238 Shares 6909 views

Gdzie w Panelu sterowania systemu Windows 10: Metody dostępu

Wielu użytkowników „TEN”, używane do pracy z poprzednimi systemami jak siódmy i ósmy wersji, nie wspominając o „ekspishke” dość często zastanawiają się, gdzie w systemie Windows 10 Panel sterowania. Tak, wszystko w tym samym miejscu i w systemach z przeszłości. To tylko dostęp do niego odbywa się na kilka innych sposobów. Oni teraz mogą liczyć co najmniej pięć.

Gdzie w Panelu sterowania systemu Windows 10? jej poglądy

Rzeczywiście, w porównaniu z poprzednim systemem dostępowym w „dziesiątce” Panel sterowania w tym samym czasie to można nazwać uproszczoną i skomplikowane. Tutaj jedynym problemem jest to, że w zależności od wybranej opcji do niego dostęp, można otworzyć narzędzi różnego typu.

Istnieją dwa rodzaje paneli sterujących: klasyczne i skróceniu. Drugi typ jest bardziej odpowiedni dla zwykłych użytkowników, a drugi jest przydatna dla wszystkich tych, którzy chcą uzyskać dostęp do zaawansowanych ustawień. W każdym przypadku dostęp do wszystkich ustawień dostępne są, i tam i tam. Najważniejsze – aby dowiedzieć się, jakie opcje są dostępne z różnych typów paneli.

Jak otworzyć Panel sterowania w systemie Windows 10

Tak, jak wspomniano powyżej, dostęp do niej pięć sposobów. Na pytanie, gdzie w systemie Windows 10 Panelu sterowania, należy wziąć pod uwagę każdy sposób nazwać.

Przyjrzyjmy się każdej z nich:

Metoda 1: Aby połączyć się z skróconą wersję Panelu sterowania, aby wybrać wystarczy „Start” Parametry sekcji menu i kliknij na nią.

Natychmiast pojawia się narzędzie, które w poprzednich wersjach systemu Windows nie było. Choć wiele osób uważa, że to tylko menu ustawień, w rzeczywistości jest to skrócona wersja Panelu sterowania.

Metoda 2: W głównym menu „Start”, klikając lewym wybierz sekcję Opcje. Następnie w oknie, które się pojawi, należy zwrócić uwagę na pola wyszukiwania w prawym górnym rogu. Tutaj wpisz zapytanie opcję „Panel sterowania”, a następnie naciśnij klawisz Enter. W wyniku ciągu wyszukiwania wyświetlana jest wskazaniem. Kliknij na tym wierszu i uzyskać dostęp do panelu sterowania, w swojej klasycznej formie.

Wariant 3 Trzecia opcja do rozwiązania problemu , gdzie w Panelu sterowania systemu Windows 10, trochę łatwiejsze. Aby uzyskać dostęp to wykorzystuje wszystkie ten sam przycisk „Start”, ale w tym przypadku zastosowano prawym przyciskiem myszy. Link do klasycznego Panelu sterowania znajduje się bezpośrednio w tym menu. Kliknij na nią i znowu widzimy przed narzędziami typu klasycznego.

Proces 4 Inna metoda połączenia klasycznej wersji panelu sterowania, to kliknąć przycisk wyszukiwania, który znajduje się bezpośrednio na pasku zadań obok przycisku Start. W wywołanym oknie pop-up przepisać zapytanie. W miarę wpisywania tekstu będą wyświetlane wyniki znalezione. W zasadzie, aż do zakończenia dochodzenia nie jest konieczne, aby się zarejestrować. Jak tylko wynik, kliknij na nim i wprowadź żądaną panel klasyczny wygląd.

Metoda 5. Na koniec, aby uzyskać szybki dostęp do panelu sterowania, można użyć standardowego menu „Uruchom”, spowodowanego przez połączenie Win + R Tutaj wprowadzić kontrolę polecenia i naciśnij klawisz Enter, i to wszystko. Ponownie, metoda ta pozwala na połączenie klasycznej wersji narzędzia.

Co jeśli panel sterowania nie działa

Teraz spojrzeć na sytuację, w wyniku której nie działa w systemie Windows 10. Panel sterowania jest bardzo prawdopodobne, że dostęp do niego został zablokowany na poziomie polityki bezpieczeństwa. Naprawienia sytuacji może być w niniejszej sekcji, która jest ustawienie, nawiasem mówiąc, są powielane w rejestrze.

W najprostszym edytorze ucieleśnieniem gpedt.msc wywołuje odpowiednią komendę, a następnie wybrać konfigurację użytkownika, a następnie w sekcji wzorców administracyjnych w dół do panelu sterowania. Po prawej stronie znajduje się dostęp bloku rząd. Ustawiony na „Off» (wyłączone) dla niego. Po, że problemy nie będą dzwonić.

wniosek

Tutaj, rzeczywiście, i wszystko, co dotyczy wywołać Panel sterowania w dziesiątej wersji systemu Windows. Jak widać, nic skomplikowanego, a jak widać, istnieje szybki dostęp i sposoby ich obejścia. Każdy może korzystać każdy z nich do woli.

Jeśli chodzi o prawa dostępu, a rozwiązanie jest bardzo prosta metoda, gdyż, co do zasady, wszystkie zakazy i zezwolenia lepiej włączyć lub wyłączyć to tutaj, zamiast angażować się w edycji rejestru (wszystkie te same ustawienia zostaną automatycznie powielane w innych usługach). Ponadto, nie jest to zalecane, aby zaangażować się w korygowaniu klucze w tym samym rejestrze, bez specjalnej wiedzy, a także system może być doprowadzone do tego, że będzie ona działać w ogóle. W niektórych przypadkach wycofywania nie działa do poprzedniego stanu. Więc lepiej jest używać powyższą procedurę.