342 Shares 8734 views

Wymaz z cewki moczowej: jak i dlaczego to trwało?

Wymaz z cewki moczowej – jeden z podstawowych elementów egzaminu urologicznej. Celem jest wykrycie wacik w patogenów układu moczowego, które powodują wiele chorób nieprzyjemne i niebezpieczne. Także to manipulacja w pewnych chorobach zapalnych (na przykład zapalenie pęcherza moczowego) może pozwolić, aby wybrać najbardziej skuteczne w konkretnym przypadku leku.


Mimo potrzeby takiej procedury, wiele boją się go. Często – z powodu nieznajomości jego natury. Czym jest wymaz z cewki moczowej? Czy to boli? Te pytania są często słychać w gabinecie urologa za. Więc dlaczego nie dowiedzieć się o zbliżającej się procedury z wyprzedzeniem, aby przejść do analizy bez strachu?

Więc pomówmy o przyjmowanie rozmaz szczegóły. Procedura ta zajmuje bardzo mało czasu, więc cierpieć męki piekielne na kilka godzin do pacjenta w każdym razie nie jest to konieczne. Jak można zrozumieć z nazwy, wymaz z cewki jest pobierana z cewki. Urolog wprowadza do niego specjalny sondy lub łyżeczki Volkmann do głębokości dwóch do trzech centymetrów i wytwarza zgarniania z jedną ze ścian kanału. Oczywiście, procedura ta może być bardzo nieprzyjemne dla pacjenta, a nawet bolesne, ale dyskomfort minie szybko. Wymaz z cewki moczowej u mężczyzn i kobiet jest brane dokładnie takie same.

Po swabbing lekarza umieszcza go na szkiełku i bada pod mikroskopem. Zgodnie z ogólną zasadą, aby ułatwić badanie to jest malowany specjalnymi barwnikami.

Wymaz z cewki moczowej niesie dużą ilość cennych informacji może pomóc lekarz określić wczesne stadia choroby, takie jak zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie pęcherza, zapalenie cewki moczowej, rzęsistkowica, rzeżączki, ureaplamoz, chlamydia, infekcji spowodowanych przez Candida, gonococcus i Trichomonas, oraz naruszenie mikroflory pochwy ,

Jak każdy inny analizy, rozmaz z cewki moczowej ma swoje normalne poziomy. Tak więc, zwykle mogą być obecne leukocyty (w polu widzenia – do pięciu kawałków), komórki nabłonkowe (pięć do dziesięciu), śluz (w niewielkich ilościach) i ziarniaki (pojedynczy), erytrocyty (do dwóch). Ale bakterie, gonokoków kluczowe komórki, Trichomonas, Candida, sperma i lipoid łydki powinny być nieobecne.

Pap z cewki moczowej w regularnych analiz zalecana jest podczas rutynowych kontroli, jednak istnieją sytuacje, w których pożądane jest, aby natychmiast wykonać analizę. Tak, to nie zaleca się czekać na ogólnym badaniu w planowaniu ciąży lub na początku. Ponadto, należy natychmiast udać się do lekarza, gdy ból i dyskomfort podczas oddawania moczu i stosunku płciowego, a także częste oddawanie moczu i wydzielina z cewki moczowej.

Należy pamiętać, że przed konieczne jest przekazanie w rozmazie z cewki moczowej na jeden do dwóch tygodni, aby przerwać przyjmowanie leków (jeśli nie jest to możliwe, pożądane jest, aby zrezygnować przynajmniej z antybiotykami lub opóźnić dostawę analizy). Jeden dzień przed badaniem muszą powstrzymać się od seksu, a to nie jest pożądane, aby oddać mocz w ciągu 2-3 godzin.

Idź do tej analizy jest najlepiej rano, na genitalia eve powinny być myte. Jeżeli pacjent nie toleruje bolesną procedurę, musi poinformować o tym lekarza – następnie biorąc rozmaz odbędzie się w położeniu poziomym.