862 Shares 6915 views

Tokoferol chroni organizm przed wirusami i wolnymi rodnikami

Witamina E – jest zbiorem biologicznie aktywnych rozpuszczalnych w tłuszczach, tokoferole i tokotrienole, posiadają silne właściwości przeciwutleniające. Udział w syntezie białka i wielu ważnych procesach metabolizmu tkanki. Istnieje osiem form witaminy E, są one podzielone na dwie grupy: tokoferoli i tokotrienoli. Cztery z nich stanowiły tokoferoli i tokotrienoli na czterech. Są one oznaczane prefiksem alfa, beta, gamma i delta. Ta rozpuszczalna w tłuszczach witaminy gromadzi się w tkankach tłuszczowych, jej niedobór nie jest wykrywany natychmiast, więc to jest diagnozowana z wielkim trudem. Wprowadza to ważne witaminy z pożywienia. Tokoferol chroni organizm przed wirusami, komórki zapobiega utlenianiu i starzenie promuje resorpcję skrzepów i zapobiega ich powstawaniu, uczestniczy w metabolizmie komórkowym i oddychania komórek. Z tej witaminy odżywianie komórek poprawia, ściany naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego wzmocnione. Pod istniejący w naszym kraju, a średnia dzienna wymóg tokoferolu wynosi 10 mg.

W olejach roślinnych, wątroba, jaja kurze, zboża, orzechy, masło, mleko i zawiera tokoferol. Uwaga informuje, że gdy ciała jest wchłaniana lek (z zastosowaniem kwasów, kwasów żółciowych), 50%, metabolity są wydalane z moczem, a niezaadsorbowany część produktu – w kale. Kiedy niewystarczające spożycie witaminy w równowadze ciała jest zakłócony: odbiera mniej niż spożywane. Z powodu braku ogólnoustrojowego witaminy E, który jest niewidoczny i główną przyczyną wielu chorób, zmniejszenie wydajności i przyspieszenia procesu starzenia: indukowanemu na poziomie komórki, wolnych rodników prowadzi do powstania wielu przewlekłych chorób zwyrodnieniowych.

Witaminy E jako przeciwutleniacz pomaga w stabilizacji błon komórkowych i ochrona skóry, tkanek, oka, wątroby, piersi i jąder, które są bardziej wrażliwe na utlenianie. Chroni płuca przed uszkodzeniem oksydacyjnym substancjami szkodliwymi wprowadzanych do środowiska. Witamina E pomaga utrzymać aktywność biologiczną witaminy A – jest kolejnym ważnym witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. To także chroni nienasyconych kwasów tłuszczowych w organizmie i zapobiega utlenianiu pewnych hormonów, takich jak wytwarzane przez gruczoł przysadki i nadnerczy. Tworzenie wolnych rodników i procesów utleniania związane z rozwojem nowotworu, tak, że przeciwutleniacze żywieniowe, w tym witaminy E może zapobiec wzrostowi nowotworu. Ponadto, tokoferol chroni organizm przed wirusami.

Witamina E jest użyteczne w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób. Właściwości przeciwutleniające, które są charakterystyczne dla niego, aby pomóc w leczeniu chorób serca, cukrzycy, raka i reumatoidalnego zapalenia stawów. Witamina E wspomaga układ odpornościowy, immunologiczny produkuje białko, które zabija wirusy, bakterie i nawet komórki nowotworowe. Wiadomym jest, że witamina ta jest skutecznie stosowany w profilaktyce i leczeniu wirusa opryszczki (utworzonego na podstawie zapalnie zgrupowanych pęcherzyków o wyraźnej zawartości), tj tokoferolu chroni organizm przed wirusami opryszczki, które są powszechne i bardzo zaraźliwa i może stymulować rozwój choroby Alzheimera.

Niedobór witaminy A może doprowadzić do zmęczenia, niezdolność do koncentracji, pojawienie się problemów rozrodczych, dystrofii mięśniowej i zaburzeń układu nerwowego. Ponadto, niektóre inne czynniki mogą wpływać na niedobór witaminy E. Na przykład, słabe wchłanianie tłuszczu, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i do ciała nie mogą go, jeżeli nie będzie żadnych tłuszczu w diecie. Tak więc konieczne jest, aby pamiętać, że wchłanianie substancji odżywczej zależy od innych składników odżywczych. W tym zrównoważonej diety jest kluczem do zdrowego organizmu i zapobiegać chorobom, a tokoferol chroni organizm przed wirusami, zapobiega powstawaniu wolnych rodników tylko pod pewnymi warunkami, jednym z najważniejszych jest prawo zestaw pokarmów w diecie.

Witamina E jest wytwarzana w postaci kapsułek zawierających 100 mg składnika aktywnego w oleju słonecznikowym (octan tokoferolu). Instrukcja wskazuje, że normalna dawka dzienna może wahać się od 100 do 300 mg. W razie potrzeby można ją zwiększyć do 1000 mg dziennie. Ewentualne reakcje alergiczne występują w wyższych dawkach, w postaci biegunka, bóle brzucha. Lek nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na tokoferolu. W czasie ciąży lub karmiących piersią Witamina E może być podjęta przez lekarza.