756 Shares 2889 views

"Teopek": opinie. Zapalenie oskrzeli – dzieci. Instrukcje użytkowania

Preparat „teopek” jest przeznaczony do leczenia chorób płuc. Rzadziej stosuje się go do obrzęku związanego z serca i choroby nerek. Lek „teopek” Opinie zapalenie oskrzeli, które są liczne i niejednoznaczny, wymaga starannego rozważenia przed podjęciem.


Wpływ na organizm

Składnik aktywny leku jest teofilina, co ma wpływ na różne funkcje organizmu. Głównym efektem, czynią je – oskrzeli. Dzieje się tak ze względu na spadek aktywności skurczowej mięśnia gładkiego. Mięśnie narządów wewnętrznych i naczyń krwionośnych relaks, co prowadzi do usunięcia skurcz oskrzeli (zwężenie oskrzeli). Ponadto zwiększa się skurcz mięśnia serca, stymuluje układ nerwowy, rozszerza naczynia krwionośne (nerek, serca, itp.);

Lek wpływa na rozkład wapnia w komórkach, zwiększa wentylację płucnych. Ma umiarkowane działanie moczopędne, zapobiega przywieraniu uwalnianie płytek z komórek tucznych mediatorów alergicznych. Preparat obejmuje zaróbkę – kompozyt polimerowy nośnik, który promuje odmierzanego uwalniania teofiliny w żołądku. Po 3-6 godzinach po podaniu obserwuje się pik stężenia we krwi. Będąc w organizmie aż do całkowitego wyeliminowania – 12-24 godzin. Konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania leku, przeczytać o „teopek” oceny oskrzeli często pozostawiają swoich pacjentów.

wskazania

Lek jest lekiem rozszerzającym oskrzela, czyli rozszerza światło oskrzeli. Zalecane do leczenia skurczów z rozedmą – obniżenie tkanki ciała tonu spowodowane zmniejszeniem światła oskrzeli. Zalecany lek w leczeniu przewlekłej obturacyjnej oskrzeli. Jest to stan zapalny, towarzyszy trudnej przepływu powietrza w tkankach ciała. Pomaga i astma oskrzelowa.

W leczeniu chorób serca i nerek jest czasami stosowane jako środek moczopędny i wykorzystywane do sterowania obrzęk. Rzadko przepisywane niedokrwienia. Stosowanie „teopek” powinno być uzgodnione z lekarzem. Niezależne od jego stosowania jest obarczona negatywnych konsekwencji.

Przeciwwskazania do leku

Przed otrzymaniem funduszy „teopek” Instrukcja, informacje zwrotne, a wizytę u lekarza powinny być badane dokładnie. Po leku ma wiele przeciwwskazań. Nie zaleca się stosowania jeśli pacjent jest:

 1. Nadczynność tarczycy (wzmocniona swoją działalność).
 2. Nadwrażliwość teofilina i składników pomocniczych preparatu (złożona ze stearynianu wapnia na polimer).
 3. Zwężenie podzastawkowym (choroba mięśnia serca, związanych ze zwężeniem jamy lewej komory).
 4. Zawał mięśnia sercowego.
 5. Ekstrasystoli (zaburzenia rytmu serca).
 6. Padaczka.
 7. Drgawkowe warunki.
 8. Ciąża i laktacja.
 9. wiek dzieci – 14 lat.

Niepożądany odbiór „teopek” chory wrzód żołądka lub dwunastnicy.

Side Effects "teopek"

Skutki uboczne zdarzają się często w momencie otrzymania „teopek” Przygotowanie: instrukcja w sprawie stosowania, odniesienia i zalecenia lekarzy o tym zaświadczyć. Należą do nich:

 • zaburzenia snu;
 • bóle głowy;
 • brak apetytu;
 • zawroty głowy;
 • stan nerwowy, niepokój;
 • Częstoskurcz (szybkie bicie serca);
 • zaburzenia układu pokarmowego (nudności, wymioty, bóle brzucha).

Sądząc po opiniach pacjentów, negatywne skutki leku występują u osób ze skłonnością do takich zjawisk, jak również tych, którzy cierpią z powodu chorób wątroby, żołądka, napady padaczki, tachykardia. Aby poprawić stan pacjenta uciekania się do dawki zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie leku.

przedawkować

Ze znacznym nadmiarem przeznaczonego jego dawkę u pacjenta, jest to naruszenie w części przewodu żołądkowo-jelitowego, układu nerwowego, czynności serca. Po otrzymaniu oznacza „teopek” Opinie niektórzy pacjenci mają negatywny charakter. Ludzie mówią, że w większości przypadków wynika to z zastosowania leku do innych celów, lub przekraczających normę. Przegląd stwierdza, że przedawkowanie manifestuje się objawami:

 1. Biegunka, utrata apetytu.
 2. Wymioty (ewentualnie z krwi), krwawienia z przewodu pokarmowego.
 3. Bezsenność.
 4. Zaburzenia rytmu serca (zaburzenia rytmu serca).
 5. Tachykardia (przyspieszone bicie serca).
 6. Zaczerwienienie skóry (nadmiar krwi).
 7. Drgawki.
 8. Przyspieszony oddech (szybki oddech).
 9. Drżenie (uścisk dłoni).
 10. Niepokój, światłowstręt, podniecenie.

Inne poglądy pacjentów powiedzieć, że w ciężkim zatruciu „teopek” lek na zapalenie oskrzeli może wystąpić takie negatywne zjawiska:

 • padaczka;
 • zamieszanie;
 • spadek ciśnienia krwi.

Ponadto przedawkowanie występuje niewydolność nerek, i są obserwowane problemy z krwią: hiperglikemia, hipokaliemii, kwasicy metabolicznej. Do leczenia stosowane płukanie żołądka, środki przeczyszczające, leki moczopędne, enterosorbiruyuschee. wstrzykiwany „Diazepam” w celu wyeliminowania napadów. W przypadku wystąpienia tych objawów należy natychmiast wezwać pogotowie.

Jak wziąć „teopek”?

Formularz uwalnianie leku „teopek” – tabletki. Odpowiedzi wskazują często występujące skutki uboczne. Dlatego lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza schematu. Pigułka spłukiwane wodą bez żucia lub kruszenia, po posiłku. Zgodnie z instrukcjami, w pierwszych dwóch dniach stosowania leków o pół tabletki raz lub dwa razy dziennie. Odstęp między dawkami – 12-24 godzin. Następnie zwiększyć dawkę do całej tabletki dwa razy dziennie.

Dla każdego pacjenta, przebieg leczenia, dawka powinna być regulowana indywidualnie w zależności od obrazu klinicznego choroby, w obecności współistniejących. Należy również wziąć pod uwagę masę ciała pacjenta, wrażliwość na leki, jednoczesnego stosowania z innymi lekami. W trakcie leczenia, to jest pożądane, w celu określenia poziomu teofiliny we krwi, aby zapobiec przedawkowaniu.

Interakcje „teopek”

Jak rozmawiać o narkotyki opinii „teopek”, zapalenie oskrzeli jest podawany w połączeniu z innymi lekami. Jak on współdziałać z nimi? „Teopek” nie nadaje się do jednoczesnego odbioru z przeciwdrgawkowe, barbiturany, metyloksantyny. Zabrania połączeniu z antykoncepcyjnych (hormonalne), antybiotykiem makrolidowym, jak również „propranolol”, „furosemid” „Verapamil”. Leki te zwiększają poziom teofiliny we krwi, co prowadzi do przedawkowania i wystąpienia skutków ubocznych. Poza barbiturany – oni, przeciwnie, zmniejszyć stężenie we krwi składnika aktywnego.

„Cymetydyna”, „Linkomycyna”, „allopurynol”, „izoprenaliny”, „propranolol” i doustne środki antykoncepcyjne zmniejszenia szybkości teofiliny bezpieczeństwa (redystrybucję i wydalania substancji czynnej). To zmniejsza skuteczność beta-blokerów i działaniu rozszerzającym oskrzela „teopek”. „Aminoglutetymid” zwiększa wydzielanie substancji czynnej niż zmniejszenie efektu terapeutycznego. Zwiększanie aktywności teofiliny występuje, gdy biorąc go z „furosemid”, kofeina, beta-2-adrenergicznych. „Acyklowiru”, „Verapamil”, „Diltiazem”, „Felodypina”, „Nifedypina”, „disulfiram” wzrost poziomu we krwi substancji aktywnych, tym samym powodując efektów ubocznych.

Recenzje przygotowania

Pacjenci przyjmujący „recenzje teopek” dla oskrzeli pozostaje niejednoznaczna. Są to zarówno pozytywne, negatywne opinie. Najnowsze spowodowane większość z licznych skutków ubocznych, że lek wywołuje. Użytkownicy powinni stosować się do zbioru zasad, które nie będą szkodliwe dla zdrowia, ale wręcz przeciwnie, do odzyskania:

 1. Nie należy przyjmować „teopek” niezależnie, bez recepty.
 2. W recepcji, specjalista upewnij się powiedzieć mu o obecności chorób współistniejących i wykorzystania w tym momencie innymi lekami, opowiedz nam o występuje nadwrażliwość na leki, jeśli w ogóle.
 3. Ściśle przestrzegać instrukcji przepisane przez lekarza. Gdy objawy lękowe nim skonsultować. Będzie on zmniejszyć dawkę lub przerwać przyjmowanie leku całkowicie zastępując go innym.

Czy to możliwe, aby dzieci?

Jako przygotowanie opinii „teopek”, zapalenie oskrzeli jest również przewidziany dla dzieci, pomimo ostrzeżeń zawartych w instrukcji. Wielu rodziców zgłosić natychmiastowy efekt leczenia i szybkiego powrotu do zdrowia. Twierdzą oni, że dziecko zaczyna lepiej spać w nocy, bez cierpienia napady kaszlu, oddycha swobodnie. Zwykle, odbiór „teopek” przyporządkowana połączeniu z innymi lekami, których oddziaływanie nie jest szkodliwe, i zwiększa efekt terapeutyczny. Na przykład, „Sumamed” ( „azytromycyny”) – na antybiotyki azalidem.

Nie jest konieczne, aby eksperymentować i dać sobie wybrany lek. Może to spowodować poważne konsekwencje w postaci skutków ubocznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci. dając im „teopek” powinno być ściśle według instrukcji. Trudności napotykane przez rodziców, jest taka: nie wiedzą, jak się dziecku połknąć tabletkę w całości, ponieważ na zgniatanie i rozpuszczają się w wodzie, to nie może być. Lepiej jest, jeśli lekarz nie przepisze jakąś alternatywę. A „teopek” niech dzieci tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Nie na próżno w instrukcjach określonych limitu wieku.