784 Shares 8591 views

Przekazywanie portów i utworzenie na routerach ASUS, D-Link, Keenetic, Zuxel

port forwarding, port forwarding, otwarte porty – pojęcia te spotykane w literaturze komputera, są do pewnego stopnia synonimami. Na ogół oznacza to otwarcie dostępu z zewnątrz (zazwyczaj w internecie) zainstalowanej na komputerze użytkownika oprogramowania. Znajduje się za router, firewall, komputer Antivirus nie otrzymuje żądań połączenia z siecią. One zablokowane powyższe programy jak wspieranie potencjalne zagrożenie.

Jednocześnie, istnieje szereg programów, dla których zapotrzebowanie na dostęp do sieci. Najbardziej oczywistym przykładem może być serwerem WWW. Aby połączyć się z nim mógł, osiemdziesiąty portu (http), które zostaną otwarte. A jeśli z antywirusowy lub firewall czytasz instrukcje, zrozumie, że trzeba nacisnąć, aby poprawnie skonfigurować przekierowanie portów, to sytuacja jest inna routery. Niektóre routery Po pierwszym włączeniu po prostu zamknąć wszystkie (w tym dostęp do sieci), inni nie są rosyjski interfejs, a trzeci po prostu trudne do zrozumienia dla początkujących. Jednakże, port forwarding na routerze – dość prosty sytuacji i otworzył jeden, drugi powinien zostać otwarty już w drodze analogii. Tuż poniżej dowiedzieć się, jak otworzyć port w kilku modelach routerów na rynku, ale teraz analizować przypadku ogólnym.

Dlaczego otwarte?

Konfigurowanie przekierowania portów w ogóle, co następuje:

  • Niektóre z programem sieciowym próbuje połączyć się z komputera użytkownika, spotyka zamknięty port.
  • Użytkownik będzie wiedział, że trzeba otworzyć port dla tego programu do pracy.
  • Idzie do interfejsu internetowego routera, a jeśli wiesz, jak otwiera port.
  • Następnym razem spróbować połączyć program otrzymuje odpowiedź, konfigurowalny połączeń między komputerami.

Oprócz wyżej wymienionego ilustracji serwera WWW takich związków może służyć jako sieć DC.

Oto standard sieci DC lub torrenta Tracker. W środku mamy serwer, na którym połączenia początkowego, ale wtedy maszyna do komunikowania się bez przechodzenia przez nią. Aby podłączyć komputer otrzyma od sieci, w przeciwieństwie do zwykłego surfowania, gdy strony są otwarte na żądanie użytkownika.

użytkowników asus

Tak, jak to będzie wyglądać na przekierowanie portów routera użytkownika z tej firmy? Asus nazywa tę funkcję, podobnie jak większość marek, Port Forwarding. Na przykład, analiza modelu RT-N66U. Ustawienia przekazywania połączeń można znaleźć na poniższej stronie, która z kolei ukryte w sekcji „Internet”.

Przejdź do strony. Oto informacje, które mogą być skonfigurowane, ostrzeżenie 80 i 21 porty i skonfigurować samodzielnie. Średnia jednostkowa zawiera funkcje, takie jak na zdjęciu powyżej, przejdź do listy w dolnej części okna. Następnie należy wypełnić (od lewej do prawej): nazwę usługi (to jest dla wygody); zakres portów (można podać jeden); lokalny adres IP (na maszynie, na której trzeba zdać żądań); Port lokalny (nie można ustawić, aby nie mylić); Protokół (jeśli nie jesteś pewien, ustawione, jak na zdjęciu).

Po wypełnieniu wszystkich pól dodać nową regułę (Add / przycisk Usuń) na prawo od wypełnionego rzędu. Wszystko jest teraz router przejdzie żądania do określonego portu z siecią zewnętrzną.

Zyxel

Keenetic porty spedycji z firmy ZyXEL wygląda mniej więcej taki sam, tylko interfejs WWW routera jest bardziej zwarta, a wybór różnych ustawień jest po lewej stronie w menu głównym.

Wszystkie podmenu są ukryte w menu głównym, ale jedynie bloki są prezentowane na stronie.

przejdź do sekcji „Home Network” w menu głównym, a następnie – w „Serwery”. Następnie włącz „Port Forwarding”, jak na zdjęciu, a na dole, aby wprowadzić swoje dane: „Narzędzia” – „Inne”, po której następuje numer lub zakres portów, „IP-Address” – wpisać adres urządzenia, które są konfiguracyjnym przekierowanie „Opis „- wypełnić dla siebie, a także w” Access „- tak jak na zdjęciu. kliknij „Dodaj” tuż poniżej po prawej stronie.

Nowe modele Zyxel

Porty forwarding Zyxel Keenetic pierwszej generacji, niezależnie od modelu, jest skonfigurowany tak samo, to jest przedstawiony powyżej. Nowsze generacje tego okna będzie wyglądać trochę inaczej. Idąc, kliknij na interfejsie WWW ikona tarczy iw wyświetlonym oknie wybierz „Dodaj regułę”.

W oknie, które musimy wprowadzić interfejs, można zobaczyć go w innych oknach (zwykle PPPoE) ustawień. Port, protokół IP i wpisz w odpowiednie pola (podświetlone), a następnie kliknąć na „Zapisz”.

Porty spedycyjnych Zyxel Keenetic Giga, Giga II i III należy spodziewać się już powtórzyć opisaną obwód jednak rozwodzić się nad tym nie stać, i przejść do następnych urządzeń ustawiających, a mianowicie routera D-Link.

D-Link DIR-100, -300, -615, -620

Nie będziemy malować ustawienia dla każdego z tych urządzeń, są one identyczne, dlatego ograniczymy się do jednego modelu. Główna różnica wizualna między dwoma modelami – brak USB, więc jeśli nie ma USB D-Link bez innych modeli, szczególne trudności nie powinno być. Port Forwarding DIR-615 jest skonfigurowany w kilku krokach. W górnym menu, przejdź do sekcji Zaawansowane, a następnie w menu po lewej stronie – Virtual Server, dla niektórych modeli, prawo okno może być ukryte pod przyciskiem Port Forwarding. Ustawienia należy przeprowadzić oddzielnie dla każdego protokołu, więc te routery podwójne zasad.

Aby otworzyć każdy port musimy wypełnić w dwóch kolumnach. Pierwsza kolumna od lewej do prawej: Nazwa – nazwa połączenia (dla Ciebie), wybierz nazwę aplikacji, po której następuje numer portu. Rodzaj ruchu – wystawiać do wyboru (ale w innej regule, wybierz Stop) w ostatniej kolumnie – Zawsze.

Niższy wykres dla rzeczywistego portu, możemy narazić się od lewej do prawej: Nazwa – wybity IP komputera, na którym można zrobić korekty. Następne pole – nazwa komputera. Port zostawić takie same jak powyżej. Rodzaj ruchu brakuje, a ostatnie pole wpisz Zezwalaj na wszystko – możliwość podłączenia do portu we wnętrzu samochodu przez Internet.

Kolejna zasada jest podobna do pisania, zmieniając tylko typ pola ruchu. Druga reguła otwiera połączenie na tym samym porcie, ale inny protokół. Inne porty są otwarte podobną nadzienie na każdej z dwóch zasad.

D-Link NRU – routery c portu USB

Port Forwarding D-Link NRU jest również przeprowadzana na podstawie serwerów wirtualnych, ale ze względu na dodatkową internecie funkcjonalnej intefeys ich wygląda nieco inaczej.

Patrz „Serwery wirtualne” Oto w bloku „Firewall”. Kliknij przycisk „Dodaj” i wypełnić w nowym oknie: „Szablon” – można zostawić Niestandardowa, interfejs, zazwyczaj, Wan, protokół – jest to już możliwe, aby wybrać jedno i drugie. Zewnętrzny, wewnętrzny port – równy cztery razy, nie mylić, a wewnętrzna IP – wpisz numer urządzenia w sieci wewnętrznej. Kiedy trzeba otworzyć zakres portów, są one napisane jako początek i portu końcowego. To zakres jest powtarzany dwa razy – początkowy zakres portów i portu docelowego zakresu. Następnie kliknij przycisk „Zmień”. Okno zostanie zamknięte, a poprzednia będzie nowa reguła.

Trochę mocowania

Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, teraz jest czas, aby umożliwić zamocowanie IP dla stabilnej pracy narzędzia „przekierowania portów”. D-Link, jak również inne marki omówione w tym artykule pozwala na nie rejestrować adresy ale spedycja jest przypisana do konkretnego stałego adresu, więc wymagane jest utrwalenie.

Oprócz funkcji opisanych w artykule, utrwalenie może nieznacznie przyspieszyć sieć wewnętrzną, ale jak to melodia, to lepiej szukać w instrukcji dokładnie na swoim urządzeniu. Zazwyczaj trwa to tylko kilka kliknięć myszką w oknie poświęconej ustawienia sieci domowej, przypisywanie adresów komputerów i urządzeń, które później trafią do routera za pomocą sieci.

wniosek

W przypadku korzystania z routera w domu, bez względu na to jak mocno go do pracy z torrentami i sieci opartych Oslo, oprócz ustawień antywirusowych i oprogramowania serwisowego na maszynie musi otworzyć port na routerze. W większości przypadków ta akcja jest nazywany „port forwarding” – wniosek z sieci zewnętrznej danego portu na danej maszynie.

Aktywni użytkownicy torrentów jest również zaznajomieni z pojęciem „białe IP”. Jest to adres, ale w domu na routerze domu, trzeba utworzyć użytkownika, oraz fakt, że rozważaliśmy wszystkie obecne modele powinny pomóc.

Ktoś może zapytać, co to wszystko znaczy, jeśli przeglądarka normalnie trzęsie. Daje żądanie połączenia, a plik pochodzi tylko w odpowiedzi. Torrenty czasami odpowiedzi na wnioski, a nie po prostu zapytać.