818 Shares 9265 views

„Napoleon” – ciasto z kremem

Pamięć o jednej z najbardziej znanych postaci historycznych – Napoleon Bonaparte – mieszka w umysłach niezliczonych ludzi. A jego nazwisko zaczęło być związane nie tylko z wyrafinowanych francuskich lub wojskowych wyczynach wielkiego cesarza. Po wyłonił deser o nazwie „Napoleon” zdobył serca i żołądki wielu tysięcy ludzi, ale dlatego chwała Napoleona wciąż żyje bardzo długo.


Muszę powiedzieć, że być może (najprawdopodobniej tak było), cesarz nie ma związku z deseru, noszących jego imię. Chociaż istnieje wersja, że był Bonaparte, jakoś wytłumaczyć żonie swoje zachowanie (pochylając się nad ucha słodkie druhna, szepnął coś do dziewczyny nie zauważając obecności żony), wspomniany losowy przepis „unikalne” nieistniejące ciasto.

Z okazji setnej rocznicy zwycięstwa nad podstępny Francuza rosyjskich kucharzy zaprezentowana publicznie znakomity deser „Napoleon” – ciasto z kremem. Danie było wielowarstwowy tort, składający się z dużej ilości ciasta w postaci kurek (tu podpowiedź na cesarza tożsamości).

„Napoleon” przyszedł do smaku mieszkańców kraju wygranej i został przyjęty przez wielu kucharzy. To zaczęły pojawiać się ogromną liczbę zmodyfikowanych ciast, ponieważ przepis na „Napoleona” z kremem wymagają drogich produktów. Ten deser (w zmodyfikowanej formie) zaczęły pojawiać się niemal wszędzie, gdzie można było zjeść. Do naszych głębokich twórców rozczarowaniem „Napoleon” – ciasto z kremem – zamienił się coś dziwnego, kruche i twarde, ale całkiem jadalne.

Teraz „Napoleon” – jeden z najbardziej pysznych deserów, czczony na całym świecie. A w dzisiejszych czasach istnieje wiele odmian tego deseru, ale jeśli chcesz spróbować prawdziwe „Napoleon” – ciasto z kremem, powinna odnosić się do klasycznej receptury.

Ugotować słynne ciasto, trzeba przygotować następujące składniki. Aby przetestować (można użyć gotowe ciasto francuskie) powinny (, 1/2 v) Mąka (500 g), margaryna lub masło (200 g ± 50 g), sól (1 / 2ch.l.), zimna woda, olej roślinny ,

Dla kremem: jaj / żółtek jaj (4 szt.), Mleko (1.2. L): cukier / cukru pudru (8 łyżek stołowych), skrobia (1st.l.), masło (100 g), mąka (3st.l.), sól (zaciskowego). Gotowanie bez ciasta drożdżowego francuskim. Schłodzoną ciasto wałkuje się w kierunku od siebie na powierzchni, która została uprzednio mąką. Pokroić ciasto (ciasto musi najpierw życie nieco więcej później), umieścić go (wraz z „odpadków”, które są pieczone na złoty ciemny brąz) na posmarowanej olejem blasze i przebić widelcem kilka razy. Piec w piecu ogrzewanym do 180 ° C. Robimy to samo z resztą shortcakes (oni dostać około sześć).

Praca nad przygotowaniem kremem. Mleko (ponad połowę) wlać do garnka i ogrzewane, wlać tutaj w jajku z cukrem i masłem. W pozostałej części mlecznej skrobi rasy i mąki, ugniatać do uzyskania jednorodnej mieszaniny, i powoli wylano do puli ciepłym mleku. stale mieszając, doprowadzić do gęstości śmietany (to proces warzenia krem). Krem umieścić na zimno i poczekać aż ostygnie.

Smaruje ciasta, układając je na siebie, posypać tartą, które zostało wykonane z pieczonych skrawki ciasta. Stawiamy na noc w lodówce. „Napoleon” – ciasto z kremem – jest gotowa.

Wśród wielu receptur „Napoleona” można zidentyfikować przepis sernik – jeden z najbardziej pysznych deserów. Aby przygotować ten deser wymagane są następujące składniki.

Ciasto: jaja, duże pożądane (2 szt.), Twaróg (300 g), sproszkowanego cukru (3st.l.), śmietana (3st.l.), mąki (800 g), węglan sodu (1ch.l. ), ocet (1st.l.), sól (1 / 2ch.l.).

Dla Cream jaj (2 szt.), Mleko o zawartości tłuszczu 2,5% (1 litr), cukier (150 g), wanilina (25 g), mąkę (2 łyżek stołowych), masła (100 g).

Rub sproszkowany cukier, sól i ser z jajkami, dodać sodę, gaszonego z octem i śmietanę. Dodanie przesianej mąki miesza się ciasto, miękka i elastyczna. 8 dzielenia ciasta na kawałki, z których każda rolka do grubości około 2 mm, i pieczono na patelni uprzednio mąką. Temperatura pieca może być wysokie (około dwieście stopni) powinien być kilkakrotnie shortcakes pin.

Podczas przygotowywania ciasta, „wyczarować” na śmietanie. Rub jajka z mąką, wanilii i cukru. Dodaj do nich część mleka (100 g), a pozostałe zbioru mleka na ogniu. Na pierwszy znak wrzenia wlać mieszaninę jaj cukru w cienkim strumieniem i mieszano ciągle PAN. Gdy masa zgęstnieje, zdjąć ją z ognia, po pięciu minutach, dodać masło. Jeśli krem nie był zbyt słodki, można dodać cukier puder. Obficie nasmarować ciasta, posypać bułką tartą z odpadków.

Że przygotowuje się ser „Napoleon” z kremem.