427 Shares 3763 views

Głowica łojotok i jego leczenie

Głowica łojotok – choroba skóry spowodowane przez naruszenie funkcjonalności gruczołów łojowych. Gruczoły łojowe w tym przypadku wydzielania łoju o zmodyfikowanych właściwościach fizycznych i chemicznych. W wyniku tego, zmniejszenie właściwości przeciwbakteryjne i idealne warunki są tworzone na rozwój zakażenia. W przypadku nieprawidłowej pielęgnacji skóry głowy i włosów, a także wielu chorób gruczołów wystąpić usterka. Ta nierównowaga często prowadzi do łuszczenia i suchości lub podwyższonej tłustości włosów i skóry.


Choroba może być również konsekwencją neyroinfektsy lub dziedziczne. W tym okresie, podrapał się w głowę i wzmożoną utratę włosów, są martwe komórki skóry lub sierści. Możliwa przyczyna ekspertów przerzedzenie włosów na głowie uwierzyć choroby. Przebieg choroby może przyczynić się do: zanieczyszczonej skóry, przewlekłe zakażenia, choroby układu pokarmowego, a więc na głowie łojotoku ma trzy rodzaje .. oleiste, wysuszyć i miesza.

W przypadku typowego tłuste łojotoku nadmiar łoju, t. E. Hyperactive gruczołu łojowego. W tym przypadku zmienia się w kompozycji tłuszczu do skóry, gdyż zmniejsza funkcji ochronnych i inne. Skóra staje się tłusta i błyszcząca, zaczyna się proces zapalny. Szybko zanieczyszczona i zagęszczony, czerwone plamy stają się żółtawe. Stan skóry niemal natychmiast wpływa na włosy.

W głowy tam skorupy łojotokiem, które są łatwo czesankowej w postaci płatków łupieżu oleistego żółtego zabarwienia występuje utrata włosów. Tłusta łojotok zwykle towarzyszy świąd, łupież na włosach tworzy powłokę brudnego kolor. Kolor włosów staje się tłuste, trzymać się razem i śmiałe błyszczy. Jeżeli nie jest natychmiast potraktowano, choroba rozwija się gwałtownie i może prowadzić do całkowitej utraty włosów.

Suchy łojotok występuje, gdy brak sebum, skóra traci swoją naturalną barwę, staje się szorstka i łuszcząca. Podrażnienie skóry i swędzenie są częstymi towarzyszami choroby. Włosy stają się suche i cienkie, to traci swój blask i łamliwe. wypadanie włosów i łupież w postaci lekkich wag tworzyć pewien dyskomfort. Stopniowo, proces ten zaczyna się rozwijać i może prowadzić do śmierci mieszków włosowych i późniejszej utraty włosów.

Wypadanie włosów jest nieuniknione, jeżeli nie aż takiej choroby jak suchy łojotok. jej leczenie będzie wymagało zwiększonej uwagi, t. I. Istnieje wiele powodów, które przyczyniają się do powstania choroby (historia rodziny, otyłość, cukrzyca itd.). Główną przyczyną tego typu uważa się za łojotok grzyba, który jest wstrzykiwany w skórę zniszczenia przewodów łojowych. A to z kolei wpływa na procesy wymiany w skórze.

Choroba może objawiać się w każdym wieku, od niemowlęctwa i do starczego. Umieścić jego przejawów jest głównie twarzy, górnej części klatki piersiowej, głowy i szyi. Zwykle towarzyszy pojawienie się na skórze cienkiej łupieżu.

Najlepiej, zdaniem ekspertów, łojotok skóry głowy należy traktować kompleksowo. W tym celu wykorzystane środki normalizację funkcji narządów wewnętrznych i układów, leczeniu uszkodzonej skóry i innych rodzajów terapii.

pielęgnacja skóry powinna być delikatna i ostrożna, skóra głowy i włosy powinny otrzymać środki do usuwania łupieżu i wzmocnić cebulki włosa. Łojotok skóry głowy jest chorobą skóry, więc procedura leczenie musi odbywać się pod nadzorem odpowiednich specjalistów. Tradycyjna medycyna w leczeniu choroby przy użyciu różnych ziół (korzeń łopianu, pokrzywa, fox geranium lasów i bagien, dziurawiec, nagietek, i t.), wiele produktów na bazie miodu i oleju.

Skutecznym narzędziem promowania wzrostu gospodarczego i wzmocnienie systemu korzeniowego włosy są w następujący sposób: 10 g trawa Hypericum perforatum wlać wódkę (100 g), nalegać w ciemnym miejscu na dwa tygodnie, przefiltrować i codziennie nocą wcieraj w skórę głowy. Stosowanie środków leczniczych, kosmetycznych i ludowych trzeba wzmocnić ograniczenia w spożyciu węglowodanów i tłuszczów.

Dieta powinna zawierać pokarmy z ponad całkowitego białka, warzyw, owoców.