249 Shares 3898 views

Jak przekonwertować cali na mm? Ile mm w calach?

Pamiętacie dziewczynkę z bajki, Calineczka? Nigdy nie myślał o pochodzeniu swojego imienia? Porozmawiajmy o tym.


O „w słowie”.

Tłumaczenie z holenderskiego słowa „cali” oznacza „kciuka”. Jest to miara długości równej szerokości kciuka przeciętnego człowieka (choć ktoś mówi, że mówimy o długości górnej paliczek). Ale, na co część lub w pytaniu, okazuje się, że Calineczka – dziewczyna o wartości kciukami.

Nawiasem mówiąc, w fantastycznej epopei znany inny bohater tej samej wielkości. Okazuje się, że nasz ukochany Boy Thumb może być także wywołana przez analogię Dyuymovchikom. Żart, oczywiście. Jednak palce ludzie są różni, więc nadal chcesz podać: ile mm na cal?

Wielkość cala

Określić, co stanowi o cal w mm, to nie jest takie proste. Fakt, że ta jednostka, która przez setki lat, wielokrotnie zmieniane, nawet w obrębie tego samego systemu środków, nie mówiąc inaczej. Wiedeń cal wynosi 2.6340278 cm lub 26,3 mm; Hiszpański cal lokalny (pulgada) 23,2 mm; W Meksyku, gdzie jest nazywany również pulgada, cale mm wielkość wynosiła około 23,3.

Ta lista mogłaby wypełnić niemal w nieskończoność. W każdym z landów niemieckich miał różni się od innego rodzaju tych środków długości: Baden, Bawarii, Saksonii i Prusach, a także calowy Konfederacji Renu. W prowincjach bałtyckich, odpowiednio, były Kurlandia, Ryga i cieszyć. Na terytorium Rzeczypospolitej istniały staropolskiej i novopolskie cali i Wrocław, Wrocław, Śląsk, starego litewskiego. Francja miała miary długości. Były podobne jednostki nawet w Japonii i Chinach. Tak więc, jeden Cun (cal chiński) w mm 33,3. Istnieją również tzw calowy vidikonovsky, najczęściej wykorzystywane w pomiarze cyfrowej matrycy aparatu. On jest równa 16,93 mm.

O konwencji Meter systemie metrycznym

20 maja 1875 w Paryżu, w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Francji, został podpisany t. N. Konwencja Meter – traktat zaprojektowany w celu zapewnienia jednolitości w międzynarodowych standardów metrologicznych. Niniejszą umową, połączonych Rosji – w imieniu cesarza umowy został podpisany doradcy Okuniew ambasadę. Przyjęcie konwencji służył jako ważny impuls dla rozwoju systemu metrycznego środków a początkiem rozwoju standardowej metr i kilogram. Później wprowadzono podstawowe wartości jednostkowe w zakresie elektryczności i optyki. Przez Konwencję Meter na razie przypisane do ponad 50 krajów, w tym wszystkie najbardziej uprzemysłowionych.

Dwa ważne obserwacje. Pierwszy cal – stare urządzenie w ogóle nie ma związku z systemu metrycznego. Ponadto OIML (Międzynarodowa Organizacja Metrologii Prawnej) zaleca się szybkiego wycofania swojego odwołania, gdzie jest nadal używany do pomiarów (powód, jak sądzę, jest jasne). Uwaga drugi. Największym i wysoko rozwinięty kraj Stany Zjednoczone, choć i podpisała Konwencję metr, ale nie uważa się za związaną korzystać z systemu metrycznego środków. Cala jest powszechnie stosowany jako jednostki lokalnej, jak reszta świata poważnie utrudnia zaleceń OIML.

Angielski cal

Więc co to wszystko to samo urządzenie to jak wyrazić 1 cal w mm? Obecnie, na wzmiankę o termin zazwyczaj odnosi się do języka angielskiego, lub cesarskiego miary długości. Jego wartość jest również wielokrotnie zmieniane, ale od 1958 roku, tłumacząc cali mm spowoduje 25.4 jednostkową. Tak, że wielkość naszych bajkowych bohaterów jest teraz aż do 2,54 cm. W rzeczywistości, okruchy!

Nawiasem mówiąc, w Anglii, cale nazywa calowy, że rozpoznał znak – cudzysłowie. Na przykład: 17 „Więc mężczyzna postanowił, powiedzmy, kupić telewizor, nie powinny być mylone przez podwójną barze lub wymienić w kilku z figur na rozmiar ekranu. Chodzi przede wszystkim o te same jednostki SI.

W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak w Anglii, od 1958 DPI jest uważana za równą 2,54 cm tam, urządzenie jest wykorzystywane w różnych dziedzinach, i dość szeroko. – Na przykład, gdy podasz broni palnej kalibru. Ameryki kaliber broni (pnia średnica wewnętrzna), jest mierzona w setnych cala. Zgodnie z powyższym, znany Colt 45 kaliber broni znaczy o średnicy pnia 0,45 cala (11,43 mm).

Gdzie jest on stosowany w.

Jest to uzasadnione pytanie. Dlaczego osoba mieszka w kraju, który korzysta z systemu metrycznego środków (Rosja) należy martwić się o cenach amerykańskich lub długości, powiedzmy, jak konwertować mm w calach? Ale sprawy nie są takie proste. W ostatnich latach, ze względu na ekspansję amerykańskiej technologii i pojawieniem się nowych terminów technicznych, cale zaczął być używany w języku rosyjskim znacznie częściej. I zanim istniały całe gałęzie przemysłu, w którym wspomniana wartość jest uważana za podstawową jednostką miary. Tak więc, w calach zazwyczaj mierzona kalibru artylerii. Jednakże, należy rozumieć przez siebie. Na przykład w Wielkiej Brytanii, w przeciwieństwie do USA, wskaźniki pokazują kilka tysięcznych cala. Znany rosyjski „trehlineyka” – to 3 jednostki powyżej (7,62 mm).

Cali są również wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym: oni zmierzyć średnicę napędu koła pojazdu. Ponieważ istnienie radzieckiego przemysłu motoryzacyjnego zaczęły z zagranicznych technologii i licencji, w niemałym stopniu używane terminologii obcej. Na przykład, jeden z pierwszego w noworodków krajowym przemyśle samochodowym PCM 10 średnica cylindra wynosi 2 1/2 „(63,5 mm). Średnica cala wskazują również soczewki teleskop i kolejną jednostką miary dla rur znakowania.

O rury cala

Jest to długa tradycja stosowania ilości podczas pracy z rur gazowych i wodnych, a także wskazać do nich nitki cięte. Ale należy zauważyć: Rury cali mm – to nie jest taka sama jak zwykłego cala.

Ta koncepcja nie można nazwać naukowym, a mimo to ma dobrze zdefiniowane znaczenie. Rura zamocowana jest uważana za zewnętrzną średnicą rury, w której średnica wewnętrzna odpowiada zwykłej cala. Wielkość tego nieco arbitralne: Rury mają różną grubość, co oczywiście wpływa na stosunek średnic. Jednak do pewnego ujednolicenia w stanie przyjść w tej sprawie.

Na przełęczy warunkowego

Mówiąc o parametrach produkt (gorąco) rury zazwyczaj średnią średnicę zewnętrzną. Oczywiście, w tych samych wartości zewnątrz, ale różne grubości ścianki wewnętrzne wymiary różne produkty mogą znacznie się różnić. W związku z tym pojęcie warunkowego przewodem przelewu: Jest to szczególny średnicy wewnętrznej, co może odpowiadać określonej wartości zewnętrznej. Na przykład, w rurze, który to kanał jest 40 mm, a rzeczywista średnica wewnętrzna może być dowolna liczba wystarczająco podobne.

Dlaczego trzeba wiedzieć? Następnie, że indeks główny, który jest obliczany na przejście wody jest wewnętrzną średnica rury. W praktyce stosuje się wodę jako wyrobów stalowych, które są zaznaczone w calach i miedź, aluminium, stali nierdzewnej, wytwarzanych na metryki standardów. Dlatego prawidłowe tłumaczenie cala rury mm (wiązanie ilości do wartości danych). Istnieją specjalne stoły (GOST 3262-75), utworzenia korespondencji pomiędzy różnymi rodzajami rur i ich parametrów. W nich wartość podstawy i średnica nominalna jest pobierane (pasażu) rury.

O wątków

Rury dość często trzeba połączyć. O średnicy więcej niż 6 cali na ogół stosowane zgrzewanie mniejsze produkty są splatane za pomocą gwintu, którego parametry są zwykle wyrażona w calach. Etap gwintów – liczba nitek umieszczonych na jednym takim urządzeniu. Tutaj znajdują się również tabele korespondencja rzeźba kroki w mm ilość nitek na cal. Istnieje również Tabela podsumowująca łączący calową gwint cylindrycznej rury z parametrami metrycznych. Zgodnie z powyższym, w szczególności za pomocą gwintu 3 cale 87,884 mm odpowiada wartości; 86.405 i 84.926 (nominalne wartości zewnętrznej, środkowej średnicy wewnętrznej, odpowiednio). Generalnie NPT – jest nauką, a także spora grupa różnych standardów, których cele – prawo mieszanka elementów i struktur, które mają gwint. Podstawą tych norm są: system wskaźników calowy pomiarowego.

I znowu o cale

Nazwa „cal” i jego pochodne często można znaleźć w opisie innych procesach przemysłowych. Na przykład, słowo „dyuymovka” czasami odnosi się do grubości płyty cala lub tak długo, gwóźdź (w tym przypadku staje się znowu odpowiednich cali translacji mm). Ale to nie wszystko. Do tej pory pojęcie „inch”, odnosząc się do popularnego urządzenia i wiele innych wyrobów metalowych. Jeszcze zostać wymienione w ten sposób anachronizmem, jeśli nie za szybkim rozwojem technologii komputerowych, co zaowocowało nowymi warunkami w naszych obrotów. Rozdzielczość niektórych drukarek i innych urządzeń ogólnie wskazać punktów na cal (dpi). Istnieje pojęcie pikseli na cal (PPI), rozdzielczość używana przy określaniu możliwości urządzenia podającej lub wyprowadzania grafik. Pojęcia dpi i ppi technologicznie identyczne ze sobą.

Cali mierzona na ekranach telefonów komórkowych, monitorów, przekątna TV (dawniej w ZSRR, ta wartość jest wyrażona w cm). Na ekranie jest mówić trochę więcej.

O pikseli i obrazu

Wiele, mówiąc o telewizji lub innych ekranów, uważany za najważniejszy wskaźnik jego wielkości. Silnie przekształcony w bardziej typowe dla środków przekątnej długości (na przykład, 21 cali w mm) próbuje ustalić, czy aby ilość ta jest wystarczająca. Istnieją jednak równie ważne wskaźniki, dla których nabywcy takiego sprzętu często nie zwracają uwagi.

Pixel – to termin techniczny, i przeniósł się w codziennym użytkowaniu. Jeśli odbiegają od skomplikowanych oznaczeń piksel można nazwać najmniejszy niepodzielny obiekt specyficzny kolor obrazu. Raster komputerowo obraz to zbiór pikseli ułożonych w rzędy i kolumny. Zasady telewizyjne są nieco inaczej, ale tutaj mówić o rozdzielczości zdolności urządzenia, t. np. o jego zdolności do reprezentowania największą liczbę części (jednostek) wykazywały zdjęć. Oczywiście, każdy obraz jeszcze bardziej piękne i jakość, tym większa liczba pikseli na jednostkę powierzchni ekranu. Jest to postać już wspomniano ppi (punktów na cal). Wartość ppi jest niezwykle ważne dla jasnego żywe jakość obrazu, więc będzie na pewno trzeba zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego sprzętu.

Jednak nie tylko w pikselach szczęścia – tak przynajmniej wiele mówią eksperci. Dążenie do wysokiej rozdzielczości prowadzi do poważnego wzrostu obciążenia karty graficznej. Oznacza to, że kupujący telewizji i innych takich urządzeń należy starannie rozważyć „za” i „przeciw”, i zatrzymują się na optimum dla wersji urządzenia.

Cale cale …

W praktyce komputerowej, musimy pamiętać o tej wielkości nawet gdy mamy określić parametry dysków twardych, napędów dyskowych cech DVD-napędowych. Cala i rozmiarze punktem matrycy kamery cyfrowej. Co to jest matryca i jaki wpływ ma ona na wielkość jakości obrazu? Jest to bardzo interesujące i ważne pytanie, ale na inną dyskusję.

Jak pamiętam rozmiaru cala?

Człowieku, nie różnią się dobrą pamięć do liczb, konieczne jest, aby znać następujące: 4 cale mm wysokości do 2,54 * 4, czyli trochę więcej niż 1 cm, gdy nie jest potrzebny specjalny dokładność takiego systemu jest możliwe do wykorzystania w niektórych … codziennych sytuacjach.

wniosek

Jeśli piszesz „calowy” kwerendy w dowolnej wyszukiwarce, możliwości reakcji i na pewno nie odwołuje się do historii James Aldridge „last cala”. Jest to mały, ale naprawdę warto praca, która stała się klasykiem literatury światowej, nie raz filmowane. Głęboko tragiczna opowieść o ludzkiej odwadze, kompleks relacji ojca i syna, dziwactwa losu.

Ale ciekawy tytuł historii. Dlaczego „ostatni cal”? W historii dziesięcioletniego dziecka nigdy nie pilotować samolot, można było nie tylko prowadzić trudną trasę, ale również, aby umieścić go w trudnych warunkach, a nawet niebezpieczne. Dziecko udało. Ostatnim calowy przed sadzeniem zaczął za granicą, przekształcając go w innej osoby – dorosły, kto jest odpowiedzialny, jest podświetlony i nową twarz w przyszłej relacji ojca i syna. Więc nie zawsze jest poprawne wyrażenie cali mm – czasem wartość ta wymaga zupełnie inne podejście i ich ekwiwalentów.