794 Shares 7517 views

Nowością krajowego przemysłu motoryzacyjnego – „trawnik Next” (techniczne)

„Lawn Next”, specyfikacje techniczne, które musiały przekroczyć parametry swojego poprzednika, został opracowany po odejściu legendarnego Bo Andersson, szef „AvtoVAZ”. nowy wózek Rosji został wydany pod nadzorem dyrektora generalnego Vadim Sorokina. I na laurach Niżny Nowogród nie zamierza się zatrzymać, i kontynuować prace nad nowymi modelami.


Historia powstania

W czasach sowieckich, najbardziej poszukiwane przez ciężarówki były „GAZ-53” o pojemnościach 3 ton i „ZIŁ-130”, zdolnej do przenoszenia ładunków o masie do 5 ton podnoszenia.

Po przejściu do gospodarki rynkowej, stwierdzono, że potrzeba średnio ciężkich ciężarówek zniknął. Zostały zastąpione szybko zyskać popularność „Gazela”, zdolny do przyjmowania na pokład maksymalnie jeden i pół tony. Ponadto, mogą one przejść do miejsc, gdzie „trawnik” i „ZIL” nie może przejść, gdyż odnosi się do samochodów ciężarowych.

Stopniowo, wraz z rozwojem gospodarki, handlowe natężenie ruchu rosło, i znowu nie było potrzeba większych samochodów. Krajowy przemysł samochodowy był w stanie dostarczyć kompletny model, umożliwiających zaspokojenie potrzeb ludności. Wolne nisza zajmowana pojazdy z Korei Południowej i Japonii.

„ZIL” z jego „Bychkov” nie mógł dokonać właściwej konkurencji i ostatecznie stał się praktycznie bankrutem. To było wtedy, że kierownictwo zakładu Niżny Nowogród postanowił pracować na ożywienie niegdyś legendarnego samochodu.

Pierwsza opcja to „Valdai”. Nowe podwozie z „GAZ-3307” z kabiną gazelevskoy nie otrzymała powszechną aprobatę. Po dalszych badaniach na zapotrzebowanie klientów na tego typu urządzeń zostało zaprojektowane „trawnik Next». Dane techniczne, aby uzyskać samochód pod wieloma względami lepszy od poprzedników, które pozwolą nadzieję na jego popularności w wykorzystaniu terytorium krajów Wspólnoty i poza nią.

parametry techniczne

Dwa silniki wysokoprężne do wyboru pozwala pewnie uzyskać przyspieszenie i pociągnąć w pełni załadowany samochód w dowolnym góry. Został on stworzony w taki trawnik”Dalej». Recenzje właściciele już próbował go na moim własnym doświadczeniu udowadnia to. Jeden z bloków – krajowy YaMZ 53442 pojemności 137 koni mechanicznych i objętości 4,43 litra w. Produkt import światowej sławy Spisu Cummins ISF 3,8 E4R – drugi. Jego wielkość – 3,76 l i mocy – 152 KM.

Poniżej twierdzili trendów paszportowych danych „Turf Dalej», specyfikacje, które mogą zostać wykorzystane unikalne dla krajowej produkcji samochodów ciężarowych:

 • Długość – 6435 lub 7190 mm;
 • Szerokość – 2642 mm;
 • Wysokość – 2420 mm;
 • masa – 3700 kg;
 • Wydajność – 5,000 kg;
 • luz – 262 mm;
 • Prędkość maksymalna – 100 km / godzinę.

wygoda

Kolejną cechą, która odróżnia ten samochód od swoich poprzedników to szczególną uwagę zwrócono na komfort jazdy i model kontroli „trawnik Next». jazdy testowe, które można zarezerwować za pośrednictwem autoryzowanego dystrybutora producenta, pozwala, aby to potwierdzić. W zależności od konfiguracji, wózek jest wyposażony w opcje, które nie były wcześniej nawet związanych z takich maszyn:

 • automatyczną kontrolę nad ilością obrotów silnika;
 • tempomat;
 • szyby;
 • Ogrzewane lusterka;
 • Podgrzewacz silnika i układ chłodzenia;
 • regulowana kierownica, fotele;
 • wielofunkcyjny;
 • komputer pokładowy.

Osobno można wyróżnić obecność importowanego wspomaganie kierownicy zapisuje ramiona i plecy kierowcy.

„Trawnik” seria zmian

Nowy „trawnik Następna» stała się piąta generacja samochodów ciężarowych produkowanych w krajowych Gorkiego Automobile Plant. „Trawników” – model otrzymał unikalną nazwę, która odróżnia go od jego poprzedników. W odniesieniu do rodzin, odnosi się on do serii «Następny».

Montaż pojazdu odbywa się na dwóch podwozia:

 • „Standard Trawniki Następna» C41R11;
 • „Trawniki Następna» C41R31 wydłużony.

Dodatkowo, zgodnie z obecnym konieczności stosowania ciężarówki średnio ciężkich w różnych odmian, następujące zmiany zostały zaprojektowane.

 • Onboard „trawnik Dalej» na krótkim podwozia z kabiną trzy- lub siedmiu pasażerów.
 • «CITY Lawn Następna», których parametry techniczne są takie same jak w podstawowej konfiguracji. Główną różnicą jest to instalacja na wzór gumy o niskim profilu, co zmniejsza prześwit i wysokość załadunku. Wydłużona podstawa sugeruje dwie opcje i jednostki napędowe, a także we wszystkich przypadkach, dwa różne kabin: dwu- lub trzy-drzwiowego.
 • „Next trawnik rolnik”. Główną różnicą jest obowiązkowa obecność trzech Okna metalowe nachylenia i wysokiej jakości lub van z tyłu pojazdu.

Koszt w porównaniu z konkurencją

Konkurencja wśród producentów samochodów ciężarowych w porównaniu do średnich wyników cenę „trawnik” niekwestionowanego lidera. Jego najbliżsi rywale – ISUZU NPR 75, Mitsubishi Fuso Canter – są o 40 procent droższe. Więc perspektywa dobrej sprzedaży naszego samochodu tam. Należy przypomnieć, koszt „trawnik Dalej» od autoryzowanych dealerów zaczynając od 1,4 miliona rubli.

perspektywy

Pojazd krajowy „trawnik Następna» Opinie o których właściciele teraz charakteryzują ją z pozytywnej strony, ma wszelkie szanse do przemieszczania maszyn importowanych z jego nisz konsumenckich. Niżny Nowogród czynią zwiększone okresy po 20 000 km. Konkurenci oferują łącznie 15 000 km.

Fabryka Okres gwarancji – trzy lata lub 150 000 km – na pewno przekracza wartość „obcych”. Na przykład, ISUZU NPR 75 gwarancja 2 lata lub 100 000 km. Dlatego możemy mieć tylko nadzieję, że rosyjska produkcja ciężarówek średnio ciężkich w Niżnym Nowogrodzie wygra miłość rodaków i nie tylko.