886 Shares 2669 views

Artykuł o tym, jak zrobić sernik

Czym jest sernik? Przede wszystkim jest to deser, który jest szczególnie znany wśród populacji europejskiej i oczywiście Amerykanów. Być może, każdy Amerykanin wie, jak zrobić sernik – "ciasto serowe". Pomimo tej geografii popularności tego deseru, jego ojczyzna jest nadal uważana za Starożytną Grecję, skąd pochodzi pierwsza wzmianka o nim.

W świecie kulinarnym jest wiele odmian w przygotowaniu tego deseru. Oczywiście jest to związane bezpośrednio ze swoją popularnością. Przepis na sernik może stanowić pieczenie w piecu lub zamrażanie. Jednak w ten czy inny sposób naczynie okazuje się bardzo smaczne.

Aby przygotować tradycyjne ciasto, zaleca się stosowanie tylko specjalnie do tego przeznaczonego kremu serowego, ale często zastępuje się twarogiem i śmietaną. I żebyś wiedział jak zrobić sernik w domu, chciałbym zaoferować ci kilka jego przepisów.

Ponieważ ta potrawa jest bardzo popularna w Ameryce, chciałbym przede wszystkim zaoferować przepis na tradycyjny amerykański sernik.

Amerykański sernik (wiśnia)

Aby przygotować potrzebę:

Podstawa:

 • 300 gramów rozgniatanych ciasteczek;
 • 2 łyżki stołowe Piasek cukrowy;
 • 100 g masła masła

Napełnianie:

 • 0,5 kg. Ser śmietany;
 • 120 g piasku cukrowego;
 • 2 jaja kurczaka;
 • 1 łyżeczka. Wyciąg z wanilii;
 • 0,5 litra. Wiśnie w puszkach (mogą być zastąpione wiśniami).

Zamiast pokruszonych ciasteczek, możesz użyć zakupionych wcześniej w sklepowych ciastek ciasta serowego, ale ze względu na to, że w naszych sklepach jest dość problematyczne, można użyć alternatywnego rozwiązania.

Przygotowanie sera powinno rozpocząć się od przygotowania bazy. Aby to zrobić, musisz połączyć w jednej masie wszystkie składniki przeznaczone na bazie. Przygotowaną masę należy umieścić w formie, w której w przyszłości piec ciasto.

Teraz, gdy baza jest gotowa, nadszedł czas, aby przejść do przygotowania napełnienia. Aby to zrobić, musisz połączyć w jednym masie ser z cukrem – odbywa się to przy użyciu miksera. Następnie, oddzielnie od sera, musisz pokonać jajka z ekstraktem wanilii. Obie masę należy łączyć i dokładnie wymieszać przy użyciu miksera.

Przygotowana mieszanina jest rozmieszczona na cieście, a cały pojemnik zanurza się w piecu przez krótki czas – nie więcej niż 20 minut (200 stopni). Po wyłączeniu piekarnika nie od razu przygotuj gotowy deser z deseru – niech się zaparzy.

Gdy tylko dostaniesz sernik z kuchenki, natychmiast umieścić go w lodówce, a najlepiej całą noc, aby mieć czas na zaparowanie. Po czasie przeznaczonym na infuzję w lodówce można położyć jagody na wierzchu.

Teraz wiesz, jak zrobić sernik w piecu.

Chciałbym teraz podać przykład, jak zrobić sernik z dodatkiem białej czekolady.

Sernik z białą czekoladą

Aby przygotować potrzebę:

 • 100 g masła;
 • 200 g. Kruche ciasteczka;
 • 100 g piasku cukrowego;
 • 0,5 kg. Ser śmietany;
 • 200 g białej czekolady;
 • 4 jajka z kurczaka.

Aby robić ciasta, potrzebujesz ciastek, rozdrobnionych w okruchy i stopionego masła. Składniki te miesza się i układa w gotowej formie, wyłożonej folią. Następnie należy umieścić kształt w piecu, wstępnie ogrzany do temperatury 170 stopni. W tej postaci ciasto jest pieczone przez 10 minut.

W międzyczasie można przygotować napełnianie. Aby to zrobić, potrzebujesz sera, jaj i cukru. Sery należy dokładnie wymieszać z cukrem, a następnie dodać jaja, a nie wszystkie naraz, ale po jednym. Jednak to nie wszystko. Teraz, w osobnym naczyniu, stopimy czekoladę i dodajemy do niej masło topione, łączimy tę mieszaninę z serem. Mieszając dokładnie składniki, można je umieścić na cieście, gdy wydobywa się z piekarnika.

Teraz nadszedł czas, aby przejść do drugiego etapu gotowania sernik – jego ostateczne pieczenie. W tym celu należy przygotować przelać ją wrzącą wodą. Formularz z serem, który niedawno pieczono, należy umieścić na wypełnionym arkuszu i ponownie przesłać w tym formularzu do piekarnika, aby piec w łaźni wodnej. Najlepsze warunki – czas pieczenia w temperaturze 170 stopni – około godziny. Gdy tylko dostaniesz prawie gotowy tort z kuchenki, niech się ostygnie, a następnie włóż do lodówki na noc.

Teraz, wiedząc, jak zrobić sernik, możesz w każdej chwili zadowolić siebie i swoich bliskich z pysznym deserem, które zadowolą zarówno dorosłych, jak i dzieci.