133 Shares 4536 views

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania leku „Piracetam”. Zastrzyki lub tabletki: co jest lepsze?

W niniejszym preparacie „piracetam” jest powszechnie stosowane. Opis właściwości leczniczych zostaną przedstawione poniżej.

Lek nootropowy „piracetam” jest stosowany głównie w leczeniu ostrych i przewlekłych zaburzeń krążenia mózgowego, przyczyny, które mogą być bardzo różne. Preparat sprzyja absorpcji glukozy w mózgu, mózgu zwiększa oporność na niedotlenienie, a nie tylko poprawia krążenie krwi, ale także energię i inne procesy metaboliczne.

Na przykład, jeżeli:

– zatrucia i urazy mózgu;

– choroby ośrodkowego układu nerwowego, któremu towarzyszy spadek zdolności umysłowych pacjenta;

– konieczność stabilizacji i przywrócenia uszkodzonych funkcji mózgu: pamięć, język, uwagę.

"Piracetam" środki. Noty aplikacyjne

W celu przygotowania „piracetam” uwalnianiu mogą być różne: w postaci ampułki do iniekcji, kapsułek, granulek (dla dzieci) i tabletek. Formy te są konieczne do leczenia ambulatoryjnego różnych stanów, które wymagają poprawy lub przywrócenia czynności mózgu. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do różnych stanów przewlekłych.

W tym przypadku, obróbka jest wykonywana w stopy, które są powtarzane co 6-8 tygodnie. W takim przypadku, przebieg rozpoczyna się od skutecznej dawki minimalnej – 1 kapsułka trzy razy dziennie przed posiłkami, następnie zwiększono do maksymalnej dozwolonej do pewnej kategorii pacjentów – (w zależności od stanu pacjenta) 2-3 kapsułek trzy razy dziennie. Następnie, przyjmując, dawka jest stopniowo zmniejszana do początkowej ilości. Zazwyczaj przebieg leczenia uzależnień „Piracetamu” trwa 2-3 tygodnie, ale w szczególnym świadectwem może trwać od półtora do dwóch miesięcy.

Forma uwalnianiu w postaci ampułek do iniekcji o określonych wskazaniach dokładniejszego sposobu odzyskania aktywności mózgu. Tak więc może on być podawany w postaci kroplówki dożylnej i umieścić roztworem preparatu „piracetam”. Zastrzyki podawane głównie w szpitalach. Ponieważ lek „Piracetam” mogą być stosowane w leczeniu depresji, a także w kompleksowym leczeniu narkomanii i alkoholizmu.

Szeroko stosowany ten lek w leczeniu dzieci i osób starszych. W pierwszym przypadku jest on przypisany do wyeliminowania skutków traumy narodzin, z porażeniem mózgowym, upośledzeniem umysłowym, obrzęku mózgu, ze wstrząsem mózgu i urazach mózgu, rzadziej – z moczenia nocnego. Dla osób w podeszłym wieku jest używany przede wszystkim w celu poprawy krążenia mózgowego.

Również do specjalnych oznaczeń, ze względu na prawdopodobieństwo szybkiego rozwoju negatywnych skutków zaburzeń mózgu, dla tych kategorii może być przepisywany pacjentom zastrzyki „Piracetamu”. Zastrzyki w tym samym czasie powinny być wykonywane tylko pod warunkiem obserwacji pacjentów przez lekarza prowadzącego.

Wśród tych wskazań, w szczególności mogą być:

– zawroty głowy (iw konsekwencji nierównowagi);

– zespół Psycho-organicznego;

– korze mioklonii (mimowolne skurcze mięśni);

– kryzys vazookklyuzionny (gdy jest zablokowanie naczyń krwionośnych komórek sierp i zakończenie tlenu do tkanek);

– dysleksja u dzieci.

Dzienna dawka w tym samym czasie jest podzielony na dwie czterech dawkowania „piracetam”. Iniekcje podaje się przez wstrzyknięcie podskórne lub dożylnie (bolus lub wlew). Dawkowanie w różnych chorobach jest określone przez lekarza prowadzącego. Na przykład, w leczeniu korowych mioklonie co sześć miesięcy, trzeba próbować zmniejszyć dawkę lub przerwać lek stopniowo. Jeśli anulować go ostro, ataki mogą się powtarzać.

piracetam przerwać leczenie „” lek w braku efektu terapeutycznego lub drobnych zmian. Wstrzyknięć w leczeniu uszkodzeń mózgu zaostrzony korzystnie podaje się w skojarzeniu z innymi lekami, takimi jak detoksykacji i psychotropowe (do leczenia stanów psychotycznych). Jeśli wystąpią zaburzenia snu, wieczorne lek powinien zostać zniesiony, nieznacznie zwiększając dawkę codziennego podawania.

"Piracetam" środki. Skutki uboczne i przeciwwskazania

Lek należy stosować ostrożnie w przypadku naruszenia homeostazy, a także po poważnych krwawień i poważnych zabiegów chirurgicznych. Zatem obowiązkowe okresowej kontroli nerek i wątroby. Może powodować działania niepożądane, takie jak lęk, zaburzenia snu, drażliwość, biegunka, nudności, wymioty. U pacjentów w podeszłym wieku przy przyjęciu może nasilać objawy dusznicy bolesnej. Efekty te zwykle ustępują po zmniejszeniu dawki.

istnieją przeciwwskazania do piracetam „lek” w ostrej niewydolności nerek i ciąży. Odbieranie może wpływać na koncentrację i szybkość reakcji psychomotorycznych, więc w trakcie leczenia należy zachować ostrożność podczas sprzęgania, wymagające szybkiej reakcji i szczególnej uwagi.

Lek „Piracetam” – skuteczny w swojej dziedzinie pomocą aplikacji, ale jest jedna rzecz, która nie może być pozostawiona w swoim powołaniu bez uwagi. Lek ten jest wciągająca, więc konieczne jest, od czasu do czasu przeglądu schematu leczenia i stopniowo znosi go, jeśli choroba nie przewiduje stałego odbioru to znaczy.