465 Shares 8969 views

Alergiczny nieżyt nosa. Leczenie i profilaktyka

Wiele osób w dzisiejszych czasach podlegają alergii. Powodem tego może być wiele czynników, w zależności od rodzaju choroby. Na przykład, wieloletnie nieżyt nosa spowodowane głównie domowego kurzu, łupież zwierząt domowych, alergeny pióro, w dół lub pleśń. Przejawia się kichanie katar, uczucie zatkanego nosa, swędzenie w uszach, czerwony i łzawienie oczu. Jeśli masz alergiczny nieżyt nosa, leczenie polega początkowo pozbyć się przyczyn tej choroby, ponieważ może to prowadzić nawet do śmierci w ciężkich przypadkach.

Często sezonowy alergiczny nieżyt nosa, leczenie w tym przypadku ma miejsce podczas rozwoju choroby, zazwyczaj od wiosny do początku jesieni. Zaostrzenie choroby wywołuje wdychanie pyłków, szczególnie silnie wyrażone objawy, kiedy wychodzisz z miasta, na wsi, na łące lub w lesie. U tych pacjentów, zapalenie błon śluzowych nosa, wargi są dotknięte chorobą może rozwinąć się zapalenie żołądka i jelit lub obrzęk naczynioruchowy, astma oskrzelowa. W najcięższych przypadkach zaostrzenia choroby może prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego.

Często ludzie mają tego rodzaju choroby związanej z ich pracą. To jest profesjonalny alergiczny nieżyt nosa. Leczenie w tym przypadku uwzględnia potencjalnych alergenów, które mogą być różne rodzaje pyłu. Podczas zaostrzenia objawów wyrażona przekrwienie błony śluzowej nosa, absolutorium, wodnisty typ, kichanie, swędzenie, ból gardła i kaszel, zaczerwienienie oka. W takim przypadku lekarz zbiera historię alergiczną, badając surowicy krwi, prowadzenie badań w celu identyfikacji alergenu.

Jeśli okazało się, że masz alergiczny nieżyt nosa, leczenie może być prowadzone z powodzeniem przez gemopunktury w specjalnych ośrodkach immunomodulacji. To przywraca funkcjonowanie układu odpornościowego, a znacznej poprawie zdrowia i normalnego oddychania zostaje przywrócona. Pacjent otrzymuje po poprawie zalecenia dotyczące leczenia podstawowego, który wybiera się do niego w wyniku badania i leczenia. Musimy wiedzieć, że opóźniono leczenie może prowadzić do powikłań – zapalenie zatok, zapalenie spojówek, zapalenie zatok.

Wielu pacjentów zapytać: „Mam alergiczny nieżyt nosa – jak traktować ten atak?”. Szczególnie rodzice martwią się o zdrowie swoich dzieci cierpiących na tę chorobę. Fakt, że alergeny są rzadko samotny, w większości przypadków jest wiele. Może to być materiały białkowe, zarówno pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, surowica, krystalicznej. Nierzadko również alergeny fizyczne, na przykład, wilgoć, ostre światło, silne emocje.

W obliczu tych objawów, rodzice w procesie konsultacji będzie dowiedzieć się, że nie jest alergiczny nieżyt nosa u dzieci. Leczenie w tym przypadku, będzie w dużej mierze zależy od sezonu i rodzaju alergii. Jeśli tak jest, na przykład, katar sienny, że lekarze zalecają, aby wysłać dziecko do miejsca z innym klimacie. Dzięki tej manifestacji alergii u dzieci mogą mieć poważne ataki podczas kwitnienia traw, która trwała przez kilka miesięcy. Przed rozpoczęciem kwitnienia pokazano również, aby cykl iniekcji, które otrzymuje się z wlewem do pyłku przy chlorek wapnia, difenhydramina, bromek leków.

Jeśli dziecko nieżytu naczynioruchowego, może przejawiać się w każdej porze roku i jest to związane przede wszystkim z alergiami pokarmowymi. Jest mniej czasochłonne niż siano nieżytu nosa, biegnie bez gorączki i jest często związane z zapaleniem zatok. W przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa potrzebują diety wyklucza mięso i sól. Często daje dobre wyniki usuwania polipów nosa, donosowe bloku Novocaine, stosowanie atropiny, preparaty bromu, olej z ryb, żelaza i fosforu. I, oczywiście, w miarę możliwości unikać kontaktu z alergenami.