304 Shares 3512 views

Wędkarstwo węzeł „marchewka”. Opis krok po kroku

Aby dołączyć do głównej żyłki uderzeniowej lidera rybacy używają dużo różnych miejscach. Ale to jest uważana za jedną z najlepszych węzeł rybacki „marchewki”. Jest to trudne, lecz wysoce skuteczny sposób, aby połączyć przewód i żyłki, która znacznie różni się od siebie powierzchni twardości.


Doskonale węzeł „marchewka” dla warkocze pojedynczego włókna lub flyurokarbona. Charakterystyczną cechą tego sposobu łączenia jest uważane za jego małe wymiary. Jeśli odpowiednio związać węzeł, jego całkowita grubość jest kilka razy większa niż grubość żyłki.

Ten typ łączenia z łatwością zachodzi w bardzo małym otworem karpia oraz innych prętów zasilających. Węzeł „marchewka” ma wysoką wytrzymałość, więc jest to powszechne wśród wędkarzy.

Jak na drutach

Istnieje kilka różnych sposobów związania. Jednak w praktyce, bardziej proste i wytrzymałe. Zawiązać węzeł „marchewki”, zredukowana postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

 1. Weź dwie żyłki, które chcesz połączyć. Z jednego końca odwrotu około 5 centymetrów i związać zwykły mały guzek, ale to nie jest konieczne, aby opóźnić aż do końca.
 2. Przez otrzymaną ringu powinno być osiągnięcie głównej linii, około 16-17 centymetrów.
 3. W tym etapie, żyłka rozciągnięta wokół pierwszej owijki jest co najmniej 10 razy. Przenieś się żyłki do przodu, trzymaj węzeł tak, aby nie ciągnąć. Po zakończeniu nawijania na linii powinny mieć rodzaj warkocz.
 4. W miejscu, gdzie ostatni zakręt, trzyma rękę powstał. żyłka chcesz rozmieścić, a zrobić to samo, tylko w kierunku węzła.
 5. Poprzez 10 zwojów linii przewleczony przez pętlę i są dokręcone.
 6. Węzeł „marchewka” ryba gotowa. Przed dokręceniem aby zwiększyć swoją siłę zwilża wodą.

Kiedy nieprawidłowe dokręcenie węzeł ma tendencję do wypalenia.

Jak aplikować

Do Stanów monofilamentu trwać długo, trzeba nie tylko dowiedzieć się, jak związać, ale również opóźniony. Trzymanie się pewnych zasad, aby dowiedzieć się, jak dokręcić „marchewki” prawo nie jest trudne.

 1. Wdrożenie opóźnienie jest możliwe dopiero po wykonaniu wszystkich zwojów w obu kierunkach.
 2. Właściwa zaostrzenie występuje, gdy uchwyt na oba końce jednocześnie.
 3. Wyciągnąć żyłki być mierzone i dokładne, tak że urządzenie przemieszczane tak mało jak to możliwe.
 4. Nie zapomnij, aby zwilżyć wodą.
 5. Wypełniony montaż można smarować klejem, aby gładka.
 6. Pozostałe końce są cięte na spodzie urządzenia. Ale bardzo ostrożnie, tak aby nie zranić się węzeł, w przeciwnym razie będziesz musiał przerobić.

Zalety urządzenia

Ten typ połączenia różnych lasach ma szereg zalet, które sprawia, że tak twierdził:

 • prostota – węzeł „marchewka” nie wymaga specjalnych umiejętności, to będzie w stanie zaangażować nawet początkujący rybak;
 • niezawodność – montaż ma wysoką wytrzymałość, o czym świadczą liczne przeglądy;
 • bez poślizgu;
 • To nie łamie;
 • swobodne przejście przez prętów ringu.

Wszystkie wyżej wymienione korzyści z posiadanych przez „marchewki”, pojawiają się tylko wtedy, gdy prawidłowo wiązana.

braki

Poza zaletami, „marchewka” ma swoje wady. Należą do nich:

 • potrzeba związania – zwykle „marchewka” wymaga bandażowanie po dwóch lub trzech połowów;
 • To trwa bardzo długo – bez określonej umiejętności czasochłonne wiązanie;
 • nie akceptuje pośpiechu – pomimo faktu, że sprzedaż wiązana jednostka jest czasochłonne, pospiesz w żadnym wypadku nie może być w pośpiechu, można przegapić ważnego punktu, a pierwsze użycie węzła może być przerwane;
 • będąc zawinięte często mają trudności z prawidłowym ułożeniem linii.

Jeśli robisz wszystko poprawnie i dokładnie przestrzegać instrukcji dziania Knot „marchewki”, wynik wyjdzie z wysokiej wytrzymałości węzła, który będzie służył dobrze.