102 Shares 1258 views

ciał niebieskich i system solarny

Dom, w którym żyjemy – to nasz układ słoneczny. Nie wiadomo, czy jesteśmy sami we wszechświecie. ciała niebieskie rozproszone po całym kosmosie, a życie może istnieć w innych jego przejawów nie tylko na Ziemi. ciepło słoneczne produkuje życia na naszej planecie, jak Słońce – nasza jedyna gwiazda.

Ciał niebieskich naszego systemu

Słońce – centrum naszego układu. Ruch ciał niebieskich odbywa się wokół Słońca w osobnych orbitach. Na planetach reakcje termojądrowe nie występują. Słońce, dzięki reakcji ogrzewa planetę obracać się wokół niego. Wszystkie planety są duże i mają kształt kulisty, które zostały nabyte w wyniku ewolucji.

Wcześniej astronomowie Zakłada się, że istnieje tylko siedem planet w Układzie Słonecznym. To – Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz i Saturn.

Dawno, dawno temu, przed otwarciem układu słonecznego, ludzie wierzyli, że Ziemia – centrum wszystkiego i wszystkich kosmicznych ciał niebieskich, w tym słońcu, poruszać nim. Taki system nazwano geocentrycznego.

W XVI wieku, Nikolaem Kopernikom zaproponował nowy system budowy świata, zwany heliocentryczny. Kopernik stwierdził, że Centrum Pokojowej znajduje się Słońce, a nie Ziemia. Zmianę dzień i noc to spowodowane obrotu planety wokół własnej osi.

Inne systemy solarne

Wynalazek teleskopu po raz pierwszy pozwoliła ludziom zobaczyć, że kometa porusza się po niebie, które są bliżej Ziemi, a następnie pozostawić. Po prawie 20 wieków, naukowcy ustalili, że kosmiczne ciała niebieskie nie mogą być obracane tylko w jego orbicie wokół Ziemi lub na słońcu. Wniosek ten następuje, kiedy otworzyli istnienie księżyców Jowisza.

Czy jest jakiś inny układ planet wokół innych gwiazd? Absolutnie nie jest jeszcze znana, ale nie ma wątpliwości o ich istnieniu.

W 1781 roku to po odkryciu wielkiej i odległej od Ziemi planecie Uran, czyli Planeta nie siedem, a system kosmicznej hierarchii została zmieniona.

Przez długi czas uważano, że rozkład lub tworzenie planety między Marsem a Jowiszem stworzył wszystkie asteroidy. Dziś naukowcy są bardziej niż 15.000 asteroidy.

W ostatnich latach otwarto ciał niebieskich, które są przypisane do żadnej konkretnej klasy komet i planet, to jest trudne. Przedmioty te są bardzo wydłużone orbity, ale nie ma dowodów aktywności i ogona komety.

Dwa rodzaje planet

Planety naszego systemu są podzielone na gigantów i lądowych. W przeciwieństwie do planet grupy ziemskiej – Więcej niż średnia gęstość i stabilnej powierzchni. Rtęć jest, w porównaniu z innymi planety, ze względu na większą gęstość rdzenia żelaza, co stanowi 60% w stosunku do masy całej Ziemi. Podobna do Ziemi masy i gęstości Wenus.

Ziemia różni się od innych planet dość skomplikowanej strukturze płaszcza, którego głębokość wynosi 2900 km. Pod to rdzeń, przypuszczalnie metali. Mars stosunkowo małą gęstość i miał masę rdzenia jest nie większa niż 20%.

ciał niebieskich należące do grupy planet, mają małą gęstość i skład chemiczny złożony atmosferycznego. Planety te składają się z gazu, a ich skład chemiczny jest w pobliżu światła słonecznego (wodoru i helu).

Naukowcy zgodzili się rozważyć planety ciał niebieskich krążących wokół gwiazdy, słońce, mają silne przyciąganie grawitacyjne, kształt kulisty i zajmuje osobną orbitę.