230 Shares 5293 views

Nazwa Valeriya-, pochodzenie nazwy.

imię Valeria jest popularna na całym świecie. Ten dźwięczny nazwa wyraźnie wymowa Europejczyków i Azjatów i Europie Wschodniej. Być może to właśnie ta uniwersalność wymowa, wraz z pięknem dźwięku umieszczono nazwę tak popularne.


łacińskie korzenie

Nazwa tej kobiety pochodzi od samca jako pochodnej. Valeria -name, którego początki można odnaleźć w jego kontekście historycznym. Valery nazwa mężczyzna, z którego został utworzony, pojawił się w Imperium Rzymskim jako ogólny Valerius. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego „drzewo”, co oznacza „być zdrowym”, a także z „Valeo” – „być silny i zdrowy” Podstawą tych Łacińskie słowa tkwi pierwiastek grupy językowej języków indoeuropejskich. Warto zauważyć, że ten dał podstawę do korzenia i innymi nazwami – Valentine, Valentine, Valdemar. Najczęstszym tłumaczenie i ujawnienie wartości nazwa Valeriya- silnego, hardy, wesoły. Mężczyzna wersja – Valery – wielokrotnie wspomniano w udokumentowanych w tym czasie. Kobiety w Cesarstwie Rzymskim zwane męskie imiona: dzieciństwo – jego ojca, a później – Valery mąż. Geneza nazwy oznacza to jak najbardziej prawdopodobne.

Zainteresowanie nią ponownie pojawiły się w 20-30-tych ubiegłego wieku, kiedy to najbardziej popularna nazwa samica była Valentina, co doprowadziło do wzrostu popularności i podobnych nazwach, takich jak Valery Valery. jest to dość powszechne, chociaż nie jeden z dziesięciu najpopularniejszych Odtąd.

Valeria -name, którego pochodzenie jest interesujący fakt, że istnieje zarówno katolicki i prawosławny kalendarz. Jednak w tym drugim przypadku, to brzmi trochę inaczej – Calera i jest związany z męczennika Kaleria Palestyńskiej.

warianty wymowę

imię Valeria może być wymawiane w różny sposób i zawiera różne opcje formularzy zdrobnienie. W języku francuskim brzmi jak Valerie na Włoski – Valera, angielski – Valerie, inna opcja europejska – Waleriana. Skrócone wersje nazwy – Leroy Ryan, Lerusya, Lerik, Wala, Lerchik, Val, jak również mężczyzna wersja z odrobiną ironii – Valera. Jak widać, wszystko jest ograniczona tylko przez wyobraźnię, a posiadacz nazwy nie musi się nudzić.

Znani Valeria

Ci, którzy chcą wiedzieć o ludziach, którzy nosili imię Valery, pochodzenie nazwy można przypisać do swojego właściciela. Wiadomym jest, że żona cesarza rzymskiego Klaudiusza nazwano Valeria Messalina. Cesarz Dioklecjan miał córkę, Valeria, żona Galeriusza, po czym jeden z prowincji został nazwany. W czasach sowieckich był znany Ukraińska aktorka Valeria Zaklunnaya. Valeria Mukhina był znany psychologom badanie rozwoju osobistego. Valeria Larina – artysta z okresu sowieckiego, pracował w Petersburgu, głównie w gatunku portretu. Teraz na scenie teatrów i sal koncertowych, zbyt często brzmi nazwisko, trzeba tylko wspomnieć piosenkarka Valeria, sceny i ekranu aktorka Valery Lansky, prezenter telewizyjny Lera Kudryavtseva, pianista i kompozytor Valery Auerbach.

Tajemnicza Interpretacja nazw

imię Valeria: pochodzenie i znaczenie i duchowość pozwalają astrologowie uczynić swoją wizję imię i fakt, że nosi w sobie. Tradycyjne leczenie zostało utworzone, aby można było ogłosić kluczowe parametry jednostki, co jest związane z jego rozwojem. Valeria – wrażliwy charakter, od dzieciństwa jej nastrój zależy od subtelnych i subtelnego postrzegania zmian światowych. Ona nie może obudzić się w duchu, ogranicza się do siebie i wysyłanie iskry niezadowolenia oczu, a po kilku godzinach już czuły i błyszczą ze szczęścia. Zmiany te nie biorą pod uwagę i starają się je uzasadnić. Valerie pozytywne cechy można nazwać towarzyskość, wewnętrzny magnetyzm, chęć uczenia się nowych rzeczy i aby zadowolić innych. Negatywne cechy można uznać jako zmienność celów i pragnień. W życiu osobistym, Valery często wietrznie, można dać się ponieść i zapomnieć o poprzednich chłopaków. Relacja często łamie pierwsze, szybko i zdecydowanie. Zachowanie jest nieprzewidywalne, może zbliżyć się na pierwszej randce, lub odwrotnie, stają się niedostępne dla wielu miesięcy. Valery otaczający miłość do reakcji, bezpośredniość, zdolność do podejmowania przyjaciół i być lojalny.

Amulets i symbole Valeria

Ludzie są często związane z nazwiskami i datami urodzenia specjalnych rzeczy, znaków, amulety, nie był wyjątkiem i imię Valeria. Pochodzenie nazwy skłoniło jej imenin- dzień 20 czerwca. Valerie kamienie są uważane szmaragd, granat, jaspis. Nazwa koloru pokrywają się z zalecanym naturalne barwy kamieni czerwony, zielony, niebieski, stalowy. Znak zodiaku jest uważany konstelacji Wodnika, a protekcjonalny planetę – symbol kobiecości i tajemnicy Wenus. Porze roku taki charakter wrażliwy nie może być wiosna, lilia kwiat został ochrzczony.

Wiele dziewcząt są uzależnieni zgodności nazw i horoskopy, nie stoi na bok i Valeria. Nazwa Pochodzenie wybraną wielkie zainteresowanie czytelników, więc warto wspomnieć, że najlepszą kompatybilność dla dziewczynki Valeria mieć Anton imiona Borys Anatolij, Simon, Eugene, ale zaleca się unikać Egor, Ruslana i Piotra.

Wybór imienia dla dziecka

Pochodzenie nazwy Valery dla dziewczynek może być decydujący w życiu, dlatego ważne jest, aby rozpoznać prehistorię nazwy. Wybierając swoje dziecko ważne jest również, aby ocenić EUPHONY i kompatybilność z drugiego imienia i nazwiska. Ci, którzy już wybrane imię Valery, pochodzenie i znaczenie znać na pamięć, ponieważ nazwa ta ma duży potencjał, zdrowie i siłę.