607 Shares 9587 views

Guzkowe batik – podróż do świata twórczej improwizacji

Ile na świecie istnieje wiele różnych technik i technologii wynalezionych przez obywateli różnych krajów, aby tworzyć niesamowite piękno rzeczy zaprojektowanych, aby podświetlić rutynowych farby i monotonii życia codziennego.


Dekoracja tkaniny i odzież – jedna z najstarszych form sztuki i rzemiosła. Ponadto, w każdym kraju, a każdy naród ma od najwcześniejszych wieków miał swoje specyficzne metody i techniki dla tego celu. Strach w Azji Południowo-Wschodniej jedną z najstarszych metod ręcznie malowane tkaniny batik jest sferoidalnego. Począwszy od VII wieku pne i do dziś kobiety Indochin, Indie, Pakistan, Malezja, ozdobione tkaninami w ten sposób osiągnęli wyżyny kunsztu. Znaną techniką batiku z żeliwa i Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie. W połowie ubiegłego wieku, europejskich projektantów odkryli tę zdumiewającą sztukę i zaczął tworzyć bardzo nowoczesne i nietypowe rzeczy, podbił jego dekoracyjnych szczególnie młodych ludzi, z jego pragnieniem szokujące i uderzające indywidualności.

Guzkowe techniką batik jest bardzo prosta. A co najważniejsze, to wynik pracy zawsze będzie pozytywny, mimo braku doświadczenia i szczególnych umiejętności. Ponadto, technika ta jest obarczona nieskończonych możliwości improwizacji i kreatywnych zagadek, jak i końcowego wyniku prac ujawnia twórcy dopiero po jego zakończeniu.

Materiały do techniki batiku i barwienia

1. Dla pierwszego kolorowania doświadczenia lepiej jest wziąć białą bawełnianą szmatką. Może to być segment lub blachy, lub biały T-shirt, innego już prześwietlone pozycja z szafy bawełny lub bawełny jersey. Sprawdź, czy nie było 100% Skład tkanina bawełniana. Jest to ważne, ponieważ jak przędza syntetyczna nie można zamalować, co będzie miało wpływ na wynik. Do pracy należy również: nici bawełniane i liny różnych grubościach; barwnik do bawełny, może być tego samego koloru (jeśli wzór jest dwukolorowy) i może mieć wiele kolorów do tworzenia wielu kolorach (dostępne w sklepach lub w sklepach sprzętu dla twórczości artystycznej); wystarczy pojemność objętość pochłonięty jej szmatki umieszczonej tam swobodnie.

2. Po materiały wytwarza się, możliwe jest, aby rozpocząć wiązanej węzłów. Guzkowe batik to opiera się na fakcie, że na powierzchni tkaniny są określone różne fałdy, nici to wici lub guzki, które są trwałe z nici lub liny. Dużo tkaniny, nici i uwięziony pod fałdami, nie poplamione, pozostały białe lub barwione w części, dokładnie tak samo jak w zakładce zatechet farby. W konwencjonalnym sferoidalnego batik, istnieje kilka podstawowych wzorów – słońce (kółka promieniujące od centrum podłużnych belek), Phillips gwiazdy, kwiaty lub improwizowanych marmurowe malowania.

Aby uzyskać szmatki słońce, Grab, lekko pociągnąć do góry i od początku do chwytania zaczynają przędzenia nici lub liny, tworząc rodzaj „kiełbasy”. Im dłuższy jest uzależniony strona tkanki, tym większa jest średnica okręgu. Przędzenia ciasno ułożone razem łańcuch szeregowo lub liny i może być pozostawiona pomiędzy rzędami wolne części o różnej szerokości, a więc obraz wynikowy będzie interesujący.

W przypadku marmuru wzór tkaniny zbiera się w kłębek, a owinięty w gwint lub liny w różnych kierunkach, a kształt cewki muszą być utrzymywane.

Stylizowane kwiat okazuje po złożeniu na pół ściereczką leżał dość małe fałdy, a następnie rogi oszust zawinięte do środka, a tkanina jest skręcona lina poziomo.

Guzkowe batik – pokój dla improwizacji. można bezpiecznie eksperymentować, aby tworzyć różne wersje zespołów.

3. Podczas skręcania guzków tkanki, jest umieszczony w rozcieńczonym zgodnie z zaleceniami na opakowaniu barwnik rozcieńczone niezbędnej ilości gorącej wody i ogrzewa się na płytce do 40 stopni. Doprowadzić do wrzenia i gotowano przez 20 minut. Tkankę następnie wyciągnięta, dodano wodę do 2 łyżek soli w 5 litrach wody ponownie zanurzono barwnik tkanin i gotować przez kolejne 30 minut na małym ogniu. Następnie płyta jest wyłączony, roztwór ochłodzono do 60 stopni tkanki, materiał jest usuwany, płukane w ciepłej wodzie i usunięto materiał przędzy liny i prostowane ponownie płukane. W ciągu ostatniego płukania wody dodać 1 łyżeczkę octu.

Aby uzyskać wielobarwny wzór, koloru wytworzonego w etapach. Po pierwsze kilka guzków Tie barwione tkaniny z najlżejszych kolor barwnika, a następnie suszy pracy wiązane inne węzły w innym miejscu, materiał barwiony ponownie złożyć się w ciemnym kolorze barwnika. Ważne jest, aby pamiętać, że mieszanie różnych kolorów daje czasem nieoczekiwane rezultaty, tak przed, malowane tkaniny, spróbuj połączyć się z farbą w różnych kolorach razem, aby zobaczyć wynik.

Guzkowe batik – niesamowita technika. Istnieje wiele sęków i metod barwienia. Postaraj się go opanować, a przed tobą otworzyć niekończące się możliwości improwizacji.