846 Shares 7336 views

Mehendi na plecach i ramionach: historii, style Jak aplikować

Mehendi – jedna z najstarszych sztuk stosowane do ciała różnych rysunkach planu henną. Istnieje kilka wersji źródła takiego trendu w kolorowe kultury. Teraz popularny Mehndi odbywa się na plecach i ramionach.


Historia pochodzenia

Uważa się, że sztuka ta pojawiła się pięć tysięcy lat temu w starożytnych Indiach. Życie w kraju uważają, że pochodzi właśnie na ich terytorium. Ale to nie jest prawda.

Naukowcy sugerują, że malowanie henna pojawił się w starożytnym Egipcie. Jest to tradycja ludu namalował faraonów kończyn, co rytuał mumifikacji.

Egipcjanie wierzyli, oryginalne rysunki ułatwiają wejść do świata zmarłych. W krajach arabskich, płci pięknej były malowane henna jako rodzaj talizmanu. W Indiach, jest to znak płodności i obfitości. Teraz mehendi na rękach i plecach – tylko możliwość ozdobić swoje ciało.

Jak wyodrębnić „farby”

Henna, który jest używany w malarstwie, uzyskiwany z liści drzewa, które rosły w Egipcie, Indiach i na Bliskim Wschodzie.

Teraz nie jest barwnikiem na wolnym rynku. Łatwo jest kupić zapasy w Indiach. Najlepsze mistrzami pigmentu ekstrakcji niezależnie i każdy ma swój własny sekretny przepis. Przygotować roztwór, który będziesz mógł używać długo na skórze nie jest takie proste. W niektórych przypadkach dodatkowo sok i kawę, olejek eukaliptusowy lub cytrynowy.

cztery style

Mehendi na rękach lub z tyłu nie jest tatuaż. Obraz jest w stanie pomieścić w sumie około trzech tygodni. To wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą zrobić tatuaż teraz. Przez Style istnieją 4 tradycyjny wzór:

 • Loki z kwiatami. Więc zwrócić na Środkowym Wschodzie.
 • Geometryczne wzory. Przywilejem krajów afrykańskich.
 • Rozwijane jak rysunki orientalnych ogórków. Ten indyjski styl.
 • Mieszanina orientalnych i indyjskie wzory – tak pomalować ciało w kulturze azjatyckiej.

Jak zrobić domowy mehendi

 1. Początkowo jest to konieczne, aby przygotować skórę do stosowania malarstwa. Kiedy robi Mehndi z tyłu lub na innej części ciała lub kończyn leczonych zarośla i wcierać olejek eteryczny, który pomaga usunąć nadmiar tłuszczu. Płaszcz ma potrzeby usuwania z góry, może służyć jako bariera dla przenikania barwnika.
 2. Aby uzyskać równomierny wzór henny może być stosowany papier, szablonu lub rozpuszczalne w wodzie. Prawdziwy mistrz zastosowano wzór „ręcznie” za pomocą drewnianych lub metalowych prętów. Nadmiar farby najlepiej jest od razu usunąć. W przeciwnym razie, skóra pojawi rozmyte plamy, które może poplamić ubranie. Gotowy mehendi na plecach (zdjęcie) przedstawione w niniejszym artykule.
 3. konieczne do 8 godzin wzór suszenia. W zależności od pory farby może być nieco inna. Kolor ten pojawia się po 40 godzinach.

Oryginalny biotatu będzie zabawiać około 3 tygodni. Mistrz zalecamy okresowo przetrzeć olej migdałowy wzór. Rysunek niepożądany wystawiać na działanie wody.

Co lepiej zrobić wzór na plecach?

W badaniu różnorodnych wzorów, możliwe jest, aby zrozumieć, że każda postać „mehendi” z tyłu ma inne znaczenie. Zanim wybierzesz konkretny obraz, zaleca się go uczyć dobrze i dowiedzieć się tajny sens ukryty w nim. Jest to swego rodzaju talizmanem, który powinien być zindywidualizowane.

O wartości obrazu może pomóc prawdziwy mistrz. On zapyta i zaleci najbardziej odpowiedni symbol.

Każdy specjalista ma swój katalog mehendi. Na odwrocie szkice zastosowano większą objętość. Fani denude ta część ciała będzie mógł pochwalić się piękny wzór, zajmując całe swoje terytorium.

Są to tylko niektóre z wartościami rysunkach:

 • Vosmikonechnik zapewnia ochronę ze wszystkich zakątków świata.
 • Winogrona – symbol oddania.
 • Malowane na dysku: dla mężczyzn – zdolność do dowodzenia, dla kobiet – mądrości.
 • Gwiazdki oznaczają nadziei.
 • Krzyż służy jako łącznik między ziemią a niebem.
 • Krzywa pomaga przezwyciężyć trudności i przeszkód.
 • Swan prowadzi do sukcesu.
 • Księżyc symbolizuje nieziemską urodę.
 • Drobna uwaga – miłość męża.
 • Zlew prowadzi do zwycięstwa.
 • Kolczyk w różnego rodzaju odmianach reprezentuje twórczą naturę.

Mehendi na plecach (na zdjęciu) jest bardzo piękna i różnorodna. Często zdarza się, że postacie w stylu bliskowschodnim. W Rosji ten rodzaj sztuki, staje się coraz bardziej popularne.