163 Shares 9686 views

Dojazd do muzeum-dworu „carycy”? "Tsaritsyno" (Muzeum-Estate): ceny, zdjęcia i działanie

W południowej części Moskwy to unikatowy zabytkowy kompleks pałacowo-parkowy, który jest największym zabytkiem architektury, historii i kultury. „Caryca” – skansen.

Z historii kompleksu

Miejsca, które dziś nazywamy Caryca, znane są już od końca XVI wieku. W tamtych czasach było to lenno siostra Borisa Godunova, w caryca Irina. Następnie wieś nazwano Bogorodskoye. Pod koniec XVI wieku królowa budynki zostały zniszczone, obszar był opuszczony, kaskada stawów pozostały, który został wyposażony w Godunowa.

Od 1633 roku miejscem stał się znany jako Black brudu. Właściciele wsi stał bojarów Streshneva, krewnych pierwszego króla z dynastii Romanowów – Michaił Fiodorowicz.

W 1684 roku, szlachcic wenecki wieś ulegli jego wnuka – A. V. Golitsynu, który był ulubieńcem księżniczki Zofii. Kiedy został obalony, nieruchomości Golicyn został skonfiskowany i przekazany do państwa.

W 1712 roku na mocy dekretu Piotra I i pobliskiej Czarny Dirt przeszła w posiadanie księcia Cantemir ziemi – mołdawski władca lojalny rosyjski sojusznik w konfrontacji z Turcji. Nowy Cantemir własność zbudowany drewniany pałac na wzgórzu.

Caryca Katarzyna II w

Po Grand Empress, przechodząc przez terytorium czarnego błota, był zafascynowany pięknem tych miejscach i bez wahania kupił majątek księcia Cantemir. Stało się to w 1775 roku. Tego lata dla cesarzowej i jej ulubionym księcia Potiomkina zbudowano drewniany pałac, składający się z sześciu pokoi, a najbardziej niezbędną przestrzeń biurową.

W 1775 roku caryca Katarzyna II kazał zbudować na tym miejscu zamieszkania przyjemność poza Moskwą. Tworzenie projektu i umieścić go w praktyce powierzono wielkiego architekta V. Bazhenov. Cesarzowa chciał, że budynek był Maurów lub gotycki, styl, a park został wyposażony jak krajobraz.

Muzeum „Tsaritsino” w Moskwie

W 1984 roku pojawił się w parku muzeum Tsaritsyno sztuki i rzemiosła. W tym czasie rozpoczął odbudowę wielu budynkach kompleksu. W 1993 roku otrzymał ważną czasu dla statusu muzeum-rezerwatu, a jakiś czas później został wpisany na listę zabytków kultury i historii znaczeniu federalnym. Od 2005 roku Muzeum-Estate „caryca” stał się własnością miasta Moskwy. W tym samym czasie na osiedlu zaczęli odbudowę. Prace krajobrazowe były prowadzone przez architekta M. R. Morinoy. Obecnie prowadzone działania na rzecz poprawy i renowacji parków – Margines Bahrushinki i Orekhovskaya.

Zespół pałacowy „Tsaritsyno”

Ten kompleks, zbudowany przez najlepszych architektów z XVIII wieku, V. Bazhenov, później uległ zmianie. Wielki Pałac budowany z przerwami od 1786 do 1796 roku na miejscu wstępnie analizowany budynków Bazhenovo. Jego wzniesiony uczniem wielkiego architekta Matwiej Kazakow. W pewnym sensie, to powtarza się pomysł Bazhenov. Opiera się on – dwa skrzydła kwadratowy kształt, w którym komory zostały rozmieszczone Katarzyna II i Tsesarevicha Pavla. „Skrzydła” budynki są połączone monumentalnej i majestatycznej części środkowej. Jednakże, pomimo obecności jasne pseudoelementów – wież ostrołukowy w decyzji o acu blisko kanonów klasycyzmowi: podział trzyczęściowej fasad, ścisłej symetrii równowagi proporcji. W dużej mierze Big tsaritsyno Pałac dowodzi „potęgi władcy.” Brakuje Bazhenov lekkości i zabawy.

Z powodu nagłej śmierci cesarzowej pałacu nie została ukończona. Nigdy nie używany. Tylko w latach 2005-2007, muzeum „caryca” został stworzony (zdjęcie można zobaczyć w naszym artykule). Dzisiaj jest bardzo popularnym miejscem turystycznym.

Muzeum-Estate "caryca": Petit Palais

Wszystkim odwiedzającym niepowtarzalny zespół przyciąga pałacyk znajdujący się na wzgórzu w pobliżu brzegu Górnego Stawu, w pobliżu Ice Bridge. Jest zbudowany Vasiliem Bazhenovym w 1776-1778 odpowiednio. Ta niewielka struktura wielkości, raczej przypominający pawilon parkowy, ozdobione monogramem cesarzowej. W przeciwieństwie do innych elegancko zdobione budynki „Tsaritsyno”, tej wielkiej i eleganckim emblematem – jedyną dekoracją budynku, z wyjątkiem złożonego górnego parapet. Istnieje wersja, że pałac został zbudowany dla cesarzowej, że czas spędzony tutaj na grze w karty, która jest bardzo kochał.

W stosunkowo niewielkiej przestrzeni Bazhenov udało się sześć pokoi. Dwa z nich są tak małe, że tylko jedna osoba może być w nich. Być może jest to miejsce na czas. Najbardziej przestronny pokój jest głównym owalny. Z okien tego pokoju roztacza się spektakularny widok na górnym stawie. W pałacu wszystko sklepienie.

Na początku XIX wieku było używane jako kawiarni, która była odwiedzana przez spaceru w parku. Potem było brzęk dla Watchmen osiedla. W przyszłości nie zostaną wykorzystane i zamienione w ruinach na początku XX wieku. Przez siedem lat (1989-1996 gg.), Budynek został przebudowany. Teraz odbywa się wystawy muzealne.

chleb dom

Tysiące turystów rocznie odwiedzić „Tsaritsyno”. Manor Park Muzeum, fontanny i, oczywiście, Dom Chleba przyciągają tutaj turystów nie tylko z naszego kraju, ale także z zagranicy.

Dom Chleba – budynek, część unikalnego zespołu, zbudowany w 1785 roku przez architekta V. Bazhenov utalentowany. Jest zasłużenie uważany za jeden z najbardziej oryginalnych i interesujących swoich budynków. Ponadto, jest to największy budynek architekta, zachowane nie tylko w „carycy”, ale w całej Moskwie.

Nazwa Chleb House był w XIX wieku dzięki zachowanym na przedniej fasady wysokich ulg, które przedstawiają bochenek i solniczka.

Budynek jest zbudowany jako szafki kuchenne. Raz w 1786 roku, niezadowolony z Bazhenova Ekaterina II obalonego architekta budynku na osiedlu „carycy”, aby doprowadzić ich do M. Kazakow.

Kuchnia Chleb Dom na pewien czas zostały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. Jest też i powierzchnie biurowe Tsaritsin osiedla.

W 1849 roku, z rozkazu Mikołaja I projektu adaptacji budynku pod przytułek i szpital został ustanowiony. W 1852 roku otwarto tam szpital dla chłopów. W 1920 roku, w budynku pojawił się spontanicznie komunalny, który stopniowo zajmowały całą renderowane mieszkalną część ciała. Trwały one aż do lat 70-tych ubiegłego wieku.

Aktywna praca odbudowa rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy to własność miasta okazało muzeum „Tsaritsyno”. Chleb Dom ma nowy parapet, który jest planowany, ale nie miał czasu, aby zbudować Bazhenov. Dziedziniec był pokryty szklaną kopułą. W 2006 roku Dom Chleba otwarty dla zwiedzających. Obecnie jest to Muzeum rezerwy „Tsaritsyno”, a raczej jego główną ekspozycji. Ponadto, znajduje się wystawa i sal koncertowych.

Park „caryca”

Jest to najcenniejszy zabytek sztuki krajobrazu. Zaczął się kształtować w XVI wieku, w czasie, gdy majątek należał do księcia Cantemir. To był „regularny ogród”, w którym nastąpiło wyraźne geometria dróg i terenów zielonych.

W czasach panowania Katarzyny II stało się modne parki, naśladować naturalną przyrodę. Nazywano je krajobraz. Stworzenie takiego parku zlecono zrobić ogrodnika angielskiego Francis Reed.

Kwitnący park „caryca” osiągnął pod koniec XIX wieku, kiedy budowa ścieżek i alejek, istniały różne struktury powstało: altanka w stylu empire, mostów, grot.

Pod koniec XX wieku park był w złym stanie. W 2006 roku „Tsaritsyno” muzeum-Park zaczął przywracać. Krajobrazu nie jest jeszcze zakończona. Jednak znaczna część parku zostanie przywrócony.

rolnictwo cieplarnianych

Kiedy przyjeżdża do „Tsaritsyno” muzeum-estate, parki, pałace produkować niezatarte wrażenie na nich. Świadczą o tym liczne opinie turystów.

Cieplarnia gospodarka pojawił się na osiedlu wciąż pod księcia Cantemir. Został on ustanowiony w pobliżu kaskady stawów, która została później zwanej cieplarnianych. W 1776 Bazhenov przywrócone rocznika szklarnie Kantemirovsky, a następnie zbudowano nowy. Został on wykonany z kamienia. W 2006 roku podczas wykopalisk archeologicznych odkryto jej fundament.

Oprócz licznych drzew owocowych są uprawiane niezliczonej ilości kolorów, a preferencja zawsze podane do róż. W XIX wieku gospodarka spadła w ruinę. Na miejscu szklarni istniała wieś letniskowa.

W 2007 roku budynki cieplarnianych zostały w pełni przywrócone.

Muzeum „Tsaritsino” w Moskwie – to nie tylko unikalny zabytek architektoniczny i historyczny, ale także jednym z najpiękniejszych miejsc w stolicy.

Altana "Temple of Ceres"

Przez długi czas uważano, że altanka został zbudowany w 1780 Bazhenov. Ostatnie badania sugerują jednak, że ten budynek został zbudowany w 1805 roku I. Egotov. Odłożył zniszczony budynek Bazhenov. Gdy spojrzała w jego pierwotnej formie nie jest znana, ale najprawdopodobniej, Szopy w coś powtórzył dzieło wielkiego architekta lub stosować pewne elementy swojego projektu.

Arbor-rotunda z ośmioma kolumnami w porządku jońskim. Wyróżnia się elegancji harmonii i doskonałych proporcjach. Początkowo był posąg Ceres – bogini płodności, ale nie przetrwała do dnia dzisiejszego. Dziś jej miejsce zajęła rzeźba Burganova. Altana „Temple of Ceres” w ostatnim stuleciu często przywrócone. Ostatnim razem, gdy prace zostały przeprowadzone w 2007 r.

fontanny śpiew

Jest to prawdziwy klejnot w parku zespołu. Znajduje się on w stawie Środkowym. Fontanna rozpoczął pracę w 2007 roku. Każdego roku od koneserów mogą korzystać harmonię kolorów, muzyki i światła. Fontanna cudownie przekształcony zabytkowego parku w opowieści dzienny bajki.

Wszyscy odwiedzający osiedla uderzające wymiary tej struktury. Na wysokości 15 metrów podniesiona 807 dysze wodne. Dzielą się one na powierzchni lustra wody 2500 m 2. Prace wieczne, którym towarzyszy pięknej muzyki. Pompa 73 zapewnia napełnienie wodą w misce.

W zimie, fontanna nie działa. Jest on zamknięty przez specjalną kopułę 13 metrów wysokości. To chroni konstrukcję przed poważnymi zmianami temperatury i mróz.

stawy

stawy kaskady w „carycy” powstała ponad dwustu lat. Najstarsza z nich – Borysow, który po raz pierwszy pojawił się w czasie panowania Borysa Godunowa. Górna i dolna stawy powstały gdy nieruchomość należąca Streshneva. Niższa staw powstał w połowie XVII wieku. Bliski Staw pojawiły się już w latach 80-tych. Następnie została ona zbudowana z wysokiej tamy, na którym została położona Novotsaritsynskoe autostradę Część dolna Staw na dwie równe części.

Jak dostać się do dworu „Tsaritsyno”

Dla tych, którzy zdecydowali się odwiedzić muzeum tryb pracy „caryca” jest bardzo wygodne – Rezerwa czeka na gości codziennie od 6.00 do 24.00 godziny. W tym czasie, można swobodnie i całkowicie za darmo, aby wejść na teren kompleksu.

Chleb House, jednak, jak w Wielkim Pałacu, można przejść od 11.00 do 18.00 godziny każdego dnia. Tylko w poniedziałek o wyjście. W sobotę operacja przedłużony do 20.00 godziny.

Szklarnie można zwiedzać codziennie od 11.00 do 18.00 oraz w soboty do 20.00 godziny. W poniedziałek i wtorek w szklarniach weekendowych i zapobiegania dni.

Światło i muzyka fontanna cały sezon letni (od maja do września) jest czynna od 9.00 do 23.00 godziny.

ceny biletów

Jak już wspomniano, wejście do muzeum-estate za darmo. Każdy odwiedzić „Tsaritsyno” muzeum, ceny będą mile zaskoczyć. Grand Palace, a także w Domu Chleba, można kupić jeden bilet za 300 rubli. Koszt wejścia w szklarni kosztuje 100 rubli, dwa bilet kosztuje 180 rubli. A jeśli chcesz odwiedzić trzy szklarni, następnie trzeba będzie zapłacić 250 rubli.

Grand Palace jest dozwolone fotografię. Warto sto rubli. W Domu Chleba i szklarnie – pięćdziesiąt rubli.

Jak się tam dostać

Jeśli jesteś zainteresowany w unikalnym muzeum-estate „carycy”, jak dostać się do niego, będziemy wyjaśniać.

W takim przypadku, jeśli masz zamiar podróżować komunikacją miejską, należy udać się do stacji metra „carycy”. Wyjdź na rynku radiowym i idź prosto. Pięć minut później po przybyciu na głównym wejściu do parku. Może to zostać osiągnięte z dworca, muzeum stacja metra „Orekhovo”.

Samochodem można również odwiedzić muzeum „Tsaritsyno”. Jak dostać się szybciej? Lepiej jest jechać do Manor ulicy Turina. Na tej stronie znajdują się dwa duże parkingi. Przez weekend, tu trzeba przyjść wcześnie, gdyż nie może być wystarczająco dużo miejsc parkingowych.

Dziś będziemy się na krótką wycieczkę do „carycy”. Muzeum jest unikalne atrakcje przyrodnicze i kulturowe, nie pozostawi nikogo obojętnym. Oto najlepsze pomniki historii rosyjskiej XVIII wieku. Teraz dwór został odrestaurowany i jest w doskonałym stanie. Dlatego nie zwlekaj podróż. Przyjdź do „Tsaritsyno”. Pomoc muzeum-estate poczuć atmosferę dawnych czasów, pozwalają docenić piękno rosyjskiej natury. Przyjdź z rodziną, z dziećmi. Są to taka podróż będzie bardzo przydatna i zostanie zapamiętany na długie lata.