549 Shares 8586 views

gestów i ich znaczenie: skąd wiesz, że osoby po głowie?

gestów i ich znaczenia były badane przez długi czas, a naukowcy przeprowadzili naprawdę świetną robotę. Istnieje wiele różnych prac i rozwój w tej dziedzinie, ale ludzkie ruchy są tak zróżnicowane, że aby złapać je wszystkie dokładnie, czasami po prostu niemożliwe. W ogóle, ruchy mogą być podzielone na zamierzone i niezamierzone, że to odruch, który wykonujemy, nawet nie zauważając. Są to gesty mogą wiele powiedzieć o człowieku, a także w jaki sposób odnosi się to, co mówi i widzi momencie kontaktu i gestu.


Kiedy człowiek oszukuje

Jeżeli dana osoba kłamie, musi dać się dotykania twarzy. Szczególnie zauważalne przejawem takich gestów u dzieci, które lubią próbować pokryć usta, żeby przestać mówić prawdę. Wraz z wiekiem, gesty z jego twarzy i rękach stają się mniej widoczne, ale z pewnością oznacza, że głośnik leży. Jeśli ktoś zakrywa jej usta w czasie drugiego mówi, co oznacza, że wątpi w prawdziwość słów rozmówcy. Jednocześnie niektórzy badacze uważają, że te gesty i ich znaczenie należy rozpatrywać łącznie z innymi ruchami i przeprowadzenie dalszej analizy powiedział, że człowiek czasami dotykając twarzy może oznaczać nic. Zamaskowany wykonania opisany gest – nos dotykowego.

Interesujące jest to, że kłamstwo może powodować swędzenie w tkankach mięśni szyi, więc ciągnięcie kołnierz może być również oznaką oszustwa. Tutaj musimy uważać, być może, tylko koszula jest zbyt wąski, albo człowiekiem podrażnienia po goleniu.

nuda

Jeżeli słuchacz nudzi (takie jak wykłady czy spotkania biznesowego), musi zastąpić rękę w celu postawić na głowie. Te gesty i ich znaczenia są oczywiste: jest to pewny znak, że podpiera się głowę, więc nie „wchodzą” gdyby nagle zasypia. Stopień poparcia pokazuje, jak nudny słuchacz gdyby całkowicie położyć na dłoni – jest bardzo nudne, jeśli tylko lekko dotyka głowy lub policzka – stopień nudów mała. niecierpliwość sygnału jest także dotykając stopami na podłodze lub palcami po stole. Jeśli wykładowca widzi, że połowa publiczności opartą na ramieniu, a druga połowa stukanie palcami po stole – to lepiej, aby zakończyć swoje przemówienie.

Szacowane gestów i ich znaczenie

Jeżeli dana osoba wycofuje pięścią w policzek, gdy indeks palec vpiraetsya w świątyni, mamy do czynienia z szacunkowym postawy. Jeśli palec wskazujący na głowie, a duże rekwizyty brodzie, prawdopodobnie słuchacz nie lubi wykładowcy lub wykład tematu. Ponadto, każda osoba, podpierając ręką związane z nudów lub negatywnego nastawienia, więc jeśli chcesz pokazać komuś, co cię interesuje go słuchać lub co mówi, dbać o siebie i nie używać takich ruchów.

Gesty związane z decyzyjnym

Szacowany ruch dotyczący decyzji ze względu na fakt, że ludzie chcą, aby umieścić coś w ustach. Na przykład ktoś, kto nosi okulary, umieścić w ustach świątynie. Może to być długopis, rury i inne elementy. W tej pozycji, człowiek decyduje, a jeśli nadal to robić, nawet gdy jest już konieczne, aby mówić, to pokazuje, że wciąż chce się myśleć i odroczyć ogłoszenie decyzji.

W rzeczywistości gestów i ich znaczenie jest bardzo trudne do zrozumienia. Ten artykuł bardzo krótko i pobieżnie opisano tylko kilka z nich. Istnieje wiele więcej sygnałów ludzkiej dobroci, brak zaufania, odsetki, kłamstwa, i tak dalej. Bardzo szczegółowe gesty człowieka i ich znaczenie są opisane Alan Piz. „Mowa ciała” – jego słynna książka, która pomoże otworzyć oczy zainteresowanych bogatej gamy gestów i co kryje się za nimi.