462 Shares 1707 views

Co jeśli szczęka jest ból ucha

Powody, dla których ból szczęki do ucha, może być ogromna.

Ból w związku z noszeniem protez

Jeśli niedawno odwiedził ortodonta, a teraz masz ból szczęki do ucha, to jest całkiem normalne. Nie ma powodu do niepokoju. Montaż uchwytów zakłada istnienie takiego zespołu, jak w przypadku tworzenia się zgryzu zębów przesuwa się nieznacznie. To samo można powiedzieć jeśli używasz protezy.

Ból z powodu urazów

Często zdarza się, że boli szczękę do ucha z powodu kontuzji. Rodzaje urazów są bardzo różne:
1. Stłuczenie.
2. zwichnięcia.
3. Złamanie.

Ból związany z chorobami zapalnymi

Istnieje wiele chorób, w których ból żuchwy ucha. Są to:

1. Zapalenie szpiku. Dostatecznie poważne patologii organizmu, co może prowadzić do problemów, wymagających szybkiego leczenia. Główne objawy choroby mogą się objawiać w podwyższonej temperaturze, obrzęk, wzrost w węzłach chłonnych.
2. ropowicy i ropnie. W tym przypadku obraz kliniczny jest prawie taka sama jak w zapalenie szpiku, jednak ostrość zapalenia jest zazwyczaj pod językiem, ale ból nadal daje ucho.
3. czyraczność. On pojawia się jako formacji ropa w skórze, który napina ją, powodując ból żuchwy ucha. Czyraki są niebezpieczne, ponieważ mają tendencję do rozprzestrzeniania się bardzo szybko, a choroba może przenieść się do czaszki. Dlatego opóźnienie nie może być z nimi.

Patologia w świątyni i żuchwy

W takich przypadkach ból może być zarówno w szczękach i w uchu. Główne patologie odmiany to:
1. Choroba zwyrodnieniowa stawów. Jeśli ból szczęki po lewej stronie przy uchu jest najprawdopodobniej objawem choroby. Ponadto, nie może być kryzys i sztywność ruchów żuchwy w godzinach porannych.
2. stawów. Objawy są niemal identyczne jak wyżej. Jednak czasami ból nie może być wyrażona, wielu pacjentów zgłasza uczucie jedynie niewielki dyskomfort.
3. naruszenie funkcji stawu, co z tyni do dolnej szczęki. Do tej patologii charakteryzuje kliknięcia podczas otwierania jamy ustnej. W tym samym czasie, co ból w szczęce daje do świątyni, czole i policzkach.

Ból w nowotworach

Wszystkie guzy z kolei dzielą się na łagodne i złośliwe. Były to:

1. kostniak osteoma. Czasami bezobjawowy przez długi czas, ze względu na to, co można pominąć etap początkowy, a ostatecznie prowadzi to do obrzęku twarzy sag.
2. Osteoblastoklastoma. Kiedy to zwykle występuje ból podczas żucia, w końcu pojawiają się w postaci przetoki.
3. szkliwiaka. Charakterystyczną cechą – pogrubienie szczęki, z biegiem czasu zaczynają się pojawiać i ból.

nowotworów złośliwych może być następująca:

1. Rak. Najpierw uderza tkanek miękkich, co z kolei prowadzi do straty zęba.
2. mięsaka. choroba niebezpieczna, że rozprzestrzenia się niemal natychmiast.

Oprócz tych głównych chorób, istnieje także patologia zębów i choroby naczyń lub guma, i wiele innych powodów, które mogą zakłócić bóle w szczęce. konsultacja lekarska jest niezbędna, w przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być tragiczne.