356 Shares 5930 views

Mongoloid miejsce w noworodka i dorosłego (foto)

Mongoloid spot – obszar skóry ze zmianami pigmentacji z szaro-niebieski do niebiesko-czarny. Znajdują się one bezpośrednio po urodzeniu. W większości przypadków znajduje się w odcinku krzyżowym i kręgosłupa lędźwiowego, często porusza się do pośladków. Rzadziej można znaleźć wiele plamy lub znaki na innych częściach ciała.


Mongoloid dzieci spot dostaje swoją nazwę z tego prostego powodu, że występuje tylko u noworodków należących do mongoloidalny wyścigu. Japoński, Mongolska, indonezyjski, Eskimosi i inne narody, mają żółty kolor skóry, rodzą dzieci z takimi oznaczeniami.

Europejczycy nie zdarzają się te plamy. Tylko 1% noworodków rasy białej miał podobne oznaczenia. Oznacza to jednak, że tylko niektóre z przodków był żółty cerze.

Według statystyk, co dwusetna gen specyficzny azjatycki przewoźnik. Gen ten należy do jednej osoby, która żyła około XII wieku. Został nazwany „Czyngis-chan gen”, ponieważ uważa się, że dziś jest domem dla około 16 milionów ludzi, którzy są dalecy potomkowie tego wielkiego zdobywcy.

Co ciekawe, Mongoloid spot ma znaczenia. To może być postrzegane jedynie jako wskazówka dla naukowców prowadzących badania ewolucji tajemnic. Wpływ każdej zdrowia lub fizjologii lub cech fizycznych człowieka, nie ma.

Obecność tych miejscach różni ludzie postrzegają inaczej. Większość znalezisk to boski Marked potwierdzający, że dziecko rzeczywiście należy do jego ludzi. Ale są też tacy, dla których taki znak uważany za hańbę.

przyczyny

Kolor skóry zależy od komórek pigmentowych, zwane melanocytów. Komórki te są odpowiedzialne za kolor skóry człowieka. Szacuje się, że na każdy milimetr kwadratowy rachunków naskórka na około 2000 melanocytów. Ale kolor nie zależy od liczby komórek, ale tylko na ich aktywność. Nieprawidłowe funkcjonowanie melanocyty prowadzi do wielu chorób, takich jak galonevus, bielactwa nabytego i tym podobne.

Osoby należące do rasy białej, produkcja melaniny jest znikoma, aktywacja komórek występuje tylko wtedy, gdy narażone na silne działanie promieni słonecznych. Wynikiem tego działania jest opaleniznę. Czarno-żółta skóra produkuje pigment na stałe z tym mieszkańców Afryki, Australii i Azji, ma kolor, który charakteryzuje je jako należące do ich rasy.

Podczas gdy ludzki zarodek rozwija melanocyty przenikać z głębszych warstw skóry, na powierzchni. Naukowcy sugerują, że pojawienie się plam z powodu niepełnego procesu migracji. Prawdopodobnie niektóre z melanocytów nie wypływa na powierzchnię, ale pozostaje w głębi skóry. Pigment wytwarzane przez nie i tworzy mongoloid miejscu.

W ten sposób, staje się jasne, że przyczyną oznaczeń – patologii płodu, co z kolei jest spowodowane obecnością danego genu.

wygląd

Mroczny Znak – wrodzone znamię. W większości przypadków Mongoloid spot u noworodków ma niebiesko-szary kolor, przypominające siniaki. Czasami te plamy są niebiesko-czarny lub niebiesko-brązowym. Charakterystyczną cechą tych miejscach jest uważany za jednolite zabarwienie przez stronę z zmienionej pigmentacji.

Miejsca w formie może być zupełnie inny, przeważnie o nieregularnym kształcie. Wymiary nie mają również standardy – istnieją plamki z nieprzekraczającej wielkości monety, aby duże plamy, które obejmują całe plecy.

Mongoloid spot u noworodków często koncentruje się na dolnej części pleców lub sacrum. Ale jest prawdopodobne, i inne przejawy miejscu: wiemy wygląd plam na nogach, plecach, ramionach, a nawet rąk. Bardzo rzadko nawet migracji plamy, przechodząc stopniowo, na przykład, od pośladków do pasa iz powrotem.

Najczęściej nie ma miejsce w jednym egzemplarzu, ale są też przypadki wielokrotnego otmetinok.

Zaraz po urodzeniu „plamy” ciemnieją, ale z biegiem czasu stają się jaśniejsze i mniejsze. Prawie wszystkie dzieci do 5 lat skóra staje się jednolity kolor. Rzadko znak towarowy może znaleźć u młodzieży. Mongoloid miejsce w dorosłej pozostają jedynie w przypadku, gdy dziecko było wiele, w nietypowych miejscach.

diagnostyka

Znalezienie niejasne miejsce na skórze dziecka, konieczne jest, aby skonsultować się z dermatologiem. Lekarz przeprowadzi specjalną ankietę, aby upewnić się, że to nie jest nienormalne pigmentowy znamiona, ponieważ niektóre odmiany mogą być melanomoopasnymi. Jeśli znalazłeś jeden z tych opcji musi być stale obserwowane przez dermatologa i onkologa.

Aby odróżnić mongoloid miejsce z innymi rodzajami znamion, spędzić siakopiyu i Dermatoskopia. Jeśli diagnoza musi zostać wyjaśnione, lekarz może przepisać biopsji obszarów pigmentowych.

leczenie

Jeżeli badanie jest zakończone przez dermatologa i on jest pewny diagnozy, plama nie wymaga leczenia. Być zarejestrowany aby spetsialstov wymagane. Mongoloid spot nie powoduje żadnych niedogodności, i przechodzi przez kilka lat.

profilaktyka

Ponieważ „znak od Boga” nie jest chorobą, zapobieganie niej nie istnieje. Rokowanie takich znamion pozytywnych. Wszystkie obserwacje czasie tych miejscach nie było ani jednego przypadku jej odrodzenia w czerniaka. Z tego powodu nie ma potrzeby nadzoru medycznego.

W większości przypadków, plama znika z własnej do pięciu lat. Ale nawet w tych rzadkich przypadkach, gdzie pozostaje do końca życia, nie ma wpływu na zdrowie lub funkcji ciała nie ma.

postawa

Mongoloid spot którego zdjęcia towarzyszy ten artykuł, ma różne znaczenia dla różnych ludzi. Przykładowo, Brazylia jest uważana za wstyd mieć taki znak, rodzice starannie ukrywane ten fakt nawet przed ich najbliższych krewnych, nie wspominając o innych ludziach. Ponadto kolor spot mieszkańców Brazylii, w pobliżu zielonkawe, więc jeśli znamię niespodziewanie znalazł dorosły, będzie drażnić „zelenozadym”.

Dla większej części narodów miejscu – to „Budda policzek”, „pocałunek Boga.” Uważa się, że dziecko z takiego znaku będzie zadowolony, ponieważ Bóg (Budda, Allah) czuwa nad nimi. I, oczywiście, to kolejna okazja, aby upewnić się, że dziecko jest członkiem danego narodu.