768 Shares 7804 views

Dlaczego dziecko jęczy przez sen?

Noworodek przychodzi na świat po długich dziewięciu miesięcy w brzuszku przytulnym i ciepłym mamy. Dlatego trudno jest od razu przystosować do normalnego rytmu życia dla dorosłych. Dzieci nie tylko, dopóki nie są w stanie odróżnić dzień i noc, ale nawet one są często mylone. Aby ustawić tryb normalny, dzieci potrzebują czasu i, oczywiście, pomocy kochających rodziców.

Ale nawet w tym przypadku, nie zawsze jest to matki są spokojne, ponieważ niektóre dzieci nie obudzić się na noc jeszcze raz, a inni ciągle obracać; Niektóre spać bardzo cicho, podczas gdy inni narzekają. Więc dlaczego dziecko jęczy przez sen i jest szkodliwe, jeśli jest to dla niego, spróbuj zrozumieć.

Widzimy, podziwiając

Niemowlęta na samym początku swojego życia poza matką przez większość czasu śpi. Budzą się tylko do (oprócz kilka razy w ciągu nocy), coś przekąsić. Wiadomo, że jednym z najważniejszych elementów życia dziecko jest zdrowy sen. To właśnie w tym czasie rosną i zdobyć siłę do dość skomplikowanej imprezy dla nich – wiedzę o świecie.

Prawie wszystkie matki mają do czynienia z faktem, że ich nowo narodzone dziecko jęczy przez sen, że okruchy z niespokojnego snu. Ciekawe, jak dziecko śpi – jest to bardzo wzruszający widok. Każdy uśmiech, każdy grymas z poczuciem dumy i podziwu dla ich dziecka. Bole tak, że powierzchnia spania maluch odzwierciedla całą gamę uczuć. Ale jeśli on drży we śnie, krzyki, płacz i jęki, rodzice natychmiast zacząć się martwić i myśleć o tym, co dziecko, że coś jest nie tak, i to pilnie potrzebuje być traktowany.

etap snu dziecka

Zanim zaczniesz rozumieć, dlaczego dziecko jęczy przez sen, konieczne jest, aby wiedzieć, jakie są etapy tego procesu istnieje. Wśród nich są następujące:

1. Calm głęboki sen dziecka. Pipsqueak spania, ściskając pięści, pozorny ruch nie, ale jego mięśnie są w dobrej kondycji. Ta faza snu obejmuje produkcję hormonu wzrostu.

2. Aktywne dziecko snu REM. Mamo, oglądając moje dziecko widzi, że wygląda on nerwowy, na twarzy – uśmiech lub grymas, ruch oczu pod powiekami, stóp i uchwyty chrząszcze zrobić ruch melenkie, oddychanie jest jakaś ilość czasu (około ćwierć minuty). Kiedy moja matka, patrząc na jej dziecko, ona może pomyśleć, że ma zamiar się obudzić i zacząć płakać czy krzyczeć.

3. noworodek nap. Dzieciak jest we śnie. W tym czasie lepiej nie mówić i nie brać go na ręce, ponieważ może być budzony.

4. Delikatnie obudzić dziecko. Tot jest bardzo spokojna, trochę ruchu, bardzo uważnie studiując wszystko wokół niego. Jeśli mama pyta coś lub po prostu przychodzi do rozmowy, mógłby odpowiedzieć na jej uśmiech.

5. Aktywne dziecko przebudzenie. On jest bardzo napięta i jest oburzony, ostro przesuwając ręce i nogi. Wydaje się, że ma zamiar się obudzić. Spać okruchy są bardzo niespokojne.

6. podekscytowany dziecko przebudzenie. Nieliczne głośne krzyki, jęki. Matka nie może go uspokoić przez długi czas. Zazwyczaj ten etap można zaobserwować jedynie w ciągu kilku pierwszych tygodni po urodzeniu, a po dwóch miesiącach życia dziecka, objawy te znikają.

Rodzice nie lepiej ingerować cykli snu swojego malucha. Nie należy mylić dziecka budzi stan z aktywnego snu REM, kiedy dziecko się uśmiecha, płacz we śnie, otwiera oczy. Nie należy przyjmować go, bo potem trudno będzie umieścić dziecko ponownie zasnąć. Lepiej jest, aby jego zachowanie: miękiszu może po pewnym czasie wyraźnie manifestować swoje pragnienia.

kolki dziecka

Ale nie tylko niczego nie poparte ustaleniami. Lepiej spokojnie poradzić sobie z tym, co jest związek między tymi nieprzyjemnymi zmianami.

I rzeczywiście, istnieje wiele przyczyn i problemów, które mogą mieć wpływ snu na piersi, więc nawet jeśli czasami krzyczy, to nie znaczy, że jest źle.

Jak nie wyklucza takie jęki w jakikolwiek sposób związane z faktem, że układ nerwowy dziecka jest zepsuty. Najprawdopodobniej coś śni malucha. Jeżeli rodzice, nawet mądry doświadczenie życiowe, są pewni, że takie małe dzieci nie marzą o niczym, są w błędzie. W rzeczywistości, okruchy też mają marzenia.

Tak, dziecko jęczy przez sen. przyczyny mogą być różne. Jednym z nich można nazwać kolka. Ale jak tylko pulchny chłopczyk nie zwalnia samochodów GAZ, od razu idzie spać spokojnie. A moja matka nie jest już martwi.

ząbkowanie

Miesiąc dziecko, jęcząc we śnie to (zwłaszcza jeśli jest to chłopiec) dość często. W tym wieku to się dzieje w wielu maluchów. Uspokoić dziecko może po lekkim masować brzuch w kierunku ruchu wskazówek zegara, lub gdy matka da mu trochę wody trochę koperku.

Zdarza się, że sen nocy jest zakłócony i grudnichka podczas ząbkowania. Małe dziecko w jęków śnie i jęków bardzo żałosny. A sen w tym okresie staje się krótki i niepewny. Co najmniej w pewnym ulgę ze stanu okruchów, matka może użyć środków przeciwbólowych, które są wytwarzane w postaci maści, kremów lub żeli. Konieczne jest, aby ostrożnie obchodzić się dzieciaka dziąseł i będzie mógł odpocząć.

Przyzwyczajenie się do świata zewnętrznego

Jeśli dziecko jęczy przez sen dość rzadkie, rodzice nie mają żadnych powodów do obaw. Ponieważ te dźwięki mogą być jedyną reakcją na fakt, że dziecko przystosowuje się do nowego życia jest już brzuch mamusi.

U dzieci, jak i dorosłych, istnieją dwa główne etapy spokojny sen: głębokie i płytkie. U niemowląt zdominowały drugi, ale przejście od pierwszego do ciała jeszcze słabych okruchy mogą towarzyszyć różne dźwięki.

Wizyty u krewnych lub znajomych

Już roczek dziecko. Jęki we śnie, wciąż okresowo. Dlaczego tak się dzieje? Wydawałoby się, że okresie noworodkowym już minął, a dziecko jest trochę przyzwyczaić do jego otoczenia. Ale w tym okresie swojego życia jęcząc w nocy może być wspólny brzdąc reakcja organizmu na zdarzenia, że doświadczyły w ciągu dnia. Na przykład, jeśli odwiedzić krewnego dużej firmy lub znajomych rodziców. Wszystko to może po prostu przemęczenie dziecko.

„Horror” i inne przyczyny niespokojny sen

Może się też zdarzyć, że dziecko widział zły sen. Dla niego ta jest zbliżona do jakby wrażliwy dorosłych wyglądał bardzo straszny film przed snem.

Innym powodem – warunki klimatyczne w sypialni dziecka (zbyt zimne lub duszno, zbyt suche lub wilgotne powietrze, zapach).

Jednak często pediatrzy zazwyczaj przypisują jęki podczas snu dziecka do normalnego, zwykłe procesy fizjologiczne w aktywnej fazie snu malucha.

Wczesne niezależność i wyposażenia domowego

Jeżeli rodzice zdecydowali, że nadszedł czas, aby nauczyć dziecko spać w swoim łóżku, głównym powodem jego płaczu i jęku (na poziomie psychologicznym) jest brak wielu matek. Okruchy mogą intuicyjnie czują brak zamknięciu ukochanej, a łzy (a potem jęk) zadzwoni mama lub tata do niego.

Jest jeszcze inny powód, psychologiczne, dzięki którym dziecko jęczy przez sen. 3 lata – wiek, kiedy wydaje się, że dziecko jest już „dorosły”, ale to nadal jest odpowiedzią na sytuację w rodzinie. Wszelkie krzyczy kłótnie, lub gorzej, połamane płytki i walki – to nie jest najlepszy sposób wpływa na stan emocjonalny dziecka.

Często, aby zrozumieć przyczyny niespokojnego snu dziecka, po prostu trzeba obserwować przez jakiś czas po niej. Poprzez wyeliminowanie źródła problemu, rodzice dali ich dziecko zdrowe i zdrowy sen.

Jęki dorosła okruchy

Tak, dziecko rocznie. Jęczy przez sen dziecko nadal. Rodzice zaczynają martwić się ponownie. Ponownie, to nie zawsze jest powodem tak silnego niepokoju.

Dziecko (1 rok) jęczy przez sen nie jest koniecznie ze względu na fakt, że ma coś boli albo jest czymś zaniepokojony. Dorośnie, stopniowo uczy się czegoś nowego, rozwija nowe refleks i stałe.

U dzieci w tym wieku jest stopniowo produkowane odruch oddawania moczu, chyba że w nocy nie jest w pełni kontrolowany. Toaleta byłoby pożądane, zwieracz w pogotowiu, a dziecko, podczas gdy w czasie snu, aż nie mogę dowiedzieć się, co jest co.

Dlatego też nie jest taka sytuacja: dziecko (2 lata) jęczy przez sen. On nie ma bólu, tak jak on reaguje na to, co dzieje się w jego ciele. Ponadto, 2 lat – to wiek, gdy zęby są nadal wspinaczki. To też może stać się jedną z przyczyn noc jęki dzieci, a zdarza się podczas ostatniego wzrostu zęby (dziąsła jeszcze nawet nie spuchnięte, a jęki maluch już się rozpoczął). W tym przypadku, z „urodzenia” ostatniego zęba w tym wieku wszystkie jęki zatrzymany.

Innym ważnym punktem, który nie może zapomnieć rodziców: kreskówki. Zazwyczaj dwuletnim dzieci są już całkiem świadomie zacząć patrzeć różne bajki. Dorośli powinni śledzić wszystko, co dzieje się na ekranie, ponieważ wiele nowoczesnych historie kreskówek budorazhasche stanie działać na psychikę dziecka. Iw nocy, co do zasady, te wrażenia (często niezbyt pozytywne dla dziecka) jest dodawana do jęków i krzyków.

W tym wieku dzieci mogą kąpać się wieczorem przed snem słaby bulionu i sukcesji lawendy. Można go umieścić obok łóżka, które śpi tot, małą poduszkę, w której ochrona tych kojących ziół.

Staramy dla swoich dzieci

Wszyscy rodzice martwić, gdy ich dziecko jęczy przez sen. Do nocy reszta dziecko było bardziej spokojny, nie możemy zapominać, że należy stopniowo uczyć okruchy do systemu. Aby rozpocząć ten proces, konieczne jest, aby karmić – prawo do nadania żywności na zegarze, a nie na żądanie. Małe dzieci bardzo szybko przyzwyczajają się do systemu proponowanego przez rodziców, a następnie będą one znacznie łatwiej przyzwyczaić się do faktu, że dzień jest podzielony na dzień i noc.

Nie trzeba uczyć dziecko do długiej kołysania przed snem (zwłaszcza na noc). Nawet jeśli on ma bardzo wygodne łóżko nowoczesne krzesło, pipsqueak szybko przyzwyczaić się do zamachu, a bez niego nie będzie mógł spać spokojnie. A najlepszą rzeczą, aby nauczyć dziecko z własnym łóżeczku od urodzenia. Więc to będzie dużo bardziej osobista przestrzeń i lekkomyślne działania dorosłych nie przeszkadzają.

Jeśli wieczorem iść na spacer z dzieckiem, sen jego noc będzie znacznie silniejszy i spokojniejszy. Ponadto, po wysiłku fizycznym u dzieci budzi apetyt i dobrze karmione i zmęczony, ale zasnąć szybciej. Jeśli nie można wyjść z dzieckiem, które można umieścić wózek na balkonie, tylko ubrana na pogodę przed tot.

Odpowiednie działania rodziców

Jeśli tak się stało, że młoda mama i tata mają do czynienia z faktem, że ich dziecko jęczy przez sen, powinny one jak najszybciej szukać przyczyny tego stanu okruchy w czasie, gdy był odpoczynek w nocy.

Pediatra po zbadaniu rodziców Dziecko musi wyjaśnić, dlaczego zachowanie dziecka ulega te zmiany. Jeśli przypomnimy sobie, że jęki dziecka mogą być bezpośrednio związane z zaburzeniami nerwowymi, poprawnym rozwiązaniem jest wizyta u neurologa.

Jak zbudować malucha sen? rodziców

W celu zapewnienia silnych i zdrowych dzieci we wczesnym wieku snu rodziców (w większości przypadków) jest wystarczająca, aby wyeliminować wszystkie możliwe przyczyny następująco:

1. Przed projektować swoje okruszki spać, daj sobie spokój, spróbuj wziąć to bardziej swobodnej gry niż w ciągu dnia.

2. Pomieszczenie, w którym jest podobno leżał okruchy snu, powinny być dobrze wentylowane.

3. Aby mieć poczucie grudnichka bezpieczeństwa stworzonych, konieczne jest, aby śpiewać mu kołysanki lub poczytać historię.

Ponadto, nie należy zapominać o innym „tajną broń”, takich jak bliskość ukochanej dla każdego dziecka – matek. Jej miłość i opiekuńczy jest całkiem w stanie bronić okruchy z każdego rodzaju zakłócenia snu.