699 Shares 9669 views

Kuryanovskoy oczyszczalnie – złożone do obróbki ścieków komunalnych w Moskwie

Wszystko, co mieszkańców stolicy wlewa do umywalki i toalety, w końcu zamienia się w milionach metrów sześciennych ścieków. Zresetować je na wiele lat do rzeki Moskwy. Do czyszczenia w dwóch dużych oczyszczalni ścieków wybudowanej: Lyubertsy w obszarze drukarek. Zatem Kuryanovskoy oczyszczalnie działające w SEAD (południowo-wschodnia autonomiczna dzielnica) jest najstarszym i największym.

ogólny opis

W obszarze obsługiwanym przez stację, do domu do ogromnej ilości osób – ponad 6 milionów ludzi. Także w pobliżu znajdują się kilka firm produkcyjnych. Dlatego stacja odbiera codziennie naprawdę kolosalne ilości ścieków – kolejność 1,8 mln m 3. Spośród nich 20% były w sektorze mieszkaniowym, a 80% – w produkcji. Znajduje się stacja Kuryanovskaya SEAD (Moskwa), w drukarkach przemysłowych w strefie zalewowej lewym brzegu rzeki Moskwy. Do tej pory ten ważny zakład jest jednym z największych w Europie.

W sumie, ten system zawiera trzy bloki (NACA), z których każdy może być używane do przetwarzania 1 mln m3 ścieków dziennie. A zatem, w sumie Kuryanovskaya zakładach przetwarzania są przeznaczone do ładunku 3 mcm 3 do 24 godzin.

Trochę historii

Pierwsze obiekty w tej stacji został zbudowany w roku 1939. Jednakże, z powodu wybuchu II wojny światowej prace zostały zawieszone przez długi czas. Zlecono Kuryanovo oczyszczalni dopiero w 1950 roku. Chociaż stacji, jak również wszelkie inne o podobnym celu, jest bardzo daleko od miasta – w stepy i lasy, obok kilku mniejszych roślin. Stopniowo jednak, obszar Moskwa jest zwiększona, a stacją końcową było w jej granicach. I była otoczona nie tylko przez przedsiębiorstwa przemysłowe nadal działają w tym obszarze, ale czwarte mieszkalnych.

Oczywiście, wzrost obciążenia zrobił oryginalną pojemność projekt obiektu niewystarczające. Dlatego w latach 70. ubiegłego wieku „Wodociągi” oczyszczalnie ścieków w obszarze postanowił rozszerzyć drukarek. W sąsiedztwie starego kompleksu wybudowano stację Novokuryanovskaya składający się z dwóch dłuższych, bardziej nowoczesnych urządzeń. Równocześnie z ich montaż został przedłużony, a nowy kanał wydechowy.

Oczywiście, z biegiem czasu, przestarzałej konstrukcji i nowej stacji. W związku z tym, w 2011 roku rozpoczęła się ich modernizacji na wielką skalę. Do tej pory, ta praca została już zakończona.

Drukarki dzielnica (Moskwa)

Powierzchnia tej części kapitału w sumie 17,89 km 2. Drukarki obszar składa się z 30 ulic. Do tej pory, w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków Kuryanovo domu do około 75 tys. Man.

Drukarki do salonu obecnie uważane nadaje się bardzo dobrze. Infrastruktura tutaj jest bardzo dobrze rozwinięta, na przykład, istnieją dwie stacje metra i cztery – kierunek Kursk IWD. W ostatnim czasie do zakupu mieszkania w okolicy nikt Drukarki szczególnie potrzebne. To wszystko w nieprzyjemnym zapachu smarowania z oczyszczalni. Jednak niedawno, ten problem został całkowicie rozwiązany. O tym, jak to było, pomówmy trochę niższa.

projekt stacji

Kompleks Kuryanovskoy, tak – to największe uzdatniania wody obiektów w Moskwie. Proces oczyszczania ścieków rozpoczyna się w tym obiekcie jednej z trzech komór przyjmujących bezpośrednio podłączonych do kolektorów kanalizacji miasta. Stąd podziemnego rurociągu kanalizacyjnego przepływ jest rozdzielany na stacji NACA (poprzez kraty budynku). Dzisiaj ścieki pochodzą głównie w jednym z dwóch bloków nowej stacji. Każda rura kanalizacyjna, podawania ścieków w NACA może pokrywać własny zawór nożowe. Zanim przystąpi do jednostki oczyszczania przepływów są podawane w budowaniu siatki do obróbki pierwotnego. Są one następnie pompowana do piaskownika. Dalsze ścieki doprowadza się kolejno:

 • w osadników;

 • napowietrzania;

 • osadniki wtórne;

 • do komory wylotowej.

Powietrze w zbiorniku napowietrzania jest dostarczany z dużej maszynowni wyposażonej w wysokiej turboduvkami zasilania. Osad z szamb wpada do specjalnych zbiorników trawienie, gdzie jest fermentowanych. Oddzielony z gazów procesowych stosuje się zbudowany przy małej TPP. Takie rozwiązanie techniczne interesująca możliwość zapewnienia możliwości leczenia Kuryanovskoy własnej energii elektrycznej o 60%. W końcowym etapie jest całkowicie oczyszczona woda przepływa przez kanały odgałęzione do rzeki Moskwa. Całym obszarze części ścieków przepływa pod wpływem siły ciężkości. W tym celu każdy kolejny zestaw wyposażenia do czyszczenia znajduje się poniżej poprzedniego.

W jaki sposób czyszczenia mechanicznego

Właściwie ona oczyszczalnia technologii przez inżynierów „Vodokanal” (Moskwa) została przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. W budynku krat ścieki poddawane wstępnej obróbki. Oto główne zanieczyszczenia mechaniczne są usuwane. Aby to zrobić, są przekazywane za pośrednictwem specjalnej siatki. Te ostatnie są w rodzaju dużego pojemnika, zamocowane bezpośrednio do strumienia wody. Wybrane dużych śmieci – plastikowe zmięty korki z butelek, kawałki polietylenu, liści, trawy, itp – .. Na taśmie wysłany do recyklingu. Co dziwne, większość problemów pracowników dostarczyć Warsztatów konwencjonalne wacików. Wymiary mają w kierunku poprzecznym jest bardzo mała, a więc można je łatwo przechodzą przez siatkę pojemnika.

Budowania pierwotnej obróbki mechanicznej jest podzielony na dwie części. Każdy z nich służy blok nowej stacji. Po budynków kraty ściekowej przechodzi w specjalną pułapkę piasku w celu usunięcia małych cząstek zanieczyszczeń. Oddzielone od zawiesiny odpadów mineralnych nierozpuszczalne w wodzie płukano i dostarczone do fabryki zaangażowane w produkcji mieszanek budowlane, płyty chodnikowe i tak dalej. D.

czyszczenie biologiczne

Oczywiście, dla wysokiej jakości oczyszczania wody, aby usunąć go z normalnego kosza i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń mechanicznych nie wystarczy. Kuryanovskoy stacja napowietrzania – nowoczesny kompleks ścieki, które są wystawione na działanie większej i biologicznego oczyszczania. piaskowe po wejściu ich pierwotnych odstojników. W tym przypadku pozostały wody zawieszonych cząstek pod działaniem siły ciężkości osadzają się na dnie. Każde urządzenie jest wyposażone w 8 NACA takich grup.

Po osadzeniu woda jest dostarczana do zbiornika napowietrzania. Tzw specjalnych pojemników zawierających biologicznie aktywny szlam. Bakterie żyjące w niej zaczynają przetwarzać resztki zanieczyszczeń w wodzie. W rzeczywistości, ten sam proces odbywa się w wodach naturalnych. Jednak stacje procedura czyszczenia jest znacznie szybsze. Technologia obróbki biologicznej CBS obejmuje dostarczanie silny przepływ powietrza napowietrzania. On jest naturalnym stymulatorem aktywności bakterii. Kompleks oczyszczalnia ścieków zawiera, jak wspomniano powyżej, i skonstruowane w tym celu komputer pokojowej. Jest tu w zbiornikach napowietrzających oraz niezbędnych bakterii do przepływu strumienia powietrza.

Głównym problemem w tym etapie oczyszczania jest potrzeba, aby zapewnić sprawne działanie truboduvok. Fakt, że nie żywo powietrza bakterii napowietrzania osad może umiera w ciągu kilku godzin. Przywrócone, ponieważ ich populacja jest bardzo długa – przez kilka miesięcy.

Po napowietrzania jest prawie czysta woda jest doprowadzana do wtórnych osadnikach. Na tym etapie usuwania z niej pozostałości już osadu czynnego. Na dole każdego osadnika wtórnego działa specjalny mechanizm – ilosgrebatel. To narzędzie zbiera osad w dużej tacy. Dalsze ilo transportowane do specjalnych składowisk położonych 60 km od stolicy.

Wykorzystanie metanu

Znajduje się w zbiornikach napowietrzających il ciągły powtarza. Otrzymany nadmiar częściowo zachowana. Następnie, mogą być ponownie użyte. Główną częścią „ekstra” szlamu wysłany do fermentacji w specjalnych zbiornikach semisubterranean – zbiorniki trawienie. Nie ylo ogrzewa się do 54 ° C, przy czym dochodzi do reakcji z wydzielaniem gazu rozpoczyna się pojawić. Otrzymany metan wchodzi TPP w celu wytworzenia energii elektrycznej.

TPP

TPP Kuryanovskoy oczyszczalnia ścieków (w pobliżu drukarki, Moskwa) to obiekt wyjątkowy. Analogi takich obiektów gdziekolwiek na świecie. Do budowy tego obiektu postanowił w 2005 roku, po poważnym wypadku, w wyniku którego w połowie był de pobudzony Moskwy, w tym pomieszczeniu maszynowni CBS. W tym dniu, bakterie w zbiornikach napowietrzających nie otrzymał wymaganego powietrza nimi przez około trzy godziny. Budowa TPP całkowicie wykluczyć możliwość ponownego wystąpienia takiej nieprzyjemnej sytuacji.

Jak to jest analiza ścieków

Oczywiście, jakość odprowadzane wody w rzece Moskwa na stacji są okresowo sprawdzane. Badania mechaniczne przeprowadza się w etapach, w zależności od następujących parametrów:

 • kolor;

 • temperatura;

 • zapach;

 • przejrzystości.

Pierwszy parametr jest mierzony w stopniach Pt skalę. Temperatura, zapach i klarowność – dla czcionki. Analiza chemiczna ścieków przeprowadza się przy pH reakcji i proporcji różnych zanieczyszczeń. Według ostatnich śladów ścieków można podzielić na cztery kategorie:

 • ścieki komunalne (sucha pozostałość – co najmniej 500 mg / l);

 • Druga grupa (ścieków przemysłowych do 5000 mg / l);

 • Trzecia kategoria (więcej niż 5000 mg / l);

 • Czwarta kategoria (więcej niż 30 tys. mg / l).

Chemicznego i skład mikrobiologiczny w ściekach w pobliżu stacji Kuryanovskoy SEAD (Moskwa), w pełni odpowiada SanPiN2.1.5.980-00 standardy.

Co się dzieje z odpadami

Oczyszczona woda jest całkowicie doprowadza się do komory odpływowej z osadnika wtórnego. Ponadto, jest podawana do kanału wylotowego połączonego z rzeki Moskwa, o całkowitej długości do 700 m. W ostatnim czasie, to oczyszczanie ścieków został zakończony. Ale kilka lat temu na nowy budynek dezynfekcja kanał został zbudowany. Jest dalej oczyszczane ścieki są dezynfekowane przez UV. Po obróbce w wodzie giną patogeny różnych gatunków. Oznacza to, że w rzeki Moskwa Urządzenia do oczyszczania wody są teraz Kuryanovskoy rzucić nie tylko dobrze oczyszczone, ale również całkowicie odkażone. To przyczynia się do znacznej poprawy stanu środowiska naturalnego w stolicy.

Ryby w kanale

Jakość ścieków na stacji Kuryanovskoy, który kontroluje aktywność LLC „Vodokanal” (Moskwa), jest naprawdę na najwyższym poziomie. Dowodem na to jest przynajmniej fakt, że w kompleksie kanału pobór mieszka tylko ogromne ilości ryb. Gdy już zajęty połowem wielu mieszkańców. Jednak nie tak dawno temu, przed wejściem do stacji była zamknięta dla osób z zewnątrz. Kolejność tutaj jest obecnie obserwował strażników, nie pozwalając na terytorium nie tylko miłośników wędkowania, ale także miejscowych chłopców.

zapach

Do tej pory wszelkie problemy związane ze sprzętem do leczenia, Moskale, którzy zdecydowali się pozostać obszar Drukarki, nie przetestować. Ale do niedawna terytorium tego obiektu w całym hrabstwie rozprzestrzeniać bardzo nieprzyjemny ostry zapach. W 2012 roku, po licznych skarg mieszkańców w administracji powiatu i Moskwie, została podjęta decyzja o przebudowie dworca. W rezultacie w komorze odbiorczej znajduje się na wejściu, prawie cała powierzchnia została pokryta ze szkła organicznego.

Uniemożliwienia rozprzestrzeniania się zapachów z pierwotnych odstojników jest również rozwiązane za pomocą pokrywy. Ale w tym przypadku, blachy były używane. Do tej pory te pojemniki są zamknięte z dwoma pokrywami – Floating pontonu i górnego wspornika. Kuryanovskoy Oczyszczalnia ścieków – jedyny w skomplikowanym świecie, który użył takiego skuteczną i tanią konstrukcję. Niektórzy już częściowo zniszczony przez osadników w trakcie modernizacji zostały wyeliminowane.