682 Shares 5080 views

Psychologia płci. Dlaczego mężczyźni poniżać kobiet

Kobiety w historii walczyli o swoje prawa. Zawsze ktoś coś do udowodnienia roszczenia ogłosił sam mówił o naruszeniu ich praw. I należy go umieścić tutaj kropkę. Czekaj, dlaczego ktoś inny? Argumentowali oni mu mężczyzn – czyli tych, którzy naruszają tych praw i. Tak, czas minął, dzisiaj mężczyźni i kobiety są całkowicie wyrównane, ostatnia nie ogranicza się w swoich prawach. Mimo to, ludzie często starają się zranić słabszą płcią, dotykając pierwszy tożsamości płciowej. „Ktoś musi zmywać naczynia? I? Tak, jestem człowiekiem „” zdjąć te buty, trenować kobiety!”. I to jest najstraszniejsza rzecz: „Cóż, w Baba”. Co to jest? Dlaczego ludzie poniżają kobiety? Spróbujmy zrozumieć ten artykuł.


rodzina

Psychologowie twierdzą, że dzieci zawsze powtórzyć los swoich rodziców. A dlaczego? Z punktu widzenia nauki jest wytłumaczyć tego zjawiska jest dość proste. Nawet ojciec psychoanalizy Zygmunt Freud powiedział, że wszystkie problemy pochodzą z dzieciństwa, ponieważ dziecko, będąc stworzeniem, nie wiedząc, jak oddzielić prawo dla siebie niepotrzebny, bierze to, co widzi. A kogo widzi często? Oczywiście, rodzice. Szczególnie dla małego człowieka tylko organ są. когда подобная ситуация будет происходить во взрослой жизни, на уровне миропонимания человек поступит так же, как когда-то в ней поступили его родители. W związku z tym, jakie działania nie chcieli popełnić, dziecko będzie podświadomie uważają je tylko prawda, a jeśli taka sytuacja będzie występować w dorosłym życiu, na poziomie rozumienia świata ludzie robią tak samo, jak kiedyś jego rodziców w nim. Odnosi się to również do stosunków w rodzinie. „Dlaczego ludzie poniżają kobiety?” – zapytał przez wielu. Być może ich przodkowie źle traktować swoje żony.

Przykład 1

Peter Boy ciągle słyszał upokorzenie ojca w adresie matki, gdy robi coś złego. Nie masz czasu na gotowanie zupy aż przybycie męża – leniwy, pozostał w pracy – Źle, kupiłem sobie nową sukienkę – egoistyczny i tak dalej. Peter dorósł, ożenił się, dostał pracę, gdzie studiował prowadzenia badań socjologicznych. Na ostatnim spotkaniu, otrzymał zadanie opracowania studium „Dlaczego mężczyźni poniżania kobiet.” Postanowił zostać pierwszy test i zapisane w postaci: „Wierzę, że poniżenie kobiety – to straszne, ale jeśli robi głupie rzeczy lub dziwne rzeczy, nie wiem nic złego się z nią obrazić myśleć.” Tak więc, możemy stwierdzić, że urazy Piotra – jest całkiem normalna i naturalna rzecz, właśnie dlatego, że całe dzieciństwo zbudować w tej sprawie. унизительным. Nawet nie uważają ten czyn upokarzające. To jest norma, częścią życia.

niska samoocena

Aby lepiej zrozumieć, konieczne jest, aby zagłębić się w historię. Kim byli pierwsi władcy? Czy któryś z tych kobiet? Rurik Oleg, Igor. Następny Olga. Jej panowanie było całkowicie przypadkowe, dziwne, nieuzasadnione, mając jeden cel – Zemsta. Warto zauważyć, że po Olga rządowi udało się Helena Glińska, ale potem znowu po 6 wieków i tylko w obliczu regenta pod Iwana czwarty. Następnie, przewrotów pałacowych, znowu jedyna szansa. Jedynymi mężczyźni wykluczyć resztę państwa. I Komnata? Pamiętaj, że nie może być obecny tylko przedstawiciele silniejszej płci. To naturalne pragnienie ludzi, by być zawsze do przodu, być przenoszone głównie do nich krew. Dlatego, kiedy ludzie sobie sprawę, że są one czymś nie wzięte z życia, czegoś brakowało, coś nie osiąga ich samoocena natychmiast spada. Ale nie można po prostu podnieść i przyznać trzeba próbować udowodnić mniej słaby (w tym przypadku są to kobiety) inaczej. I jak to zrobić? Oczywiście, staramy się pokazać swoją wyższość, poniżające i obraźliwe kobietą. Po tym wszystkim, nie wszyscy przedstawiciele płci męskiej są w stanie poczuć tę linię. Kryterium to ma dać odpowiedź na pytanie, dlaczego ludzie poniżają kobiety.

Przykład 2

Małżeństwo. Mąż zawsze zarobił więcej niż jego żona, i pod warunkiem, że cała rodzina, ale potem nieoczekiwanego – stracił pracę. Żona nie zgubisz się, przypomniałem sobie, że dobre na pieczenia ciast, wziął kredyt i otworzył własną firmę. Nieco ponad sześć miesięcy, jej sprawa poszła do góry, była baza klientów, pożyczka została spłacona, ale mój mąż jest niezadowolony. Dlaczego? Wydawałoby się, że to wszystko na żywo i być szczęśliwym. Ale nie pisze na swojej stronie internetowej ujemnego sprzężenia zwrotnego, zamawianie ciast, które nie zapłacą, beszta ją za to, co spędza dużo czasu w pracy, nie zdając sobie sprawy, że jego żona – jedynym, który zarabia w rodzinie. Człowiek może zrozumieć, po prostu na poziomie psychologicznym nie może przyznać, że jego żona przed nim. Ale w tym przypadku, gdy inny prostu nie mógł się stało, dlaczego człowiek degraduje kobiety? Psychologia świadomości każdej osoby. Odpowiedź jest prosta.

strach

Jak to się mówi, zbyt wiele miłości może spowodować kłopoty. I nie zawsze Pani platońska może tylko przynieść szczęście. Ale raczej to kryterium może być przypisana do mężczyzn-zazdrosny. Dlaczego człowiek poniża i obraża kobiety? Jest możliwe, że ją kocha i boi się stracić. Wszyscy wiemy, jak podatny ludzką naturę do oceny innych ludzi. Dlatego też, kiedy człowiek mówi, od czasu do czasu ulubiony, że jest gruby, brzydki, bezużyteczny – zaczyna w to wierzyć i widzieć siebie, bez względu na to, jak piękne może być. Rzeczywiście kobiet, których mężczyźni upokorzony je w taki sposób, prawie nigdy ich opuścił. Dlatego też, ten pogląd jest uzasadniony.

Przykład 3

W psychologii, przykład ten odnosi się do teorii świadomości społecznej. Amerykańscy psychologowie przeprowadzili interesujący eksperyment, podczas którego każda osoba z publiczności zobaczył jeden i ten sam ekran monitora (50 osób było). Ekran był czarny. Czterdzieści dziewięć z pięćdziesięciu osób mówi, że ekran jest czarny, ale poprosił ich, aby rozmawiać z powrotem do sali. Tak więc, gdy wszystkie 49 osób, powiedział, że ekran jest biały, drugi ani na chwilę nie wątpił w to, choć przez ich własne oczy zaobserwować przeciwnego. Przykład ten może być łatwo przeniesione do płci i psychologii, aby zrozumieć, dlaczego człowiek poniża i obraża kobiety (psychologia).

Zachowanie mężczyzn

Bardzo często sprawcami takiego zachowania mężczyzn są same kobiety. Po tym wszystkim, jedno i drugie przedstawiciele podłogi mogą być różne. Na przykład, dziewczynki mogą zacząć niepotrzebnie obrażać swoją drugą połowę stale podejrzanego niewierność, sprawdzanie sieci społecznych, prosząc przyjaciół i znajomych wspólnego, uciekając się do molestowania. Żaden człowiek nie spodoba. I nie tylko mężczyźni, ale ktoś. нельзя. Po tym wszystkim, pomimo związku, musi zawsze pozostawać niektóre osobista przestrzeń, która nie może naruszać. Tak więc, w tym przypadku, panie same podbiegają przeciwko konfliktów i przemocy, a potem kolejny i zastanawiam się, dlaczego ludzie próbują upokorzyć kobietę. A jak nie reagować w naturze? Wszakże niemal wszystkie obszary złotej reguły moralności, która mówi, że postawa wobec innych powinna być taka sama, jak pożądana siebie. I nie traci swoje znaczenie w komunikacji, a w stosunku do swojego chłopaka.

wniosek

Należy zauważyć, że wielu dziwi się, dlaczego człowiek stara się poniżyć kobietę, ale czy wszyscy ci, którzy nigdy ich nie zapytał, myśleli znaleźć powód sam w sobie? Wygląda na to, że jeden. Tak, jest taka, że ludzie po prostu nadużywają swoich kobiet, ale wtedy te ostatnie nie zawsze są „mniszek Boga.” Najważniejsze – w poszukiwaniu optymalnej równowagi i budowania relacji na pełne zrozumienie, zaufanie i dialog, w którym zawsze coś można przedyskutować je ze sobą, a jeśli coś nie pasuje, do znalezienia wspólnego rozwiązania. Być może więc, artykuł ten będzie potrzebował mniej dziewcząt.