640 Shares 7951 views

Łuszczyca u dzieci: przyczyny, objawy, leczenie

Szczęśliwy jest człowiek, nigdy w życiu nie poszedł do lekarza. Podwójnie szczęśliwy tych rodziców, którzy nie mieli do czynienia z problemami związanymi ze zdrowiem dziecka. Niestety, ten wzór jest bardziej jak fantastycznej opowieści. Dzieci każdego roku chorują częściej, choroby stają się bardziej podstępna. Jednym z nich jest łuszczyca (łuszczyca). Jest to patologia najczęściej dotyka dzieci. W tym artykule przyjrzymy się, jak łuszczyca objawia się u dzieci, przyczyny i leczenie.


Zdjęcia i opis choroby

Łuszczyca – choroby przewlekłej natury, co objawia się w postaci grudek srebra białe na skórze. Choroba ta występuje u dzieci z różnych grup wiekowych, w tym dzieci i niemowlęta.

W normalnych keratynocytów (komórek skóry) są aktualizowane co 28 dni. W miarę rozwoju choroby jest obserwowana aktywacja obrony organizmu i jednoczesnej stymulacji limfocytów T, co pociąga za sobą uwolnienie dużej liczby białek ostrej fazy zapalenia. Makrofagi i neutrofile do migracji w głąb skóry. W wyniku tego procesu kończy się nadmierną proliferacją keratynocytów w ciągu 2-3 dni. Ponieważ skóra nie jest w stanie tak szybko stracić zrogowaciały nabłonek, nowe komórki z aktywnym hodowli unieść go w postaci charakterystycznych blaszek.

Najczęściej, łuszczyca, dziecko rozwija się w przypadku, gdy jego rodzice zostali zdiagnozowano tę chorobę wcześniej. Niezakaźne choroby i nie może być przenoszona przez kropelki rozpylone w powietrzu. Charakterystyczna wysypka zwykle pojawia się w pachwinie, na pośladkach, w okolicy lędźwiowej. Jako progresja patologii wpływa kończyn i pleców. U niemowląt wysypka zlokalizowana głównie w obszarach, które stykają się z pieluchy.

Rozpoznanie choroby jest proste i nie wymaga żadnych poważnych badań. W niektórych przypadkach lekarz może podjąć skrobanie dodatek do obszaru dotkniętego do biopsji i wykluczyć inne patologie podobnym charakterze.

Leczenie zależy od stopnia nasilenia choroby, obecność zmiany stawowe, wiek pacjenta i wcześniejsze leczenie doświadczenie. Zazwyczaj lekarze starają się minimalizować stosowanie leków z hormonami, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na nie silne ciało. Aby uzyskać więcej informacji na temat strategii leczenia opisujemy poniżej.

Przyczyny łuszczycy

Jak wspomniano powyżej, w normalnym cyklu dojrzewania komórek skórnych 28 dni. W łuszczycy, jest zredukowana do około trzy dni, co przejawia się tworzenie płytek.

Naukowcy odkryli: istnieją te same zmiany w skórze zdrowego dziecka, które w dotkniętych obszarach. Ponadto, pacjenci zwykle zauważyć nieprawidłowości w systemach immunologicznych i endokrynologicznych, metabolizmu i innych zmian patologicznych. Wszystko to wskazuje, że łuszczyca jest chorobą ogólnoustrojową.

Główne przyczyny łuszczycy u dzieci można podzielić na kilka grup:

 • dziedziczność;
 • morskich;
 • zakażenie.

Dziedziczność – jest podstawowym czynnikiem w występowaniu choroby. Fakt ten znajduje potwierdzenie w długoterminowym badaniu bliźniąt dermatozy i krewnych w rodzinie, jak również badania biochemiczne idealnie zdrowych członków rodziny. Jeżeli nieprawidłowość zostanie potwierdzona w jednym z rodziców, prawdopodobieństwo wystąpienia łuszczycy u dziecka wynosi 25%, gdy choroba została zdiagnozowana w obie – 60-70%.

Tak zwane czynniki środowiskowe obejmują zmiany sezonowe, wpływ na psychikę stres dziecka, odzież, kontaktu ze skórą. Skupiając się na chorego dziecka do szkoły lub przedszkola, skontaktuj ograniczenie spowodowane strachem przed zakażeniem – to tylko niektóre przykłady wywołując chorobę pogorszenie i zwiększenie obszaru dotkniętego. Uważa się, że umysł jest szczególnie narażona w okresie dojrzewania z powodu zmian hormonalnych organizmu. Dlatego duży odsetek przypadków diagnozuje się u młodzieży.

Przyczyny łuszczycy u dzieci są często zakaźny charakter. Grypa, zapalenie płuc, zapalenie wątroby – wszystkich tych chorób zakaźnych uruchomienie mechanizmów reakcji alergicznych. Produkujemy również tak zwaną formę post-zakaźny gdy grudkowa wysypka rozprzestrzenia się po całym organizmie w postaci kropli.

Opis choroby

W zależności od czasu wystąpienia ostrych izolowanych letnich i zimowych wersjach choroby. W leczeniu ostatniej wielkiej pomocy napromieniowania UV.

Ponadto, patologia jest podzielony na następujące okresach rozwoju:

 • Opóźnienie (okres przed istnieją początkowe objawy łuszczycy u dzieci).
 • Objawowe (charakteryzuje się występowaniem poważnych objawów klinicznych).
 • Remisja (objawy choroby ustępują).
 • Relapse (nawrót objawów).

Czas trwania remisji jest głównym kryterium oceny skuteczności terapii. To może być pełny (wszystkie zniknęła wysypka) i niekompletny. W tym ostatnim przypadku istnieje kilka elementów, które lekarze zwani „tablice duty”.

Ponadto istnieją trzy etapy występowania chorób: ostre stacjonarne i wstecznych. Pierwszy etap charakteryzuje się rozwój procesu patologicznego z pojawieniem się nowych zmian, charakteryzuje się ustalonym opóźnieniu, a trzecia – regresji.

Jakie są objawy łuszczycy u dzieci (zdjęcia)

Początkowy etap charakteryzuje się pojawieniem się na wysypka w postaci czerwonych wysp z srebrzystym białawe plamy, które stale łuszczyć i swędzenie. Po końcowym powstawania pęknięć w tych płytkach nie jest krwawienie, co zwiększa możliwość dołączenia do wtórnego zakażenia.

Zewnętrznie, grudki na skórze u dzieci są podobne do tych u dorosłych, ale mają pewne różnice. Dla młodych pacjentów z takiej diagnozy charakteryzuje zespół Kebnera, czyli występowanie wysypki na obszarach dotkniętych urazem lub podrażnienia.

Srebro białawy tablice mogą być zlokalizowane na wszystkich częściach ciała. Najczęściej dotyka pośladków obszar, kolana, pępek i skóry głowy. W jednej trzeciej przypadków, lekarze diagnozowania paznokci łuszczycy u dzieci. Jest to znane jako objaw gilzy gdy płytka paznokcia tworzą małe otwory, które przypominają gilzy otwór. Często tablice można znaleźć w prawo w fałdach skóry.

Rodzaje łuszczycy u dzieci

 • Blyashkovidny. Ta postać choroby występuje najczęściej. Charakteryzuje się występowaniem małych plamek na skórze czerwonawe. Górna warstwa zwykle luźno i płatków, i na dole – jest bardzo szczelne. Kiedy łuski zostały usunięte, tablice zaczynają wzrastać w rozmiarze.
 • Teardrop. Tego rodzaju choroby charakteryzuje się występowaniem czerwonych małych kropek zestawu, wyglądu kropli podobne. Grudki są podniesione ponad powierzchnię skóry, szybkie zwiększenie wielkości. Najczęściej zlokalizowane w nogi i ręce na głowie. Wysiękowa łuszczyca u dzieci, objawy pojawiają się zwykle w wieku od czterech do pięciu lat, istnieje głównie po paciorkowcowe zakażenia.
 • Krostkowa. Jest to dość poważna forma choroby jest najczęściej diagnozowane u dzieci w okresie dojrzewania. Grudki są wypełnione wysięku niezakaźnych.
 • Uogólniona łuszczyca krostkowa. U dzieci, początkowe stadium choroby zapala się nagle, patologia szybko rozszerzyła się na skórze. Choroba często wpływa na serce, nerki i inne układy narządów wewnętrznych.
 • Zginaczy powierzchnie. Chorobę towarzyszy pojawienie gładkich grudki, które są lekko uniesione nad powierzchnią skóry. Forma ta najczęściej dotyka wnętrza ud, okolicy pachwiny.
 • Erytrodermia. Patologia charakteryzuje się bólem i ciężkie swędzenie. Brak terminowego leczenia prowadzi do poważnych powikłań, aw niektórych przypadkach – śmierć.
 • Arthropathic łuszczyca u dzieci. Zdjęcia z tej realizacji, patologia można znaleźć w specjalistycznych medycznych leksykony. Charakteryzuje się występowaniem ogólnego dyskomfortu, sztywność mięśni, obrzęk nóg, rozwój zapalenia spojówek.

diagnoza

Rozpoznanie choroby przeprowadza się na podstawie danych historycznych, wyniki badań strefy skóry głowy i paznokci głowy. Czasami uciekają się do pomocy mikroskopijnych płatków nabłonka.

Jeżeli lekarz potwierdził łuszczycy u dzieci, rodzice nie powinni rozpaczać. Z zastrzeżeniem wszelkich porad ekspertów i właściwej postawy do obecnego problemu życia dziecka nie jest zagrożone. Pozytywna postawa w leczeniu tej choroby – ważnym czynnikiem. Jego nasilenie jest zazwyczaj obserwuje się załamania nerwowe, stres, dlatego dziecko powinno zapewnić dobre samopoczucie.

farmakoterapia

Czym jest łuszczyca u dzieci, jak nam powiedziano, teraz nadszedł czas, aby mówić o głównych metod leczenia tej choroby. Leczenie choroby – jest to długi proces, którego głównym celem jest monitorowanie stanu pacjenta małe i poprawić jego jakość życia. Obecnie lekarze nie mogą zaoferować każdą metodę leczenia, która pozwoli zapomnieć o tym problemie na zawsze. Lek pomaga zmniejszyć nasilenie łuszczycy tylko na chwilę.

W celu określenia najbardziej skutecznych taktyk leczenia, należy wziąć pod uwagę postać choroby, stopnia procesu chorobowego, wieku potencjalnej pacjenta. Z reguły dzieci zaleca się leczenie miejscowe z maściami i specjalnych kremów. Poniżej znajduje się bliżej przyjrzeć się, jakie leki są przepisywane na tę chorobę.

 • Odczulania (10% roztwór chlorku wapnia) oraz środki uspokajające (waleriany nalewki).
 • W zaznaczonej leczenia swędzenia łuszczycy u dzieci prowadzone przeciwhistaminowe ( „Suprastin”, „Tavegil”).
 • Młodszych pacjentów określone witaminy B ( „pirydoksyny ryboflawiny” „” „”) cyjanokobalaminy.
 • W celu aktywacji obronne organizmu przepisane leki o właściwościach gorączkotwórczych. Spowalniają szybkości podziału komórek, normalizuje przepuszczalność naczyń ( „Pyrogenalum”, „prodigiozan”).
 • Do walki z tablic na dłoniach używane bandaże z salicylowego lub prednizolonu maści. W przypadku łuszczycy u dzieci na głowie, zaleca papaverinovuyu maści.

W przypadku wyżej opisanych niewydolność lekarz prowadzący może przepisać sterydów. Dawki wybiera się oddzielnie.

Kiedy współistniejące choroby jest bardzo ważne, aby zdezynfekować źródła zakażenia: leczyć Zepsute zęby, odrobaczanie.

Jaka powinna być dieta?

Leczenie łuszczycy u dzieci obejmuje nie tylko leki, ale także korekty mocy. Ponieważ dzieci są bardzo proste – nie jedzą słodkie i tłuszczowych. Posiłki dla dzieci w wieku od jednego roku do około 12 roku życia będą musiały ulec zmianie. Jak wiecie, problem w jelitach objawia się zewnętrznie w postaci podrażnienia i wysypki na skórze. W rzeczywistości, awarie układu pokarmowego może powodować łuszczycy u dziecka, a raczej jego nasilenie.

Głównie ze względu na diecie powinny być czyste i pieczenia ciasta, pikantne i smażone potrawy. konsumpcja powinna być zminimalizowana i niektóre owoce cytrusowe, i czekolada.

Dla dziecka, rezygnując słodyczy jest powszechnie uważany za najbardziej straszne leczenie. Rodzice muszą maksymalizować prawidłowo wytłumaczyć konieczność takiego kroku. Cukierki można zastąpić suszonych owoców, smażonych – gotowane na parze. Byłoby lepiej, gdyby rodzice z dzieckiem zmienić swoją codzienną dietę. Dzieciak musi czuć solidarność ze strony dorosłych, to taka zmiana diety nie przyniesie mu dyskomfort.

Dyskusja na temat higieny

Jeżeli lekarz zdiagnozował łuszczycy u dzieci, szczególną uwagę należy zwrócić na jego zdrowie. Idealnie co noc zaleca się wziąć ciepłą kąpiel z dodatkiem nasion szałwii, rumianku lub lnu. Nie można używać gąbki i szczotki i szampony i mydła najlepiej zastąpione specjalnymi opcji leczenia. Z reguły nie mają silny zapach, ale swędzenie usunąć porządku.

Natychmiast po kąpieli jest konieczne promakivat skóry z miękkim ręcznikiem, a nie wycierać. Nie będzie źle zastosować specjalny olej o właściwościach nawilżających.

Łuszczyca u dzieci (zdjęcia pacjentów przedstawionych w tym artykule) jest uważany za chorobę autoimmunologiczną. obronne organizmu są tak słabe, że nie uda im się spełnić swoją podstawową funkcję. Do wyleczenia choroba była skuteczna, konieczne jest wzmocnienie układu odpornościowego.

Suplementy witaminowe może wyznaczyć lekarza, ale rodzice muszą zwiększyć ilość naturalnych witamin. Oznacza to, że tablica powinna być zawsze owoce, warzywa, produkty mleczne. Koniecznie wietrzyć mieszkanie, tym snem. Utwardzanie może być przeszkoleni, ale dopiero po konsultacji ze specjalistą.

Jak żyć z dzieckiem z łuszczycą?

Opisaliśmy szczegółowo, co jest łuszczyca u dzieci. Przyczyny i leczenie tej choroby są ze sobą nierozerwalnie związane. Co dalej, aż objawy chorobowe nie minęło? Jak żyć dziecko z takiej diagnozy?

Przede wszystkim ważne jest, aby zapobiec rozwojowi patologii o charakterze zakaźnym. Wycięcie migdałków i adenotomii można przeprowadzić dopiero po wieku trzech lat. W 90% przypadków tego rodzaju zabiegu pozytywny wpływ na ten proces. U 10% pacjentów z tym rozpoznaniem kontynuują nasilenie.

Liczne badania w tej dziedzinie pokazują, że nawroty jak dzieci podrosną tam coraz mniej rozpowszechnione patologie otrzymują niepełnosprawnych.

Dzieci, u których zdiagnozowano „łuszczyca” zaleca się stały nadzór w specjalistycznej klinice. Dzięki takiemu podejściu zmniejsza prawdopodobieństwo nawracających nawrotów. Dla tych celów, mali pacjenci przepisane kursy promieniowania ultrafioletowego, witaminy i kanalizacja ognisk zakażenia.

wniosek

W tym artykule opisaliśmy, jak łuszczyca objawia się u dzieci (patrz zdjęcie). W początkowej fazie choroby charakteryzującej wyglądu płytek i swędzeniu skóry. W przypadku wystąpienia tych objawów należy natychmiast szukać pomocy medycznej, aby zdać egzamin niezbędne i przekazać odpowiednie testy. Oczywiście, jedynie do leczenia łuszczycy wymaga wykwalifikowanej podejścia. Nie powinien samoleczenia lub szukać pomocy receptur naszych babć. Potwierdzić ostateczną diagnozę i leczenie może tylko właściwy specjalista. Rodzice mają prawo do kontrolowania procesu i wiedzieć o istniejących alternatyw.

Łuszczyca – dość częstą chorobą autoimmunologiczną z naturą. Jeśli Twoje dziecko ma umieścić taką diagnozę, nie martw się z wyprzedzeniem, ponieważ negatywny nastrój i przekazywane do dziecka. Naukowcy na całym świecie nadal aktywnie działać na znalezienie uniwersalnego lekarstwa na tę chorobę. Niestety, leki oferowane przez współczesną medycynę, nie mówiąc już zmniejszyć objawy. W każdym przypadku leczenie nie powinno być opóźnione zaszufladkować. Bądź zdrowy!