521 Shares 5680 views

Lampa LED „kukurydza”: Opinie

LED lub LED Lampy zostały wykorzystane stosunkowo niedawno, ale już bardzo popularne. Jednak wielu konsumentów są niezadowoleni z wyników tych urządzeń. Ponadto, istnieją pogłoski o zagrożeniach związanych z żarówkami LED dla ludzkiego zdrowia. Jak prawdziwe te stwierdzenia? Jak wybrać lampę LED?


opis

Wyglądzie podobnym do diod żarówki obecność nasadką gospodyni – obrysu obwodu. Składa się on z układu optycznego LED i układ półprzewodnikowy (lub dwa) na podłożu.

Zasada działania tego urządzenia półprzewodnikowe, które przekształca napięcie sieciowe na światło. Nazwa LED – skrót od Light Emitting Diode koncepcji.

Te technologie są obecnie aktywnie rozwija na całym świecie. Są nowe obszary zastosowania diod LED. To poprawia jakość światła wytwarzanego przez lampy LED.

Zalety lamp LED

Jaki będzie łatwy, zastępując żarówki LED z nowoczesnym?

 • żarówki nie nagrzewają się;
 • trwały;
 • światło;
 • Nie zawierają one rtęć jako „gospodyni”;
 • nie emitują promieniowania ultrafioletowego szkodliwe dla oczu;
 • ogrzewa się w ciągu mniej niż 1 sekundę.

W lampa LED 10 rozświetla pomieszczenia oraz lampę żarową 100 watów.

Jeśli porównamy jeden jasność lampy, lampy LED lub LED, zużywa mniej energii niż żarówki, 10 razy i 2 razy mniej niż energooszczędnej (fluorescent).

Ale te żarówki mają jedną niezaprzeczalną wadę: koszt jednej diody LED jest znacznie dłuższy niż świetlówek i żarówek nawet więcej. Co zatem oszczędności?

Źródło światła LED z 50 tys. H. Oznacza to, że lampa, która jest używana codziennie przez długi czas, gospodarze będą służyć latami 10. Ale jeden wliczone od czasu do czasu może trwać 50 lat!

W związku z tym, rzeczywiste oszczędności będą odczuwalne dość szybko. Przez półtora roku koszt lamp będzie się opłacać, i będzie pracować przez wiele lat. Chociaż jakość światła pogarsza się wraz z wiekiem. Tak więc, po 25 tysięcy godzin pracy lampy. Wytworzy 10 lub 20 procent światła mniejszy.

Zastosowanie lamp LED daje oszczędność energii rzędu 70%.

Spowoduje to, że nie ma sensu, aby to się i wyłącza żarówkę, wychodząc z pokoju.

Również odważą inny problem. Każdego roku mamy w mieszkaniu lub domu staje się coraz więcej urządzeń elektrycznych. sieć nie jest przeznaczony dla tak wielu często się przeciążenia i w rezultacie pożarów. Po wymianie konwencjonalnych lamp żarowych okablowaniu LED napięcie znacznie spada.

diody LED

 • Diody LED średniej mocy SMD 5630 SMD 5730 mają doskonałą wydajność świetlną.
 • SVL 5630 – dioda nowej generacji. Zawiera on dwa kryształy, więc moc 1 wata. Strumień świetlny diody – 158 lumenów wata.
 • SMD LED 5050 może być również wyposażony w SUPER kryształu.

Parametry światła LED

Poza tym siły, oznaczone przez litery W lub W, znamienny tym, że jakość żarówek (strumienia świetlnego), moc emitowanego światła. Mierzy się prześwity (LM, lm). Jeżeli wartość mocy powinna być jak najmniejsza, oświetlenie – więcej. Wiązka promieni mogą różnić się we wszystkich kierunkach i może być skierowana wąskiej belki. Do źródła światła był wygodny, nie jest konieczne, aby rozpraszać światło kąt nie mniejszy niż 150 °.

Barwa światła jest bardzo ważne. Może on być określony w odniesieniu do temperatury, światła, która jest mierzona w ° K Im większa wartość, tym bielsze kolor. Nadaje się do użytku domowego ze wskaźnikiem temperatury barwowej lampy od 2700 do 3500 ° K Wytwarzają one żółtawe światło, które nie podrażniają oczu.

Większość lamp kukurydza sprzedawane przez Aliexpress, posiada diody małej mocy. Są one znacznie słabsze niż marki, z „Samsung”, „Phillips”, LG. Chińscy producenci wskazują, że produkcja „Samsung”. I po lampa kupowane i zaczyna się palić, okazuje się, że jego moc i jasność jest kilka razy mniej.

Cena lampy LED

Koszt żarówek LED do użytku domowego waha się od 200 do 1000 rubli., Są też droższe. To zależy od specyfikacji i producenta. Tak, cena E40 lamp oświetlenia ulicznego może osiągnąć 17 tys. RUB.

Przewiduje się, że ceny lamp LED zostanie zmniejszona, a po jakimś czasie będą znacznie tańsze.

Gwarancja lampę LED

A co się stanie, jeśli lampa LED wciąż płonie przystanki przed końcem okresu gwarancyjnego? Zwykle jest to 3-5 lata. To może być zastąpiony w sklepie, w którym zakupiono.

Ale trzeba przedstawić dowód zakupu i pola, które było pełne światła. Normalnie to jest na to wskazuje datę zakupu. Należy pamiętać, że gwarancja energooszczędnych żarówek – 2 lata, a żarówki o niej w ogóle.

Dioda LED kukurydzy

Dioda LED Ecola kukurydzy, która może być wkręcona w miejsce konwencjonalnych żarówek w domu, może z zasady E27. Liczba 27 oznacza średnicę w milimetrach. Działają z napięciem 220 V. od Istnieją dwa rodzaje:

 • bańki;
 • Lampa LED „zboże”.

Nazwa ta otrzymała światło ze względu na jego wygląd. Jest to podłużny, jak kolby kukurydzy. Na jej powierzchni, znajduje się wiele żółtych światła diod świecących, podobnych ziaren rośliny.

Lampa LED „kukurydza” w inny sposób nazywany jest zboże doprowadziły żarówki. To jest nazwa tych instrumentów w zagranicznych sklepach.

produkować lampy LED emitującą światło diodę (kukurydza), w Chinach.

Możemy wyróżnić trzy grupy lamp LED tego typu:

 • duże diody 0,15 W ten SMD: 5630, 5730, 5050;
 • małe lodem diod 0,08 W;
 • COB LED.

Większość LED lampy "zboże" na 42, 44 i 60 niezawodności LED. Aby dowiedzieć się o rzeczywistej mocy pomnożyć liczbę diod świecących 0,15 W (moc jednego). Chociaż użytkownicy donoszą, że w miarę upływu czasu, wyjście światła jest zmniejszona o około 30% w ciągu dwóch lat. Lekko żółty plastik, ale to nie wpływa na jakość pracy. Elementy te są umieszczone na płycie metalowej, uchodzące ciepła. Czasami lampa LED „kukurydzy” miga E27 i trzaski po włączeniu. Może to być spowodowane faktem, że mostek prostowniczy przylutowane słabo.

Opinie użytkowników powiedzieć, że lampa- „kukurydza” LED E27 ma kąt rozpraszania 360 °. To jest lepsze niż jakiekolwiek lampy kolboobraznoy.

Można nawet dostrzec, aby rozwiązać problem. Okazuje się, nakładka z tworzywa sztucznego może być łatwo usunięte i zniszczone, jeśli zatrzasków mocujących.

Lampy z wkładką plastikową

Top lampa LED „zboże” może być zamknięty w kolbie z tworzywa sztucznego. Na końcu znajduje się mały otwór powietrze jest dostarczane do diod LED i schłodzić je. opinie klientów powiedzieć, że lampa nie jest gorąco, ale jeszcze trochę gorąco. Lampy mogą bezpiecznie zająć się w momencie, gdy są one wliczone w cenę (na przykład, odkręcenie uchwytu).

Opinie użytkowników powiedzieć, że te małe lampy z żarówkami plastikowych nie są bardzo wysokiej jakości. są to:

 • Ogrzewa się, ze względu na niewielki rozmiar i kolby.
 • Diody LED są zamontowane na płytce PCB, co nie sprzyja rozpraszaniu ciepła.
 • Znajdują się one bardzo blisko siebie, więc PCB czasami nawet spala.
 • Prawie połowa z tych lamp przestaje świecić po kilku miesiącach z powodu spalonych diod LED.

lampa LED COB

Różni się od innych „kukurydzy” dużych diod wielkości. W związku z tym liczba jest mniejsza niż poprzednie, a na kukurydzy są mniej podobne.

Żarówka LED E14

Wiele nowoczesnych lamp i żyrandoli mają średnicę 14 mm cap. Dla takich urządzeń za pomocą LED lampy- „zboże” E14. Dobre oświetlenie lampy zapewniają pojemność 9 watów. Ich cena – około 200 rubli. za sztukę.

Znajdź żarówka LED E14 o takiej samej pojemności jest trudne. Zwykle jest to 5-6 watów i oświetlenie – do 500 lumenów. To nie jest na tyle dobre oświetlenie pomieszczenia.

Żarówka LED E40

LED lampy „zboże” E40 służy do oświetlenia ulicznego. Zastępują one lamp sodowych o wysokim ciśnieniem. Są to 4 razy dłużej niż sód. Ponadto skuteczność świetlna zmniejsza się do 30% po 50 tys. Godzin. Wolny od sodu w 50% po 2 Th. Godzin. Ponadto wymagają one dodatkowego wyposażenia (balastu). LED tylko kierowca, który ma wbudowaną lampę. Umożliwia lampa nie reagować na przepięciami. Grzejnika obniża temperaturę diod LED. Taka lampa działa w temperaturze od -40 do 50 ° C.

Zalety „kukurydza”

 • Łatwo jest obliczyć moc lampy mnożąc pojemność pojedynczej diody na wielu z nich.
 • Diody LED nie oślepiać oka, ponieważ są one rozmieszczone w okręgu. Dlatego mat kolby, co zmniejsza jasność wynosi od 20 do 50 procent, nie jest potrzebny do lampy.
 • Mają doskonałą kąta rozproszenia (360 °).
 • Lampy mogą być łatwo zdemontowane i naprawione.
 • To nie wymaga przechowywania w lodówce, więc ich cena jest niższa.

braki

 • Główne wady leżą w braku zgodności z przepisami bezpieczeństwa pożarowego. To otwarte styki napięciem. Choć jest mały, nie jest niebezpieczne dla życia.
 • Niektórzy użytkownicy nie podoba się jakość światła emitowanego przez lampy LED. Trzeba kupić żarówki o temperaturze około 3000 ° K.
 • opinie klientów wskazują, że kierowca znajduje się kondensator powoduje wysokie tętnienia podczas pracy w sieci 220 B. Fix przy częstotliwości 100 Hz można lutować jeden kondensator do stabilizacji.