112 Shares 2934 views

„Biada cebula”: phraseologism wartość, historia i przykłady

Ekspresja, powiedzenia, przysłowia i powiedzenia umiera, znika, gdy nie są już używane. Aby wykorzystać zestaw fraz, trzeba znać ich znaczenie. Ale treść niektórych wyrażeń z mężczyzną poślizgiem w czasie. Nie chcemy mądrość ludowa genialny „cebula smutek” (czyli phraseologism jeśli mówimy konkretnie) stracił w nieznanych grys wieków, więc dzisiaj będziemy rozmawiać o tym.

wartość

Więc mówić o zaburzeniu, co nie jest konieczne do łez. Na przykład, małe dziecko jest bardzo słodki ząb, ale cukierek, który dał matkę stracił. I zaczął ryczeć, tak że niepokoi jego zachowanie całego domu. Co to jest? Tutaj zrównoważony fraza „cebula smutek” (czyli phraseologism staną się jasne dopiero później) pasuje idealnie. Cebula cierpienie Przypomnijmy gdy widz myśleć, że smutek nie warto być zdenerwowany do łez. Ale ten, kto płacze, myślenia w tej tragicznej chwili: „Co on wie, to obserwator! Nie jego własna cukierek nie było!”. Kwestia legalności łez zostanie wyjaśnione poniżej, a trochę później, ale teraz pomówmy o warzywach, zaangażowanych w przysłowie.

I tu jest łuk?

Każdy, kto kiedykolwiek czyszczone tego zioła nie skłamie: jeśli robisz to z nożem, to będzie dużo łez. Nie znaczy, że podczas przetwarzania cebuli człowiek wylewa morze i ocean łez, ale jeśli nie uciekać się do sztuczek, woda jest stale płynący z oczu. Nie można zgodzić się z tym, że ten „roślinny” zaburzenie żadnego konkretnego powodu.

A człowiek, który martwi się o błahe. W rzeczywistości, z punktu widzenia obserwatora, nie ma powodów do łez: dziecko okradziony cukierki i stracił ją. Uczeń otrzymał niskie noty za test w klasie lub nawet jedna czwarta – to wszystko bzdury, choć, oczywiście, patrząc do porównania. Mamy nadzieję, że teraz zrozumieć znaczenie wyrażenia „cebula smutek” (wartość phraseologism już otwarty).

O względną i absolutną nieszczęścia dla mężczyzny

Załóżmy, że zdaliśmy sobie sprawę, że punktem raportu w „Cebula” problem stoi zewnętrznego obserwatora. A co zrobić z tymi, którzy są bezpośrednio doświadcza moralnej lub fizycznej tortury? Słynny psycholog Viktor Frankl, że cierpienia absolutna. Wypełniają wszystkie przestrzenie duszy, niezależnie od ich rzeczywistej wielkości.

Na przykład, złamała paznokieć, lub ludzie cierpią głód. W pewnym momencie te subiektywne doświadczenia cierpienia są równe, choć z punktu widzenia zwykłego człowieka, sytuacja ta wydaje się absurdalne i niesprawiedliwe. Ale gdyby to było możliwe, aby zmierzyć poziom stresu subiektywnym, w obu przypadkach, byłoby równe. Dlatego nie spiesz się, aby użyć idiomu „cebula żal” (czyli phraseologism omówione tuż powyżej), gdy pojawi się silne emocjonalne przeciążenia innego człowieka, jak się wydaje wam głupio o tym. Być może powodem tego nie jest tak mało.

Wróćmy do dziecka z cukierków. Tak, dla dorosłych to wszystko bzdury, myśleć, słodki. I dla słodyczy dla dzieci – to jest cel życia, alfa i omega istnienia. Wyobraźmy sobie, filozofem znaleźć uniwersalną odpowiedź o sens ludzkiego życia i nagle zapomniał! Wyobrazić jego rozpacz? To wszystko. I mówisz, słodycze.

Dlatego zanim pobłażać w wyrażeniu „góra cebula”, trzeba dokładnie przemyśleć. Oczywiście, jest to pocieszające, ale także zbyt boli.