821 Shares 3127 views

Gdzie znajduje się Statua Wolności? Geografia, historia i fakty …

Gdzie znajduje się Statua Wolności? Odpowiedź na to pytanie zna, być może każdy. Nie jest tajemnicą, że ten pomnik jest uważany za symbol Stanów Zjednoczonych Ameryki, ponieważ znajduje się w Nowym Jorku na Liberty Island. Zapewne wszyscy, nawet ci, którzy nigdy nie byli w Ameryce, zobacz ten wspaniały pomnik w telewizji, w czasopismach, w sklepach z pamiątkami, a nawet w podręcznikach szkolnych.

Pełny tytuł Statua Wolności brzmi dosłownie jak „wolność wiecania świata”. Na idei pomnika – symbolu niepodległości i demokracji. Nawiasem mówiąc, nie każdy wie, że Statua Wolności, wysokość której jest 93 metrów od cokołu, został przekazany do Stanów Zjednoczonych przez ludzi francuskich, którzy w jednym czasie wspieranych przez Amerykanów w ich walce o niepodległość. Pomysł stworzenia rzeźby urodził się w 1865 roku w głowie słynnego francuskiego naukowca Edouard Rene de Leferva Labulaye. Koncepcja pomnika zaprojektowanego przez francuskiego rzeźbiarza Frédéric Auguste Bartholdi. Pierwszy model z figurą dzisiaj można zobaczyć w Paryżu, w pobliżu Wieży Eiffla.

Wybierając miejsce dla pomnika

Gdzie znajduje się Statua Wolności, znaleźliśmy szczątki, aby dowiedzieć się, dlaczego został zainstalowany w tym miejscu. Lokalizacja wybrana rzeźbiarz Bartholdi. Postanowił, że wyspa Bedlow (3 km od południowej granicy Manhattan) – najlepsze miejsce. Jednakże, zgodnie z dostępnymi informacjami, posąg również ustawić w Port Said, że Kanał Sueski, który łączy Morze Śródziemne i Morze Czerwone w Egipcie. Projekt ten nie został zrealizowany, a pomnik nadal decydują się umieścić w Stanach Zjednoczonych, ponieważ jest to miejsce gdzie oryginalny pomysł udało się zrealizować w pełni.

Statue of Liberty: The Story

erekcja projektu pomnik został zatwierdzony w 1877 roku. Statua Wolności planuje ustanowić rok wcześniej, ale fundraising był opóźniony. Co ciekawe, pieniądze na montaż pomnika zebrano jak najszybciej: specjalnie dla zorganizowanych różnych imprez, konkursów, loterii, wystaw i bale. Pierwsza prezentacja pomnika odbyło się w dniu 4 lipca 1884 roku, po czym został wysłany do Stanów Zjednoczonych. W Nowym Jorku, gdzie Statua Wolności dzisiaj, dopiero rok później, a montaż trwał 4 miesiące. Oficjalne otwarcie Statui Wolności nastąpiło dopiero jesienią 1886 roku. W 1956 roku wyspa Bedlow przemianowany na Liberty Island.

Statua Wolności i wokół niego

Sama rzeźba jest rama wykonana ze stali o wadze 125 ton. Projektowanie i budowa konstrukcji stalowej zaangażowany Gustawa Eiffla, autor słynnej Wieży Eiffla w Paryżu. Rama jest zbudowana tak, że można poruszać się swobodnie w środku, po schodach do głównego tarasu widokowego, który znajduje się w koronie. Z koroną okien roztacza się widok na port. Panel po lewej stronie „Lady Liberty” data 04 lipca 1776 – datę podpisania Deklaracji Niepodległości. Ponadto, postument, który waży 25000 ton, jest muzeum i dostać się na szczycie podium, trzeba pokonać prawie 200 kroków! Dziś wyspa gdzie Statua Wolności, jest uważany za park narodowy, a pomnik jest narodowym zabytkiem.

Nawiasem mówiąc, pomnik został odnowiony kilka razy, nowe elementy oświetleniowe zostały dodane. Dzisiaj, na przykład, światło lasera.

Jak dostać się do Statuy Wolności?

Aby zobaczyć pomnik i odwiedzić go przez cały rok turyści pochodzą z całego świata. Wejście na wyspę jest bezpłatny, ale promem, który idzie do niego, trzeba zapłacić, i to od 5 do 15 dolarów. Wejście do Statuy darmo.