proste środki staje się tak skuteczny w walce o zdrową i piękną skórę.