404 Shares 9238 views

Jak wykonać kapustę trawiącego

Kapusta kwaszona uzyskane podczas ekspozycji świeżej roślinnych kwasów mlekowego wytworzonego podczas fermentacji cukrów zawartych w produkcie soku.


Kapusta na stole był człowiek przed ziemniaki z niego przez długi czas gotować różne wyśmienite dania. Warzywny gotuje się, duszone, smażone, jako dodatek do sałatek, a także jako produkty kapusty solone. To jest trawiona Produkt jest uważany za główne źródło witamin w okresie zimowym i wiosennym okresie beri-beri.

Interesujący jest fakt, że dostępność i łatwość przygotowania posiłku nie jest kiszona kapusta, przeznaczoną tylko dla zwykłych ludzi. Nawet rosyjscy arystokraci i książęta specjalnie uprawiane warzywa, a potem produkowane solone kapusta, nie tylko dla strażników, ale także dla jego rodziny, bezpieczne, wiedząc, że marynowane produkt jest źródłem dobrego zdrowia i niezwykłej sile.

Produkt stał się prawdziwym zbawieniem od szkorbutu dla podróżnych. Ważne jest również, że duża ilość witamin zawierają nie tylko na talerzu, ale także w solance, która została przeprowadzona solenia kapusty na zimę. A jeśli Kwasi kapusty całych lub połówek, a potem jeszcze prawie dwa razy więcej składników odżywczych i witamin niż w kapuście, które odbyło krojenia. Prawidłowo marynowane warzywa można zapisać cały kompleks witamin do prawie 8 miesięcy.

Marynowanie kapusty: przepis

Z kapusty trzeba wyciąć górny arkusz i dolną część łodygi. kapusta podzielono na pół i pokrojone na cienkie paski. Kilka głów kapusty pokroić w czwartych lub połówki.

Dalsze do obrabianej powierzchni należy położyć pokrojone warzywa, powinno być trochę sól i dobrze wymieszać. Po tym, kapusta miele aż uczyni to sok. Oto najważniejsze – nie przesadzaj i nie sprawiają, że produkt zbyt miękkie. W następnym etapie fermentacji jest oczyszczany i pociera się gruboziarnistą marchwi trących, a następnie dodaje się go do niszczonego kapusta i delikatnie wymieszano.

Przygotuj się do czystego pojemnika, który zostanie solone kawałki kapusty. W tym celu dopasowania do drewnianej lub ceramicznych lufę dużym słoju lub emalii rondel. Na dnie zbiornika należy umieścić kawałek czarnego chleba, który jest objęty liści kapusty.

Część przygotowanego produktu umieszcza się w naczyniu i jak ugniatać. Po napełnieniu pojemnika połowę, konieczne jest szczelnie ze sobą w celu ustalenia kapustę cięcia. Niektóre jabłka mogą być umieszczone między nimi.

W górnej części kompozycji posypane posiekaną zmieszany z solą i marchwi, zagnieść ponownie i kontynuować napełnianie zbiornika, aż suwak nie jest wyświetlany. Po raz kolejny ubita do soku. Na szczycie kapusty pokryte całych liści, na szczycie której zostawił prześcieradło i kompletne wszystkich r ucisk (cargo).

Pojemność należy pozostawić w ciepłym miejscu. Po pianki kapusta Pozwolić, długi drewniany kij musi wykonać kilka nakłuć na dnie. kapusta marynowanie trwa około 10 dni. Następnie, produkt powinien być określony na składowanie, które prowadzi się w temperaturze 0-3 ° C.