133 Shares 5990 views

Uczuleni na koty: objawy i leczenie

Wiele osób cierpi z takiej nieprzyjemnej choroby jest uczulony na koty, objawy które przejawia się w różnym stopniu. Niektórzy miłośnicy tych zwierząt wskazują, że kocięta krótkowłose lub bezwłose nie spowoduje atak, rodzić do Sfinksa i nie mają czasu do radości, jak są uczuleni na koty. Okazuje się, że nie tylko zwierzęciu sierść jest alergenem, ale także wiele innych czynników – takich jak wybór cat (ślina, mocz), łupież, martwych płatków skóry. Ponadto zwierzę może doprowadzić do ulic i innych patogenów, – pył, pyłek. Tak więc, zanim pożegnać się z marzeniami o łagodnym zwierzęciem, należy dowiedzieć się, czy jest uczulony na koty, objawy , które są często podobne do objawów i podobnych chorób.


Przejawiać jeden lub więcej objawów choroby, na przykład:

– katar, uczucie zatkanego nosa;

– okresowe kichanie;

– podrażnienie śluzowych lub łzawienie oczu;

– kaszel, duszność, świszczący oddech (może to być również objawy astmy) ;

– zaczerwienienie i podrażnienie skóry w miejscu kota ukąszenia, zadrapania lub lizawek później.

Objawy mogą pojawić się od razu, natychmiast po kontakcie ze zwierzęciem, albo po upływie pewnego czasu, więc ludzie nie mogą po prostu analizować sytuację i wyciągnąć wniosek, że to alergia.

Jeśli coraz więcej przychodzi do głowy, że ma alergię na koty, objawy regularnie, zawsze należy skonsultować się z lekarzem, alergologa. Niektórzy eksperci doradzają na czas diagnostyki PET z dala od domu i dokładnie umyć mieszkanie z kotem wydzielin, łupież, włosy upadłego. Jeśli po kilku dniach kontynuował kichanie, kaszel i alergie nosa, jest mało prawdopodobne, że jest uczulony na koty – objawy nie zniknęły nawet po braku kontaktu ze zwierzęciem. Przy ustalaniu alergen będą musiały podjąć badanie krwi i zrobić kilka testów skórnych.

Niektórzy naukowcy sugerują, aby rodzice uczyć małe dzieci do zwierząt, jak stały bliski kontakt z alergenem jest przydatna w przyszłości, są uczuleni na koty, dzieci nie mogą manifestować. Jednak, gdy gra z futrzanych przyjaciół u dziecka pojawiła się co najmniej jeden objaw choroby, to lepiej, aby zatrzymać komunikację w celu uniknięcia poważnych konsekwencji. Zwłaszcza, aby nie być w kontakcie ze zwierzętami dla dzieci, które są podatne na alergie wszelkiego rodzaju.

Leczenie odbywa się za pomocą standardowych technik zintegrowany i odrębny, to wszystko zależy od tego jak choroba objawia:

– zastosowanie leki przeciwhistaminowe, które blokują działanie alergenów;

– leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej odbiorczy, a czasami w postaci powikłań mogą wystąpić lub stagnacji pęcznienia śluzu w organizmie;

– w niektórych przypadkach, homeopatia – pacjent jest przewidziany przebieg iniekcji alergenu, ale należy pamiętać, że taka metoda leczenia długa i nie zawsze skuteczne. Jednak to pomaga trochę, więc lekarze nie wykluczają taką możliwość.

Najlepszym sposobem, aby pozbyć się tej nieprzyjemnej choroby, prawie wszyscy alergolodzy uwierzyć brak kontaktu z kotami. Jeśli z jakiegoś powodu wciąż muszą komunikować się ze zwierzętami, to lepiej przygotować się do spotkania z góry.

Podczas wizyty gości, która mieszka kot, staraj się nie dotykać zwierzęcia. Jeśli mamy długie wakacje, proszeni są o zwrócenie się do hostów pokoju nie pochodzą zwierzęta zastrzeżone dla gości. Można również podjąć specjalne leki alergia, która może zapisać alergologa lub dermatologa. Muszą być regularnie stosowane.

Należy zawsze zachować swój stan pod kontrolą, aby uniknąć rozwoju bardziej poważnych chorób.