591 Shares 8913 views

Choroby narządów wewnętrznych. atonia jelit

Pojęcie „Aton” w medycynie charakteryzuje się utratą napięcia mięśniowego. I może powodować skurcz lub, wręcz przeciwnie, szybkiego odprężenia.


Wiele osób przez lata nie ma jelitowe, objawy, które przejawia się w uczucie ciężkości, nie ma ulgi po stołku i ciągłe zaparcia.

Zespół ten jest spowodowany, z reguły, przewlekłe zapalenie okrężnicy, zrostów w jamie brzusznej. Przyczyny tej choroby może być również wadę wrodzoną (część jelita wydłużenie) lub guz okrężnicy, co powoduje jego zamknięcie światła przewodu.

W niektórych przypadkach nie jest brak nieporęcznych stolce i zaparcia epizodycznej.

Należy zauważyć, że dla pacjentów ze zdiagnozowanym atonia jelit, leczenie, głównie ze względu na zmiany w diecie. Dieta w połączeniu z przyjmowania leków lub terapii fizycznej powinny być skierowane na poprawę drożności ciała.

Główne środki przeczyszczające obejmują naturalne ekstrakty ziołowe, produkty mleczne (jogurt lub maślanka), niektóre owoce i jagody (morela, śliwka, arbuz, żurawina). Zaleca się również, aby to niektóre warzywa w diecie (dynia, świeże lub kiszonych ogórków, cukinia). Aby stymulować jelita ton dziennie należy pić na pusty żołądek, popijając szklanką wody.

Od atonia jelit towarzyszą zaparcia, konieczne jest wykluczenie produktów jego przyczyny. Należą do nich: gruszki, jagody, gotowane jaja (twardo), wiśniowy i wędzone produkty mięsne.

Jest zatem bardzo ważne, aby przestrzegać pewnych posiłek harmonogram i opróżniania.

Wraz z dietą, pacjenci, u których zdiagnozowano jelit, przepisane terapii ćwiczeń. Wiąże się następujący zestaw ćwiczeń mających na ciele pracy stymulacji:

  1. Pacjent obejmuje nos chusteczki do nosa i czyni długotrwałe wydech otwór z odbytu. Aby przeprowadzić to ćwiczenie powinno być pięć lub sześć razy.
  2. Pacjentów wykonano głęboki masaż brzucha od pachwiny w prawo aż do pępka w dół do pachwinowej marszczyć lewo.
  3. Przygotowana masować brzusznej dolną część za pomocą znajdującego się w niej tłuszcz. Chwyciła obiema rękami i przesuwa się w dół. W tym przypadku, ręce muszą pracować w przeciwnych kierunkach.
  4. Pacjent daje relaks i wycofanie odbytu.

Ćwiczenia te mają na celu nie tylko na stymulowaniu jelit, ale również do wzmocnienia mięśni brzucha.

Przy zaburzeniach wyświetlaczy epizodyczny zaleca pić na czczo dwie szklanki wody, dodać łyżeczkę sody do pieczenia.

Przy stałym zaparcia zaleca trzyma lewatywa.

Lewatywa może być stosowany zamiast środków przeczyszczających. Z reguły jest umieścić w godzinach wieczornych, w dwie lub trzy godziny po jedzeniu. Rano zaleca się pić jeden (może dwa) szklankę zimnej (nie lodowatą) wodą, dodając szczyptę soli. Godzinę później śniadanie. Lewatywa jest umieszczone na codzień, do czasu aż nie atonii jelit i zacznie pracować niezależnie. Jednakże, nie zatrzymują się umieścić lewatywę. Do zapobiegania chorobie powinno się to odbywać co dwa tygodnie.

W przypadkach, gdy atonia jelit jest przewlekły i dawany towarzyszy zaparcia wyznaczony płukania okrężnicy. Zaleca się przeprowadzić procedurę raz lub dwa razy w miesiącu. W pierwszym dniu wlewu znajduje się 0,5 litra wody, następnego dnia – litrów. Następny lewatywa z jednym litrze wody odbywa się przez cały dzień. Z reguły po trzewiach trzecich opróżniony. Korzystanie gruntowne mycie może usunąć najpoważniejsze zaparcia. Zadbaj o swoje zdrowie.