580 Shares 2300 views

Jak sprawdzić cewkę zapłonową

W życiu każdego kierowcy posiadającego niezwykłe sytuacje, gdy niektóre systemy w samochodzie przestać działać. Wszelkie usterki mogą wystąpić na drodze, w niewłaściwym czasie w tej sprawie. W żadnym wypadku nie można panikować w takich sytuacjach. Trzeba zebrać siły i spróbować rozwiązać ten problem z samochodem. Bardzo często, kierowcy mają do czynienia z problemem układu zapłonowego. Zasadą jest, że samochód po prostu nie chce się uruchomić. Jak sprawdzić cewkę zapłonową z pomocą dostępnych środków na drodze? Takie pytania pojawiają się od każdego kierowcy, który często opuszcza terytorium swego rodzinnego miasta.


Nowoczesne samochody mogą mieć różne produkcja układ zapłonowy bezstykowy. Weryfikacja takiego systemu jest bardzo prosta, więc można to zrobić z testera.

Jak sprawdzić cewkę   Know zapłonu każdego kierowcy. Kontrola ta może być wykonane w domu, jak również w specjalnych stacjach paliw, które mogą zaoferować dodatkowe usługi naprawy samochodu. Bardzo często kierowcy próbują sprawdzić cewkę zapłonową   w domu. Wiele z nich robi to dzieło po raz pierwszy bez strachu.

Przed rozpoczęciem kontroli układu zapłonowego, upewnij się, że nie ma iskry. Następnie trzeba zrobić odłączając wtyk, który jest podłączony do przełącznika. Ważne jest, aby podłączyć urządzenie do pomiaru zaciski kolodchatym, a następnie włączyć system zapłonu w samochodzie. Woltomierz powinien pokazać napięcie akumulatora. Często zdarza się, że wartość wypadkowa może nie zawsze pasuje do czego oczekiwano zobaczyć. W tym przypadku zaleca się, by sprawdzić przewód, który działa od stacyjki do cewki. Jeśli przewód jest uszkodzony, należy go wymienić. Uszkodzone elementy mogą kolidować z innymi urządzeniami, dlatego zawsze zalecane, aby przejść do pracy.

Po wymianie przewodu należy podłączyć do innych terminali klocków. Ponownie zalecamy włączyć system zapłonu pojazdu, oraz oceny wyników skali. Tester powinien wskazywać napięcie, które odpowiada napięciu akumulatora. Jeżeli taka tożsamość nie doszło, konieczne jest odłączenie przewodu od akumulatora, a następnie przełączać się zmierzyć rezystancję pomiędzy przełącznikiem a plus i minus terminalem. Po konieczne jest określenie danych. Trzeba będzie wynik równy 0,2 oma. Działania te korzystnie prowadzi się tylko wtedy, gdy system zapłonu pojazdu.

Jak sprawdzić cewkę zapłonową i   nie spędzają dużo wysiłku, myśli większość kierowców. Kontrola będzie to prowadzić do identyfikacji korki w górnej części układu zapłonowego. Gdy jest to konieczne do pomiaru rezystancji uzwojenia pierwotnego. Normą odporności musi wynosić 0,9 oma. To samo należy zrobić z uzwojenia wtórnego.

Jak sprawdzić VAZ cewka zapłonowa,   może skłonić specjalistów w tej branży. Zwykle takie prace mogą być wykonywane na SRT. Wysoko wykwalifikowani specjaliści pomogą wyeliminować ten problem przez około pół godziny. Sprawdzanie cewki zapłonowej jest prowadzona na specjalnym stojaku, który symulowany tramblera częstotliwość obrotów. W każdym obrotu cewki musi pojawić się iskry.

jak   sprawdzić cewkę zapłonową,   mając niewielką wiedzę w tej dziedzinie? Konieczne jest w tym celu użyć amperomierza, który znajduje się kilka samochodów na desce rozdzielczej. igła amperomierz pozostanie na zero, jeśli cewka zapłonowa jest uszkodzona. W tym przypadku, bez zwłoki należy ją zmienić, nie należy zapominać o odpowiedniej polaryzacji podczas instalowania nowej cewki.