397 Shares 7853 views

Miasto Sestroretsk: Opis zabytków

Scenic, wspaniałe, przytulne, kolorowe, niesamowite … Możesz iść i na rozmowy epitety kiedy chodzi do tej starożytnej rosyjskim mieście jak Sestroretsk. Atrakcje jego zaskoczenie i wrażenie Każdy turysta, którzy przyjeżdżają tu, aby odpocząć. Miasto zostało założone w południowej części Karelii Przesmyk, a pierwotnie w latach 20-tych XVIII wieku, kiedy wieś była uważana za producenci bronią.


Miasto wielkiej urody

Co może być interesujące zobaczyć, przybywających w Sestroretsk? Zabytków osadnictwa mogą być wymienione przez długi czas: im mieszkamy poniżej. Miasto zbudowane jest na wybrzeżu Zatoki Fińskiej, którego piękno jest po prostu niesamowite. Otoczony zalesionej okolicy, Sestroretsk jest uważany za jeden z najbardziej malowniczych zakątków naszej planety. Nazwa miasta dał siostrze rzeki, ponieważ został ramiona pojawiła ugody. Dzielnice mieszkalne i unikalna architektura struktury na tle wyraziste i kolorowe terenów zielonych powierzchni wody – to wszystko, pozbawione wyraźnych granic terytorialnych, doskonale zrealizowany w pięknym krajobrazie.

Co jest znane atrakcje Sestroretsk które fascynują każdego podróżnika?

city Resort

To miasto nie jest pierwszym roku to zasłużony tytuł Północnej Riviera. To tutaj, że przyciąga ludzi ze wszystkich zakątków naszego kraju, nie wspominając mieszkańców „kapitału kulturowego”, aby cieszyć się nieskazitelną urodę, uciec od zgiełku miasta i naprawić zły stan zdrowia. Tak, Sestroretsk i atrakcje, które są smaczne i świetnie, między innymi, jest również teren rekreacyjny. Istnieją warunki do odpoczynku i regeneracji: spa klinice, wygodne plaże, można brać kąpiele Narzan z lokalnych źródeł. Innymi słowy, unikalny charakter i korzystny klimat do pomocy pacjentom normalizuje funkcjonowanie układu oddechowego, układu nerwowego, układu pokarmowego, krążenia krwi.

„Siostra ośrodek”

Jakie atrakcje Sestroretsk (obwód leningradzki), należy zauważyć w pierwszej kolejności?

Oczywiście, mówimy o słynnym sanatorium „Siostra kurortu.” Znajduje się we wschodniej części Zatoki Fińskiej zatoki Sestroretsk. Dzisiaj, w tej instytucji są wykorzystywane zarówno klasyczne i innowacyjnych metod leczenia, i przeprowadzić ich wykwalifikowanego sprzętu high-tech. Tutaj, pacjentów leczonych chorób układu oddechowego, chorób układu pokarmowego z układu mięśniowo-szkieletowego, układu sercowo-naczyniowego, układów wydzielania wewnętrznego. Zabiegi lecznicze zawodowe są również realizowane.

Dwuosobowy pokój na jedną noc będzie kosztować 1650 rubli na osobę.

"Dubki" Park

Atrakcje Sestroretsk (Rosja) – jest, oczywiście, słynnego parku „Dubki”, który ukazał się w 1719 dzięki architektów i Udelfeltu Van Zvitenu.

Po trzech latach od jego powstania w „Dubki” kompleks pałacowy trzypiętrowy został zbudowany, składający się z wielu pawilonów i galerii. Później park został wyposażony ziemnych umocnień chronić Sestroretsk port. Obecnie w budynku pałacu, niestety nie przeżyła. Niemniej jednak, dzisiejsi młodzi ludzie często spędzają wolny czas w parku.

altanka Chaliapin

Co jeszcze może zaskoczyć Sestroretsk? Zwiedzanie, opis, które nie mogą jednak być przyjemnością, nie ma wątpliwości, rozsławione przez to malownicze miasteczko na całej Rosji. Że tylko jest słynna „Chaliapin altanka!” Niestety, dziś wygląda jak ruina.

A wcześniej to scenka „kultura niedźwiedź w wybitnych artystów ciężarami. I jest prawdopodobne, że on sam Fedor. Godny uwagi jest fakt, że altana ozdobione rzeźbionymi drewnianymi ornamentami. Nowoczesne architekci dokonały analogu budowie, więc teraz można sprawdzić, co oryginalny wygląd to kiedyś.

Domek Dvorzhetsky

Budynek mieszkalny został zbudowany przez słynnego architekta Ginger S. Obecnie posiadanie własnego domu nie jest zepsute i jest gotowy do użycia. Po dwór należał do notariusza po nazwie Dvorzhetsky, ale po rewolucji wzięli w posiadanie piosenkarza Sabinov (z inicjatywy urzędników sowieckich).

Budynek jest w stylu „baroku Piotra” z nutami „nowoczesny”.

Muzeum „Sestroretsky za granicą”

Oto wystawa narzędzi, które były używane w czasie II wojny światowej, kiedy Obrona Leningradu. Można spojrzeć na artylerię APK-1, a także obejmujące jego punkty zapłonu.

Muzeum O. Bender

W tym momencie będzie można zobaczyć rzeczy i akcesoria, które zostały wymienione w słynnych dzieł ILF i Pietrow „The Twelve Chairs”, „złotego cielca”, w tym: czapce policyjnej, „wielkiego intrygant” i waga Panikovski.

Kościół Tichwin ikona Matki Bożej

Został otwarty w sześćdziesiątą rocznicę zwycięstwa. Oczywiście, nowy budynek nie jest ogromne pokoje, ale to uderza ładny i estetyczny wygląd. Jednak to nie jest ważne. Kościół jest jednym z głównych zabytków prawosławia – ikona Tikhvin.

Eksperci są przekonani, że został napisany przez apostoła Łukasza w piątym wieku, a później pojawił się w stolicy Bizancjum. Kiedy miasto był najazd Turków, ikona nagle zniknął. I po pewnym czasie został on wykryty, a nie tylko w dowolnym miejscu, ale na powierzchni wody jeziora Ładoga. Jednocześnie zdecydowano się zbudować świątynię na miejscu, a następnie pomógł architekci Sestroretsk w tym.

Kościół Świętych Piotra i Pawła

Jak widać, wiele atrakcji w Sestroretsk – hołd dla historii Rosji. Po cesarza Piotra Wielkiego zaczęli budować na południu fabryce broni karelski, aby zapewnić lądowe i morskie siły we wszystkie niezbędne do prowadzenia wojny. Piotra i Pawła został wybudowany z drewna (1722-1725 lat). Następnie został spalony, a na jego miejscu wybudowano katedrę z kamienia.

rocznik ogród

Zadziwia swoim niepowtarzalnym stylem architektonicznym miasta Sestroretsk, atrakcji, które w pełni udowodnić. Na początku ubiegłego wieku dla przedstawicieli inteligencji rosyjskiej było modne do budowy domków letniskowych wybudowanych tutaj. Do dziś niektóre osiedla zachowały swój pierwotny wygląd. W szczególności chodzi o dając notariusza Dvorzhetsky (patrz wyżej) oraz dwór E. Wazewski, które zostały zbudowane w ścisłej zgodzie z zasadami architektury rosyjskiej.

Jednakże, inna konstrukcja Mała przypisać E. Korneeva (ścieżka Fetodotovskaya d. 18) utworzony w Nouveau.

hut Lenina

I, oczywiście, prawie każdy przypomnienie Sestroretsk (obwód leningradzki) zawiera informacje na temat namiotu Lenina, bo to miasto i jego okolice stały się tymczasowe schronienie dla lidera światowej proletariatu. Tutaj Uljanow ukrywał w swoim czasie. Obecnie funkcjonuje muzeum, które pozwala odwiedzającym dowiedzieć się warunki, w jakich przebywał przywódca ruchu bolszewickiego.

Nikolaya Chudotvortsa Chapel

Niedaleko od kościoła św Piotra i Pawła znajduje się kaplica, nazwany na cześć znanego świętego. Jego budowa – to zasługa okrętów podwodnych, którzy służyli w Floty Pacyfiku. Godny uwagi jest fakt, że budynek został doprowadzony do ziemi ze wszystkich budowach, na których produkowane podwodnych krajowych. Nabożeństwo odbyło się w kaplicy na dniach i terminach, które są czczonych przez marynarzy floty rosyjskiej. Niedaleko kaplicy znajduje się tablica pamiątkowa z informacjami o martwych okrętów podwodnych.

pomnik Mosin

Przy wjeździe do miasta można zobaczyć pomnik słynnego wynalazcy karabinu. To nie jest daleko od fabryki broni, gdzie pracował i Mosin. Karierę rozpoczął w prosty konstruktor, a później został mianowany szefem warsztatu.

To miejsce, gdzie można zjeść

Jak widać, program kulturalny w Sestroretsk mogą być bardzo rozległe. Wszystkie muzea, dwory, kościoły, parki nie można uniknąć w ciągu jednego dnia. Jeśli chcesz odpocząć od ekscytujących wycieczek, można przejść do każdej restauracji, których jest wiele w Sestroretsk, i smaczne do jedzenia tam. Wysoki popyt wśród turystów takie instytucje catering, restauracja „Calypso” restauracja „Wasabi”. Przyjemne wnętrze, zróżnicowane menu, przyjazny personel – to wszystko będzie wygodnie i cieszyć się pikantne potrawy, które są oferowane.