721 Shares 8072 views

Dlaczego żołądek boli, ale nie ma co miesiąc? Przyczyna i skutek

Dlaczego żołądek boli, ale nie ma co miesiąc? Przyczyn może być wiele. Ten artykuł dotyczy najczęstsze problemy.


ciąża

Jeśli masz ból brzucha, a nie co miesiąc, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – jest możliwość ciąży. Jeśli takie podejrzenia odbywają konieczne jest, aby kupić test i idzie do ginekologa na konsultację.

jajeczkowanie

Niektóre kobiety w okresie owulacji są bóle w dolnej części brzucha. To nie zawsze oznacza, że kobieta nie jest dobrze. Właśnie z powodu pewnych cech owulacji organizmu towarzyszy ból. Takie odczucia wynikają z pęknięciem pęcherzyka. Jest to normalne i nie należy się bać.

problemy ginekologiczne

Jeśli masz ból brzucha, a nie co miesiąc, to jest prawdopodobne, że dziewczyna cierpi z powodu chorób ginekologicznych. Na przykład, procesy zapalne występuje. Wiele dziewcząt nie zwracają uwagi na to, i myśleć tylko wtedy, gdy bóle zacząć. Ale należy traktować w takim przypadku. Procesy zapalne ostatecznie przekształcony w bardziej poważne choroby. Fakt, że w przypadku braku obróbki płynu gromadzi się w rurach. Dlatego jest często ból brzucha, a nie co miesiąc. Ponadto, gdy kobieta chce zajść w ciążę, to nie będzie działać, ponieważ rury są nieprzejezdne. A nie fakt, że ta choroba może być wyleczona. Dlatego niezwykle ważne jest, aby w porę zdiagnozować chorobę i rozpocząć leczenie.

acykliczny ból

Z tytułu oczywiste jest, że cykl bólu nie jest naruszona. Nie są one tymczasowe, ale stałe. Najczęściej występują one z powodu kamieni nerkowych. Dlatego konieczne jest, aby odwiedzić terapeutę. Ponadto, ból pojawia się z powodu endometriozy. W tym przypadku najważniejsze – czas, aby zdiagnozować problem. Zrosty mogą powodować ból nagłych. Jak również pojawiają się problemy ze względu na zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie okrężnicy, zapalenie kości i stawów. Przede wszystkim, ból może wskazywać na obecność mięśniaków, a jednocześnie coraz piersi wylana. Ważne jest, aby odwiedzić lekarza w odpowiednim czasie, jeśli pacjent będzie opóźnić wizytę, może pozostać jałowa.

ciąża pozamaciczna

Powodem, dlaczego ból brzucha, a nie co miesiąc, mogą być bardziej, że kobieta rozwija ciąży pozamacicznej. W tym przypadku, trzeba bardzo uważnie monitorować ich stan. Jeśli dziewczyna chora i zawroty głowy, ważne jest, aby natychmiast skonsultować się z lekarzem. W innym przypadku rura może pękają i krwawienie występuje. W tym przypadku operacja nie można uniknąć.

Opóźniona miesiączka i ból brzucha

Jak wspomniano powyżej, to może być w ciąży. I niekoniecznie pozamacicznej. Jeśli odgaduje potwierdzone, należy skonsultować się z lekarzem. Ból może być przyczyną tonu macicy. Jest groźba przerwania ciąży. Ale nie martw się zbytnio, ginekolog przepisze leki, a ból się skończy.

Ból brzucha przed miesiączką tygodnia

Jeśli tydzień przed miesiączka ból brzucha, to prawdopodobnie owulacja. Jest możliwe, że później. Ale w każdym razie, nie ma się czym martwić. Tzw „ból owulacyjny” około pięć procent kobiet ma co miesiąc.