323 Shares 1915 views

Przyczyny bólu w kości ogonowej u kobiet: leczenie i rehabilitacja

Kość ogonowa – to dno naszego kręgosłupa. Gdy ta część jest uszkodzona często pojawiają się silne bóle. Osoba, która ma uraz kości ogonowej, może wystąpić dyskomfort podczas siedzenia, gdy pochylając się i chodzenia, a także próbuje dostać się do wygodnej pozycji. Warto zauważyć, że ból w kręgosłupie jest bardzo trudna do zdiagnozowania. I to nie zawsze jest tak nieprzyjemne uczucia są oznaką żadnego problemu. Jakie są przyczyny bólu w kości ogonowej u kobiet? U płci pięknej dolegliwości mogą wystąpić podczas miesiączki, ciąży i po porodzie. Należy zauważyć, że skuteczność terapii w wielu przypadkach zależy od prawidłowej diagnozy.

ból

Przyczyny bólu w kości ogonowej u kobiet są zupełnie inne. Ponadto, każdej choroby lub zaburzenia, charakteryzuje się pewnymi objawami.

Silny i ostry ból u pacjentów zwykle występuje wtedy, gdy istnieją w dziedzinie urazów kręgosłupa. Zwykle jest ostra. Ból jest gorzej, gdy w pozycji siedzącej, a także podczas chodzenia.

Ból może wystąpić nie tylko w obszarze kości ogonowej, ale także w bezpośrednim sąsiedztwie. Zwykle występuje natychmiast po urazie tkanek. Istnieją przypadki, gdy po urazie występuje silny ból, a następnie szybko przechodzi. Ale po pewnym czasie nieprzyjemne doznania pojawiają się ponownie, ale bardziej wydajne i ostre.

Ból w czasie ciąży

Kości ogonowej w czasie ciąży może wytrzymać ciężkie ładunki. W rezultacie może wystąpić dyskomfort w swojej dziedzinie. Charakter bólu może być bardzo różny. To wszystko zależy od przyczyny. Ból kręgosłupa może być napadowy, trwały, przeszywający, tępy, ostry. Może to dać na nogi w dolnej części brzucha, krocza, odbytu i miednicy.

Kobiety w ciąży często doświadczają dyskomfortu podczas siedzenia, a kiedy źle pozycja ciała podczas odpoczynku.

Głównymi przyczynami bólu w ciąży

Kobiety, które są w stanie bardzo często skarżą się na ból w kości ogonowej. Przyczyn tego zjawiska jest wiele. Wśród nich wyróżnia się:

 1. Ekspansja kości miednicy. Może to doprowadzić do tego, że kość ogonowa odchylił się do tyłu.
 2. wzrost wielkości macicy. Rezultatem jest rozciąganie kości ogonowej, miednicy i kości krzyżowej.
 3. W sprawie naruszenia nerwów dziecko, które pochodzą z kości ogonowej.
 4. Nieprawidłowości stolca u kobiet w ciąży – zaparcia.
 5. Urazy sobie psychologiczny.
 6. Zagrożona poronieniem.
 7. Problemy związane z odbytnicy.
 8. Brak wapnia i magnezu.
 9. Niektóre choroby kręgosłupa.
 10. Choroby pęcherzyka.
 11. Pominięcie krocza.
 12. Ból po operacji odbytu.

Ból po porodzie

Przyczyny bólu kości ogonowej u kobiet jest dość trudne do zidentyfikowania bez dalszej kontroli. Wiele z płci pięknej nieprzyjemnych doznań wystąpić po porodzie. Charakter bólu może być również z różnych typów. W okresie poporodowym , może być podana w wielu częściach ciała.

Jeśli przyczyną dolegliwości jest infekcja, ból pojawia się nie tylko w okolicy kości ogonowej.

W trakcie porodu kobieta może poważnie uszkodzić kręgosłup, aż do złamania. Jeśli tak się stanie, wówczas w jej miejsce utworzony obrzęk i zasinienie. Po uzdrowieniu, kości ogonowej jest często traci swoją mobilność. To powoduje przykrych doznań w rozszerzeniu, zgięcia i długotrwałego siedzenia.

Głównymi przyczynami bólu poporodowego

Jak już wspomniano, kości ogonowej po urodzeniu mogą zranić źle. Na nim, istnieje kilka głównych powodów. Przede wszystkim, dyskomfort może powstać w wyniku urazu urodzenia. może to być pęknięcie pęknięcie, przemieszczenie na rozciąganie i ogonowej.

W przypadku pracy były trudne, krwawienie może wystąpić w tkankach otaczających kości ogonowej. Prowadzi to również do nieprzyjemnych doznań. Ponadto, podczas przechodzenia dużego płodu przez kanał rodny, często istnieje silna rozbudowa kości ogonowej, co powoduje również silny ból.

Ból w trakcie miesiączki

Wspólną cechą być przyczyną bólu u kobiet podczas menstruacji. Posiada również wyjaśnienie. Ból może być ostry, tępy i ledwie zauważalne. Podobne uczucia powstać na początku miesiączki.

Jeżeli ból ogonowej występuje przed albo w trakcie miesiączki, wskazuje to na obecność chorób neurologicznych i ginekologicznych. W celu wyeliminowania problemów związanych z pracą narządów rozrodczych, należy skierować do ekspertów o poradę. Jeśli ginekologiczny patologia brakuje, należy odwiedzić neurologa.

zakleszczonej nerwu

Przyczyny bólu kości ogonowej dla kobiet – to nie tylko urazy i zakażenia. To może być ściągnięty nerwowych. W tym przypadku, ból daje w nogach, pośladkach i biodrach. Ona może nosić zupełnie inny charakter: strzelanie, ostry i faliste. W takim przypadku po porodzie, kobieta nie jest w stanie w pełni zająć się dzieckiem, ponieważ istnieją trudności w prostowaniu i przygarbiony.

Głównymi powodami

Bardzo często kobiety chodzą do lekarza z bólem pleców. Jest możliwe, aby usłyszeć wyjaśnienie padło na kości ogonowej. Jeśli spadnie, można znacznie uszkodzić kręgosłup. Oczywiście, będzie to prowadzić do bólu. może to być pęknięcie, przemieszczenie, złamanie, zwichnięcie i uraz. Takie urazy można uzyskać nawet przy delikatnym uderzeniu do kości ogonowej. Jest to główną przyczyną bólu w okolicy kręgosłupa.

leczenie urazu

Jeśli odczuwasz dyskomfort wielu zainteresowanych, jak traktować kości ogonowej? Jeśli kobieta upadła i uszkodziła kręgosłup, konieczne jest najpierw zrobić coś zimnego. Jest to bardzo ważne dla siniaki. Zimno sprawia, że jest to możliwe, aby zatrzymać obrzęk w miejscu, gdzie szkody wyrządzone. Ponadto, będzie nudny ból.

Potem trzeba odwiedzić lekarza. Typowo, promienie X o ogonowej jest wskazany urazów ukończyli badanie. Po dokładnej diagnozy ekspert może mieć plan leczenia.

Jeśli kości ogonowej potłuczony, jego leczenie jest stosowanie maści ocieplenia, a także w sprawie stosowania ocieplenia kompresuje w miejscu, w którym stosowana jest szkoda. Ponadto, pacjent musi dostarczyć pełnego wypoczynku uszkodzonego obszaru kręgosłupa. Dla siniaki wymagane jest specjalne traktowanie. Jeśli przestrzegać wszystkich zaleceń lekarzy, problem będzie stopniowo zanikać.

Gdy takie urazy siedzenia jest lepiej używać ortopedyczne krzesła. Ponadto, w czasie snu powinien być w stanie na jednej stronie. Ta postawa zmniejsza obciążenie kości ogonowej.

Jeśli kobieta spadła do kości ogonowej, i miał złamania lub zwichnięcia się, eksperci mogą brać leki. W tej sytuacji, przepisane leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne. Jeśli takie leczenie nie daje wynik pozytywny, to odbywa się interwencji chirurgicznej i kości ogonowej jest usuwany.

Leczenie w czasie ciąży

Jeśli ból w okolicy kości ogonowej nie spowodował jego uszkodzenia i zakłócić kobiety w ciąży, a następnie leczenie przepisane przez specjalistów dopiero po dokładnym zbadaniu. Po leczeniu w tym przypadku wymaga ostrożności. Jeśli jednak główną przyczyną dyskomfortu – pogorszenie zasadniczych chorób, które nie są związane z rozwojem dziecka, leczenie chorób produkowane danych. Jeśli problem jest związany z narządów rodnych, eliminacja wszelkich naruszeń przeprowadzone przyjmowania niektórych leków i procedur. Jeśli istnieje ryzyko dla dziecka, kobieta może być wykorzystany do działu utrzymania.

Jeżeli ból ogonowej jest rezultatem niedoboru magnezu, wapnia i innych składników mineralnych, należy wziąć przebieg odpowiedniego leczenia, który obejmuje podawanie leków. Aby zapobiec uszkodzeniu kości ogonowej w czasie ciąży, można nosić bandaż. Zaleca się również, aby odpocząć na odpowiednio sztywnej powierzchni, reszta w prawidłowej pozycji i wykonywanie prostych ćwiczeń.

Leczenie po porodzie

W celu złagodzenia stanu kobiet po porodzie, eksperci często przepisują ćwiczenia na piłce, jak również zestaw ćwiczeń dla kobiet w ciąży. Jednak przed wykonaniem poniższych procedur należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. W tym przypadku, należy dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonać wszystkie ćwiczenia. Jeśli nie, można tylko pogorszyć stan pacjenta. W tym okresie jest sen licznik na miękkiej, często siedzi i podnoszenie ciężarów. Eksperci zalecają leżenia w łóżku. Aby złagodzić stan w pozycji siedzącej, możliwe jest użycie ortopedyczne krzesła. Jeśli ból jest bardzo ciężka, należy zasięgnąć porady lekarza ponownie.

Leczenie zaciśniętym nerwów i menstruacji

Cure ściągnięty nerwu kulszowego jest możliwe, jeśli się zlecenia lekarza i leżenia w łóżku. Jeśli takie naruszenie odczuwa ból podczas siedzenia, pochylenia i rozszerzenie. Zazwyczaj, gdy ściągnięty nerwów przewidziane odbioru przeciwbólowe i leki przeciwzapalne. Dodatkowo, lekarz może przepisać przebieg leczenia, jak akupunktura, terapia ręcznym. Jeśli leczenie nie daje pozytywny wynik, kość ogonowa jest usunięty chirurgicznie.

Ból menstruacyjny wygląd może być dość normalną odpowiedzią organizmu lub jest wyraźną oznaką neurologiczne lub chorób ginekologicznych. W tym przypadku terapia jest przepisywany przez lekarza tylko po dokładnym zbadaniu pacjenta.