564 Shares 8999 views

Program do edycji zeskanowanych dokumentów: co jest lepsze?

W trakcie dokumentacji i bazach danych istnieje wiele istotnych problemów. I to nie jest masa błędów, które można znaleźć w dokumentach, które muszą z tego powodu, aby utworzyć nowy plik z poprawkami, ale także zwykłą ludzką lenistwo. W zasadzie, lenistwo zawsze była motorem postępu, bo ludzie zawsze chcą robić wszystko szybciej pozbyć się niepotrzebnych zmartwień, a więc można było zrelaksować się jak to możliwe, należy wykonać pracę o wysokiej jakości. W tym przypadku problemem jest fakt, że wiele z tych dokumentów do pełnego wejścia w dowolnej bazy danych lub rejestru ogólnego wymagają wpisywania w nowy sposób, a to zaczyna się nie tylko opony, ale również irytujące. Dla takiego przypadku nie ma skaner i oprogramowanie do edycji zeskanowanych dokumentów.

Co robi skaner?

W ogóle, skaner – urządzenie, które przesyła tekst z wydrukowanym dokumencie (.. gazety, czasopisma, książki, itd.) Do komputera, czyni to w formie obrazów. Niektóre urządzenia mają specjalne programy, które kontrolują proces skanowania, przy czym możliwe jest nawet wybrać format, w którym przekształca źródła. W standardowym przypadku, to faktycznie tylko migawka z edycji dokumentu nie jest możliwe ze względu na fakt, że bohaterowie nie mogą być uznane.

Co można zrobić, następnie

Można dowolnie sterować otrzymanie edycji dokumentu i modyfikowania całości lub części tekstu jako całości, tylko jeśli używasz specjalistycznego oprogramowania do edycji zeskanowanych dokumentów. Narzędzia te są zaangażowane w rozpoznawanie obrazów i przenieść je do tekstu, który może być przetwarzany i edycji. Istnieje wiele programów tego typu, a każdy z nich ma swoje niuanse.

Dobry stary ABBYY FineReader

Być może najbardziej wspólny program do edycji zeskanowanych dokumentów z dumną nazwą ABBYY FineReader – jest to cały pakiet edytor, który pozwala na wykonywanie wszelkiego rodzaju manipulacji skanowanego obrazu. Wysoki wynik prac zrealizowanych przez fakt, że program może rozpoznać dokument dowolnej jakości (nawet jeśli tylko wykonane zdjęcia na telefon komórkowy), a także z powodu uznania możliwością plików wielopoziomowych, które zawierają tabele, zdjęcia i inne drobne części. W trakcie tego języka można określić uznanie, że pomaga ABBYY FineReader wybrać właściwą porównania znaków, tak że program wyświetla tekst z najmniejszą ilością błędów.

Między innymi, to edytor radzi sobie z dokumentami PDF. Tak więc, jeśli masz plik w tym formacie edycję zeskanowanych dokumentów PDF odbędzie się szybko i bez większego wysiłku. Sam interfejs zewnętrzny jest intuicyjna i nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności, taki dostęp do dowolnego poziomu użytkownika i jego wpływ na popularyzację. Nawet po ujęciu, można porównać wynik i skorygować błędy popełnione przez program bezpośrednio w edytorze menu. Ten sam wynik zostanie zapisany jako oddzielny dokument, który można modyfikować, jak chcesz.

Sztuczki pracy z pliku PDF

Edycja zeskanowanych dokumentów – jest monotonna, a jeśli kod źródłowy jest PDF-File, tutaj mają swoje sztuczki. Fakt, że redaktor typu FineReader jest bardzo dobra w tym względzie, ale koszt jest często odpycha użytkownika i sprawia, że poszukiwania analogów. W związku z tym, istnieje szereg odrębnych narzędzi, które pozwalają na wysoce wyspecjalizowanych prac, zmierzających do pliku PDF-plików.

PDFill PDF Tools

PDFill PDF Tools – darmowy program do edycji zeskanowanych dokumentów z rozszerzeniem PDF. Zawiera on szereg dodatkowych opcji, takich jak unii lub dokumentów separacji, edytować lub całkowitym usunięciu zawartości, przekształcając plik PDF na obraz i vice versa. Tutaj można również tworzyć listy, osadzone obrazy edytować wyrównanie tekstu oraz wiele innych ustawień, które są znane każdemu użytkownika pakietu Microsoft Word lub jej analogów. Ten program jest całkowicie darmowy i jest przeznaczony dla każdego poziomu wykorzystania (prywatnych, przedsiębiorstw, i tak dalej. D.). Interfejs jest, oczywiście, nie jest to najbardziej przyjazny, ale zestaw funkcji i debugs to wszystko nadrabia z nawiązką. To jest tylko menu w języku rosyjskim jeszcze, więc jeśli angielski nie działa, trzeba majstrować przy słownika.

Free PDF Editor

Innym darmowe narzędzie, które pozwala na edycję plików PDF. Tutaj bardziej intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs. Tak, a program jest wspierany przez wiele systemów operacyjnych, jedynym minusem jest to, że gotowy dokument nie może być edytowany. Ale możliwe jest skanowanie bezpośrednio do programu, a nawet wtedy pracować na pełnych obrotach. To prawda, że trzeba majstrować przy tworzeniu wirtualnej drukarki, ponieważ w przeciwnym razie taki program do edycji zeskanowanych dokumentów po prostu nie zadziała.

OCR-redaktor

Jeśli wrócimy i mówić o wolnej analogowej FineReader, nie jest programem do edycji dokumentów doc nazywa OCR formie. Wystarczy użyteczne narzędzie, szczególnie jeśli kiedykolwiek pracował z wielu języków (w obecności wsparciu ponad 20 najczęściej używanych języków). Ona radzi sobie z drukowaniem dokumentów lub biednych jakości, ale jeśli chodzi o pisma, nie wszystko jest tak gładka. Oczywiście, aby rozpoznać taki tekst OCR może, ale jakość tego uznania nadal pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chodzi o wygląd, to tutaj przedmiotem zazdrości wielu redaktorów – wszystko jest bardzo proste: należy otworzyć plik i skanowania, a następnie przechowywać w odpowiednim formacie – i tyle. Narzędzie popularność zdobył dzięki możliwości samodzielnego, tak zwanego systemu adaptacyjnego rozpoznawania, które pozwolą na lepsze wykrywanie i lepiej z każdym nowym wniosku.

Inna rodzina OCR

Edycja zeskanowanych dokumentów – mozolne zajęcie, nie jest zaskakujące, że dla dobrego wyniku, niektórzy użytkownicy poszukują innych metod. W takich przypadkach możliwe jest użycie innego narzędzia – SimpleOCR. Jak sama nazwa wskazuje, jest to aplikacja, która jest podobna do poprzedniej – OCR, ale w sposób bardziej uproszczony i perfekcji. Tutaj masz możliwość ręcznego dodawania słów kosztem wbudowany edytor, możliwość edycji tekstu bezpośrednio w narzędziu, a także praca z pakietami danych Integer (można pobierać wiele plików naraz, które zostaną rozpoznane). Ale wygląd może być nieco mylące, nie mógł przeczytać trochę o programie i jak to działa. W przeciwnym razie, zamiast wielkim edytora, można dostać bezużyteczny programu do edycji zeskanowanego dokumentu, który zajmuje miejsce na komputerze.

Ale jeśli w dokumencie – na zdjęciu?

Czasem, gdy wydasz edycję zeskanowanych dokumentów w formacie jpg, istnieje potrzeba, aby przeznaczyć na tekście, a mianowicie obraz (wykres, tabela, wykres, i tak dalej). A oto kolejne pytanie całkowicie. Po tym wszystkim, z problemem OCR jest postawione zupełnie inaczej. Teraz trzeba nie tylko rozpoznawać obraz, ale również w celu dostosowania go do estetycznego wyglądu. Na przykład, jeśli obwód skanowania z książki, to będzie widoczne odciski atramentem z innych arkuszy. Aby pozbyć się tych „szumu” powinien uciekać się do korzystania z oprogramowania do edycji.

Jednym z nich może być dobry starej farby, ale w świecie rządzonym przez postęp technologiczny, podstawowym stanowisko w tej sprawie jest podana stary dobry Photoshop, ponieważ jest to szybsze i bardziej wygodne. Edycja zeskanowanych dokumentów w „Photoshop” pozwala pozbyć się plam i brudu „”, zmień kolory rysunków zmieniać ich jasność i kontrast za pomocą zestawu różnych filtrów. Oprócz lekcji, jak to zrobić, albo że operacja, obfitości, więc nie być „geniuszem” Photoshop „” po prostu chce.

Istnieje wiele innych edytorów, które można wykorzystać również doskonałe analogi mogą być narzędzia online, które pozwalają rozpoznać zeskanowany tekst, nawet bez angażowania w wyborze innego specjalistycznego oprogramowania. Ogólnie rzecz biorąc, każdy program do edycji zeskanowanych dokumentów ma prawo do życia i fakt, że to doceniane.