181 Shares 2837 views

Jak palić boczek w domu: 2 sposoby

Jak palić boczek? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu smakoszy i fanów tego wspaniałego produktu. Teraz proces ten może być zorganizowany bez wychodzenia w domu, korzyści, istnieje kilka metod dostępnych dla każdego. Oferujemy Ci nauczyć się palić boczek w domu.


Metoda № 1

Preparat będzie wymagać do 10 minut, a cały gotowanie trwa 2:00. Należy jednak pamiętać, że zanim przejdziesz bezpośrednio do wędzonki będą musiały wytrzymać zimna przez około tydzień. Tak więc, musimy kawałek boczku z warstwami mięsa, waga zabrać go do pięciu kilogramów. Im grubsze i grubsze będzie kawałek, tym lepiej. Przy takiej ilości tłuszczu niezbędne do podjęcia 50 g drobnej soli i 2 godz. L. Głównym, 50 g cukru (korzystnie brązowy), syrop klonowy (może być zastąpiony miodu), dwa ząbki przez Wyciskacz zgnieciony czosnku. Wymieszać sól, cukier, syrop klonowy (miód), czosnek i jak masować mostek. Nie martw się, jeśli nie można smarować każdy milimetr – w procesie gotowania, płyn zalewa wypełnia całą powierzchnię. Teraz umieścić boczek w torbie lub owinąć w folię i umieścić w lodówce.

Trzeba sprawdzić codziennie, aby upewnić się, że uzyskana solanka wypełniony we wszystkich dziedzinach, a właściwie przeniknęły tłuszczu. Siódmego dnia, przed bekonu dymu w domu, że ekstrakt z torby (folia) i przemyto pod bieżącą wodą. Dla wędzonego najlepiej jest użyć wióry wiśni lub jabłoni, że to daje produktowi intensywny aromat. Wędzarni prosta w naczyń szkliwa lub stalowej jest umieszczony w dolnej części wiórów, zestaw siatki, która jest niezbędna, aby rozłożyć tłuszczu, pokrywę i umieścić na ogień.

Ile tłuszczu dymu zależy od grubości elementu. Bądź przygotowany, że pomieszczenie jest zadymione, więc kuchnia powinna być wyposażona w potężny ekstraktora. Ale ta procedura jest lepiej, aby się wolnym powietrzu (w ogrodzie lub na tarasie), korzystając z grilla.

Metoda № 2

Inną opcją jest palić boczek w domu. On sugeruje stosowanie cebuli skórki, która musi najpierw zgromadzić. Bezpośrednio potrzebne do smażenia lub czajnika proces głębokiego o grubych ścianach, jak i soli, wody i piersi (lub innej części tłuszczu tusz świń). Gotowanie solanka: na litr wody rozcieńczonej cztery łyżki soli. Smalec trzeba ciąć na kawałki 3-5 cm i układać je w jednej warstwie na dnie naczynia, co będzie palić. Następnie wlać solankę przygotowuje się tak, że całkowicie przykrywa produktu. Top prostu wyrzucić Zhmenya myte skórki cebuli.

Przesuwać lub czajnik na kuchence jest zainstalowany. Solankę należy wrzenia i gotować tłuszczów przez około 15 minut. tłuszcz powinien być usunięty, a następnie nacięcie w każdym kawałku trzykrotnie ruszt pieprz, czosnek i inne przyprawy, ulubiony złożone do słoika i zalać solanką, wstawić do lodówki na jeden dzień. Produkt ten jest bardzo podobny do wędzonym boczkiem i koloru i smaku. Ta metoda jest używana do gotowania z Housewives przyjemności, jak wzdęcia tłuszczu w domu nie zawsze jest praktyczne ze względu na dym.