215 Shares 1453 views

Sprzęt dla hodowców „Mole”

Kultywatory „Mole” serie są produkowane w naszym kraju przez bardzo długi czas (od 1983) i okazały się być w najlepszym wydaniu. Ta niezwykła technika od ponad trzech dekad z powodzeniem wykorzystywane do letnich mieszkańców gleby i rolników. Odpowiednie narzędzia do kultywujących „Mole” jest wiele. Z pomocą tej techniki w ogrodzie lub w dziedzinie mogą wytwarzać różnorodne prace.


cechy konstrukcyjne

Dyszel posiada dwusuwowego silnika pojedynczego cylindra o pojemności 2,6 litra. a. Według producenta, technika ta może być stosowana na każdej glebie. Jednak według wielu chałupników, w leczeniu glebach gliniastych o mocy silnika nie wystarczy. Kultywator gleby ciężkie Pług niewystarczającą głębokość (150 mm w pozycji 250 mm). W związku z tym producent opracował kilka wersji wyposażonych mocniejszymi silnikami, głównie importowanych.

Dla hodowców „mol” w zestawie czterech trwałość. Podczas orania ziemi niewoli jest pasek szerokości 600 mm, co pozwala pracować dość szybko przy stosunkowo dobrej jakości. Jeśli jest to pożądane, kultywator można stosować sześć noży. Jednak z ośmiu, może on nie działać. W tym przypadku masę sprzętu po prostu nie poradzi. Poza tym znacznie zwiększa obciążenie skrzyni biegów i silnika, co może prowadzić do ich uszkodzenia.

uprawa gleby i frezy pług

Orka przy użyciu tego urządzenia można wykonać na dwa sposoby. Młyny do kultywujących „Mole” jednocześnie służyć jako jego pędników. Pielęgnuj gleba z nimi dość wygodne, a większość ogrodników wolą tę metodę. Jednak, jeśli jest to pożądane, frez mogą być zastąpione kołami, a kultywator dołączone do pługa. W tym przypadku jest on ustawiony zamiast otwieracza. W celu zapewnienia lepszej orki wcześniej doświadczonych ogrodników powinni chodzić na kultywator gleby należy poluzować górną warstwę do głębokości 10 cm. W tym przypadku technika nie będzie kopać w ziemi spowodowane reduktora grawitacyjnego.

Chwastowniki do kultywujących „Mole”

Kiedy można nie tylko orać ziemię, ale także spędzić pielenie, powiedzmy, ziemniak użyciu tej niezwykłej technologii. Producent zapewnił możliwość wykorzystania jako załączniki do „mola” specjalnych chwastowniki. Narzędzia te mają kształt litery T. Z pomocą „mole” ogromny obszar może pozbyć się kilka godzin.

Co jeszcze mogę używać?

Rumpel „Mole-MK”, między innymi, mogą być również wykorzystywane do uziemiania się ziemniaki. Aby to zrobić, zamiast otwieracz jest podłączony do niego Hiller specjalnego. Może to być sprzęt konwencjonalny, ale najlepiej jest używać dysku. Takie Okonie dobrze podnieść nawet mokrą glebę. I kultywator z dość słabym silnikiem, który jest „kret” będzie po prostu idealnym rozwiązaniem. Można również zainstalować kosiarki produkcję seryjną. Niektóre ogrodnicy używać „Mole” do przewożenia ładunku (maksymalna dopuszczalna masa – 200 kg). W tym przymocowanej wózku TM-200. Również za pomocą tego silnika-kultywatora może nawadniania (za pomocą urządzenia pompującego MNU-2).

Zatem Rumpel „The Mole” (części, do której dostać, nawiasem mówiąc, po prostu, w przeciwieństwie do importowanego sprzętu) – projekt dość wygodne i wielofunkcyjne. Biorąc pod uwagę, że koszt tego urządzenia nie jest zbyt drogie, kup go na swojej stronie kraju, na pewno warto. Zwłaszcza, jeśli gleba nie jest zbyt ciężki.