156 Shares 1938 views

Smart TV – co to jest? Podłączanie i konfigurowanie inteligentnego telewizora

Telewizja od dawna jest niezbędnym przedmiotem technologii w domu. Jednak nowoczesny nabywca jest zepsuty, potrzebuje nie tylko ogromnego ekranu, jasności i nasycenia obrazu, ale także wiele innych funkcji. Dlatego na rynku pojawiły się inteligentne telewizory. Co to są najlepsze modele, jak je łączyć i skonfigurować? W tym artykule znajdziesz szczegółowe odpowiedzi na wszystkie te pytania.


Smart TV – co to jest?

W języku angielskim inteligentny jest "inteligentny", "inteligentny". Oczywiście, samo w sobie takie urządzenie nie może nauczyć się myśleć, zanim ta technika jeszcze nie osiągnie. Smart TV to telewizor z wbudowanym internetem. Pozwala to na dostęp do wielu usług internetowych, takich jak wideo na żądanie, stacje radiowe, transmisje gier online, sieci społecznościowe i komunikatory internetowe. Wiele modeli posiada w pełni funkcjonalną przeglądarkę internetową, która zapewnia dostęp do stron internetowych. Z pomocą formatu 3D inteligentne telewizory działają również z powodzeniem. Przybyli, aby zastąpić technologię 3D TV, która nigdy się nie przyzwyczaiła, ponieważ w momencie jej udostępnienia nie było merytorycznej treści.

Który model wybrać?

Najlepsze inteligentne telewizory są produkowane przez wszystkie znane giganty elektroniki. Który producent był najbardziej popularny w 2014 r.?

 1. LG wydało kilka modeli, które są ukochane przez użytkowników dzięki ich zwięzłości i prostocie interfejsu. Dzięki temu można jednocześnie wyświetlać wiele źródeł wideo na tym samym ekranie. A program SmartShare otwiera wszelkie zdjęcia, pliki audio i wideo przechowywane na komputerze podłączonym do sieci (zarówno z systemem Windows, jak i Mac) na dysku twardym lub na dysku flash. Ponadto producent oferuje szereg użytecznych aplikacji, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Wśród nich 3D World zasługuje na szczególną uwagę na dostęp do zawartości 3D różnych kategorii.
 2. Panasonic produkuje linię telewizorów o nazwie Smart Viera. Firma wykorzystuje w swoich modelach bardzo nowoczesny interfejs, który ma bardzo wysoki poziom ustawień osobistych. Specjaliści zauważają, że dla przeciętnego użytkownika ich liczba jest nawet nadmierna. Ale w każdym razie elastyczność Smart Viera nie zajmie. Ponadto modele łatwo wymieniają pliki z smartfonami, co dla wielu użytkowników jest dużym plusem.
 3. Samsung prezentuje modele z menu Smart Hub, które ma pięć różnych ekranów dla każdego rodzaju zadania: oglądanie telewizji, wideo na żądanie, sieci społecznościowe, aplikacje lub czytanie plików z podłączonych urządzeń. I między urządzeniami Samsung działa bezprzewodowe połączenie. Ponadto, w oparciu o historię poglądów, usługa S Recommendation zaoferuje Ci odpowiednią treść. Kontrole tego producenta uważane są za najlepsze. Oprócz standardowych funkcji, zawierają mikrofon, a nawet system rozpoznawania gestów, aby sterować menu za pomocą głosu lub ruchu.

Jakie modele będą popularne w 2015 roku?

Wielu ekspertów zgadza się, że wygięty 55-calowy LG 55EC9300 OLED, który zachowuje jakość odwzorowania kolorów i kontrast z różnych kątów widzenia, będzie hitem w tym sezonie. Chociaż ten model nie obsługuje standardu telewizji o ultra wysokiej rozdzielczości, soczysty obraz i umiarkowana cena za tę kategorię towarów (około 3000 USD) sprawiają, że jest to najlepszy wybór na rok 2015.

Ale jeśli masz zasadnicze znaczenie dla zgodności z standardowym telewizorem 4K / Ultra HD, zwróć uwagę na Samsung UN65HU8550F. Z kosztem około 2800 dolarów i przekątnej 65 cali, oferuje pełne korzystanie z zalet HDTV. Menu jest bogate w wiele funkcji.

Cóż, w połowie zakresu, zasługuje na uwagę 50-calowy Sony KDL-50W800B. Doskonała jasność obrazu nawet w ciemnych miejscach (telewizory LCD nie zawsze radzą sobie z tym zadaniem), lakoniczny wygląd, wsparcie 3D, możliwość grania w wersji gier w chmurze PS3, a wszystko to za około 900 USD. Oczywiście taki model jest dobrym wyborem, ale interfejs Sony jest uważany za nieco skomplikowany i mylący.

Wyjdź do sieci

Oczywiście, aby móc korzystać z wszystkich funkcji Smart TV, musisz mieć dostęp do Internetu. Podłączanie inteligentnego telewizora możliwe jest na dwa sposoby:

 • Połączenie przewodowe Ethernet.
 • Za pośrednictwem wbudowanej karty sieci bezprzewodowej do łączenia się z siecią domową w celu uzyskania dostępu do Internetu. Większość nowoczesnych modeli ma wbudowany moduł Wi-Fi, ale upewnij się, że jest dostępny przed dokonaniem zakupu. W przeciwnym razie będziesz musiał ją nabyć osobno.

Jeśli nie można połączyć się z Internetem w inteligentnym telewizorze, ponieważ sygnał bezprzewodowy nie jest wystarczająco wytrzymały, można rozwiązać ten problem za pomocą kilku opcji:

 • Możesz spróbować przenieść router Wi-Fi bardziej do nowej techniki.
 • Jeśli router ma więcej niż 4 lata, zakup nowego może rozwiązać problem. Najnowsze modele mają szerszy zakres sygnałów.
 • Jeśli żadne z tych rozwiązań nie jest słuszne, wystarczy kupić wzmacniacz Wi-Fi – urządzenie do wzmocnienia sygnału.

Jak skonfigurować inteligentny telewizor?

Przede wszystkim odpowiedź na to pytanie zależy od producenta modelu. Proces można podsumować w trzech etapach:

 1. Połączenie kablowe.
 2. Ustawienia niestandardowe.
 3. Połączenie z Internetem.

Również dla wygodnego użytkowania musisz zainstalować widgety na wszystkich inteligentnych telewizorach. Co to jest? Aplikacje umożliwiające oglądanie filmów na żądanie, interaktywną telewizję, usługi gier i wiele innych funkcji. Co do zasady, są one pobierane z oficjalnych sklepów producenta.

Przyjrzyjmy się bliżej tym krokom najpopularniejszym producentom.

Jak zacząć używać modeli firmy LG

Konfiguracja inteligentnego telewizora polega przede wszystkim na podłączeniu kabli zasilających i odbiornika (lokalizacja złączy powinna być opisana w instrukcjach). Następnie należy włożyć akumulatory do konsoli i włączyć telewizor lub przycisk na samym urządzeniu. Dalej jest dość prosta instalacja krok po kroku, w której wybierzesz język, rodzaj pracy (dom / sklep), lokalizację i strefę czasową.

Następnie następuje ekran wyboru połączenia z Internetem. Jeśli jest podłączony, włóż kabel Ethernet do złącza i wybierz "Uruchom połączenie". Musisz podać hasło subskrybenta. Jeśli potrzebujesz połączenia bezprzewodowego, wybierz "Znajdź nowe", wyszukaj i wybierz sieć.

Teraz podłącz kabel antenowy i automatycznie skanuj kanały, naciskając "Start". Dalsze uzgodnienia lub odrzucenie funkcji oszczędzania energii i oglądania 3D (aby było to wygodne, musisz mieć specjalne okulary). Kliknij przycisk "Zakończ", aby zapisać ustawienia.

Jak skonfigurować LG Smart TV do najbardziej wydajnych prac? Zainstaluj widżety, których potrzebujesz. Można to zrobić z oficjalnego sklepu LG Apps TV lub za pomocą napędu USB. Aby pobrać archiwum z aplikacją do katalogu głównego, a następnie włóż pamięć flash do telewizora. Na ekranie zostanie wyświetlone informacje o łączeniu urządzenia, klikając go, możesz wybrać i zainstalować widżet.

Pierwsze kroki z firmą Samsung

Jak skonfigurować inteligentny telewizor z technologią Smart Hub? Jest to również dość proste, ponieważ producent przeprowadził szereg lekcji wideo, a także stworzył oddzielny przycisk na panelu sterowania, co powoduje szczegółowe instrukcje użytkownika.

Po pierwszym włączeniu musisz podać login i hasło za pomocą numerów na pilocie. Nie jest to wygodne, ale nie martw się, system zapamiętuje dane i za każdym razem, gdy nie trzeba ich ponownie wybierać.

Aby przejść do menu Ustawienia w lewym górnym rogu, możesz zmienić język, lokalizację i strefę czasową. Jeśli instalujesz je nieprawidłowo, przewodnik programu nie będzie wyświetlany prawidłowo.

Połączenie z Internetem odbywa się w menu "Konfiguracja sieci", gdzie należy wybrać typ – "kabel" lub "bezprzewodowy". Jeśli router automatycznie przydziela adres IP, konieczne będzie podanie hasła. Jeśli nie ma tej funkcji, musisz ręcznie wypełnić adres IP, bramę, maskę podsieci i serwer DNS.

Bezpieczeństwo

W tym artykule rozważaliśmy wiele aspektów związanych z tematem "Smart TV": co to jest, co je produkuje, jak je połączyć i zainstalować. Jeśli jednak planujesz zostać szczęśliwym właścicielem tego typu technologii, nie zapominaj: gdzie są połączenia z Internetem, są też hakerzy i wirusy. Do tej pory inteligentne telewizory nie były szeroko rozpowszechnione, a nie miały miejsca przypadki włamań lub infekcji. Jednak specjaliści ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego wykazali, że jest to całkiem możliwe. Dlatego nie należy odchodzić od telewizora do banków i nie dokonywać płatności elektronicznych. Na razie komputer jest bezpieczniejszy w tych celach.