245 Shares 4352 views

Tony Jah – aktor, kaskader, reżyser

"Nie ma liny i nie ma CGI!" – zasada tajskiego aktora filmowego, kaskader, choreograf i reżyser specjalizujący się w filmach z sztukami walki, Tony Jha (Pan Jirum). Superludzki skok, ta ciekawa osoba rozwinęła się od dzieciństwa. Z tego powodu wskoczył na plecy słoni, które rodziły jego rodzice. Słonie stopniowo rosły, podczas gdy zdolność skoków Tony wzrosła, jego umiejętności wzrosły.


Tony Jha. Biografia

Tony urodził się 5 lutego 1976 w północnej części Tajlandii. Od dzieciństwa lubił oglądać filmy akcji z Jackie Chan, Bruce Lee, Jet Li. Był tak niesiony przez sztukę walki, że zaczął studiować boks boksu. Młody człowiek ćwiczy te ciosy, które wielokrotnie widział w filmach, dopóki nie stały się takimi, jakimi powinni być.

Od dwunastu lat młodzieniec marzył o zostaniu gwiazdą sztuk walki. Był zaangażowany w różne sztuki walki, ogrodzenia, gimnastykę. Ojciec nie traktował poważnie pasji syna, a nawet zabraniał mu tego robić, ale Jah zagroził popełnienia samobójstwa, więc tata mógł to zaakceptować. Nawet zaczął uczyć swojego syna, jako że miał doświadczenie w coachingu w sztukach walki. Szkolenie odbywało się każdego dnia i trwa od sześciu do siedmiu godzin.

Spotkanie z podpisem

Kiedy chłopiec miał dziesięć lat, dowiedział się o tajlandzkim kaskaderze i reżyserze P. Rittikray. W wieku trzynastu lat poprosiłem moich mistrzów o trenowanie. Od tamtej pory zaczął pomagać na planie: przyniósł wodę, ugotował, trzymał parasolkę nad aparatem i tak dalej.

W wieku piętnastu lat Tony stał się prawdziwym uczniem P. Rittikraya. Jednocześnie, na jego zalecenie, zaczyna studiować w szkole wychowania fizycznego, studiując różne sztuki walki. W każdy weekend młody człowiek studiował umiejętności aktorskie i kaskaderskie.

Nawet w młodości Tony Jah wielokrotnie wygrał w różnych dyscyplinach, zdobywając tylko złote medale. Był przewodniczącym klubu walki z mieczem i wielokrotnie został zaproszony do Chin, aby pokazać tajskie sztuki walki.

Początek kariery aktorskiej

Po pewnym czasie Tony Jah staje się kaskaderem w zespole Rittikray. Razem są zainteresowani starożytnym stylem muay-boran, intensywne treningi zaczynają się. W tej chwili Jha rozwija swój własny styl, łącząc gimnastykę i muaythai razem.

Po kilku latach jest krótki film, w którym Tony pokazał wszystkie jego zdolności. Obraz był widoczny przez reżysera P. Pinkayę, a kaskader został zaproszony do głównej roli w jego nowym filmie. Wcześniej Tony Jah, którego biografia jest dość fascynująca, miała doświadczenie w filmie, ponieważ wcześniej powielał aktorów w reklamach i kilku filmach. Muszę powiedzieć, że pierwsze kroki w jakości kaskadera Dzha zrobił w dziesięciu filmach, co przyniósł mu trochę zysku.

W 2003 roku ukazał się obraz "Ong Bak: Tajski Wojownik". W tym filmie widzowie widzieli najbardziej skomplikowane sztuczki z szybkimi bitwami i dość ekstremalną akrobacją. Tony wykonał wszystkie te sztuczki, więc film nie zawierał grafiki komputerowej ani innych mechanicznych środków. Obraz czekał na sukces, a kaskader stał się gwiazdą bojowników azjatyckich. Widzowie czekali na te filmy z Tony'em Ja.

Następny udany film, autorstwa Jha, Pinki i Rittikrai, został wydany w 2005 roku pod tytułem "Honor of the Dragon" (znany również pod nazwą "Thai Dragon"). To zdjęcie było ogromnym sukcesem, więc w 2006 roku został wydany w USA pod tytułem "Defender".

"Defender" był najbardziej udanym tajlandzkim filmem wydanym na Zachodzie. Dzięki temu Tony rozpoczął występy demonstracyjne poza Tajlandią.

W 2006 roku Jah próbuje sam siebie jako reżysera w filmie "Ong Bak 2". Obraz został opublikowany w 2008 r., Aw 2010 r. Kręcono film "Ong Bak 3".

Życie osobiste

Tony Jah, którego filmy są kręcone bez użycia grafiki komputerowej, bardzo lubi rodziców. Kupił im ogromną rezydencję na dwóch piętrach, gdzie obecnie mieszkają. Ale stary mały dom nie zaczął się zburzać, stoi obok w ogrodzie, przypominając słynnemu aktorowi o jego dzieciństwie.

Dzisiaj Jah ma ogromną liczbę planów, związanych z przyszłymi filmami i kierunkiem.

Filmografia

Tony zagrał w wielu filmach, i wszyscy mieli wielki sukces z widzem. Mając niesamowite zdolności, aktor i kaskader stale zadziwia boleści ze swoimi umiejętnościami.

Z udziałem Jah wyłonił takie obrazy: "Bitwa śmiertelna. (2007), "He Buck 2" (2008), "He Buck 3" (2008), "Buntownik" (1997), "He Buck" (2003), "Bodyguard" (2004), "Honor of the Dragon" "(2010)," Honor of the Dragon 2 "(2013)," Człowiek się rośnie "(2014)," Handel niewolnikami "(2014). To najlepsze filmy z Tony'em Jha.

W 2015 roku oczekuje się premiery filmu "Szybcy i wściekli 7", który będzie debiutem hollywoodzkiej randki tajskiej gwiazdy.

Muay Thai

Jak sam mówi Tony Jah, chciał pokazać światu drugą stronę Muay Thai, zupełnie przeciwnie do tego, co wszyscy widzą, oglądając bitwy na ringu. Jah chciał przekazać ludziom kulturę tajlandzką, która rozwinęła się tysiące lat temu.

Tak więc główne zadanie Muay Thai było początkowo pomóc wojownikowi przetrwać w czasie wojny po tym, jak został nieuzbrojony. Główny nacisk w technologii polega na rozwijaniu umiejętności myśliwca bez broni do walki z uzbrojonym przeciwnikiem. Nacisk położony jest na wyłączenie wroga przy pomocy szybkich destrukcyjnych ataków. Technologia ma korzeni buddyjskie, więc wiele czasu na przygotowanie podano medytacjom, aby osiągnąć najwyższą formę koncentracji umysłu.

Tony Jah w swoich filmach nie tylko udowodnia umiejętność prowadzenia walk, wykorzystując sztuki walki, ale także przybliża starożytną kulturę Tajlandii. Być może dlatego chcę ponownie oglądać wszystkie filmy z jego udziałem.