119 Shares 7688 views

Jak nie zasnąć za kierownicą? Najważniejsze wskazówki

Organizując długiej podróży samochodem, kierowcy nie zawsze prawidłowo obliczyć własne siły. Planując podróż własnym samochodem, trzeba wcześniej pomyśleć o tym, co zrobić, aby nie zasnąć za kierownicą. W przeciwnym razie, można sądu całe mnóstwo kłopotów. Zastanów się również, jak nie zasnąć za kierownicą, rady i zalecenia w tym zakresie.

Utrzymując energiczne działanie podczas jazdy

Jak nie zasnąć za kierownicą? Doświadczeni kierowcy są zalecane ciągle coś do zrobienia na drodze. Aby poćwiczyć podczas podróży samochodem, wystarczy, aby okresowo otwierać i zamykać okna, często zmieniają prędkość ruchu. Pomaga wyeliminować senność pęknięcia nasiona słonecznika.

Skupiając się na cel podróży

Każdy odpowiedzialny kierowca powinien mieć świadomość, z których część drogi można pokonać bez żadnych problemów. Początkujących kierowców, którzy nie mają doświadczenia z podróży na długich dystansach, konieczne jest, aby zatrzymać pojazd częściej, najlepiej codziennie 50-100 km, unikając zajęty, zajęty dróg.

Jak pokazuje praktyka, jest o wiele łatwiej pojechać, jeśli świadomość, gdzie na mapie jest kolejnym punktem odpoczynku. Koncentracja na myśli na temat ostatecznego przeznaczenia również pomóc na drodze.

komunikacja

Jednym z najprostszych sposobów, aby nie zasnąć za kierownicą – rozmowy z pasażerami. Szczególnie skuteczne w stymulowaniu mózgu do komunikowania się ciekawe i zabawne tematy dla rozwoju, które wymagają aktywnego aktywności umysłowej. Najważniejszą rzeczą jest nie można odrywać od drogi.

Pasażer serwuje doskonałe siatkę bezpieczeństwa dla kierowcy, ponieważ czas, aby zauważyć, jak powolną reakcję na rozmowy. Utrzymanie rozmowę, kierowca nie dał towarzysza snu. Wszakże ludzie spokojnie mówić przez nos w następnym siedzeniu, w stanie uśpić kogoś, i upewnić się, że kierowca zasnął za kierownicą.

muzyka

Jak nie zasnąć za kierownicą na drodze, jeśli nie ma pasażera w samochodzie? W tym przypadku, przez długi czas, aby czuwać umożliwić energetyczne kompozycje, które obejmują zaleca się zwiększenie objętości. W tym przypadku, należy unikać słuchania audiobooków, ponieważ ten ostatni może działać jako swego rodzaju historie snem.

Przed włączeniem danego utworu, warto wstępnie ocenić jego wpływ na psychikę. Nawet najszybsze i porywający kompozycje muzyczne mogą przynieść odwrotny wpływ na człowieka.

toniki

Jak nie zasnąć za kierownicą, przesuwając w nocy? Daj PEP umożliwić korzystanie z kawy, mocnej herbaty, gorącej czekolady, napojów energetycznych. Jednak wszystkie one są różne. Jeden kierowców, tylko jeden kubek kawy, aby zwracać uwagę na długi czas na drodze. Innym kierowcy, których organizm już dostosowane do zasilającym, może pomóc i litr napoju z kofeiną. Średnio efekt silnego filiżance kawy lub herbaty jest około 1-1,5 godziny.

Jeśli chodzi o tzw energii, ich struktura ma nie tylko kofeinę, ale także wszelkiego rodzaju witamin, ekstraktów ziołowych, kwasu użytecznego. W porównaniu z tym samym kawy i herbaty, efekt takich narzędzi rozpoczyna się szybciej i trwa dłużej, średnio, blisko do 3-4 godzin. W ogóle, moc może zapewnić najbardziej nieoczekiwanych negatywnych skutków dla organizmu. Dlatego powinny one być spożywane w umiarkowanych ilościach.

pigułki energetyczne

Fundusze w postaci tabletek, aby zapobiec senności zawierają część witamin, kofeiny i tauryny. Ich główną zaletą wyróżnia łatwość obsługi podczas jazdy. Za każdym razem, popijając napój energetyczny ze słoika i obserwować drogę jest dość trudne, zwłaszcza jeśli samochód nie jest odpowiednie podpory dla pojemnika.

Każdy kierowca, który przynajmniej raz zasnął za kierownicą wozu, zwykle z góry spędza na pigułki napoju energetycznego, mając nadzieję na następny ładunek. Cokolwiek to było, uciekania się do takich środków, należy zawsze postępować zgodnie z właściwą dawkę, zgodnie z wymogami instrukcji.

Elektroniczne systemy zapobiegania awariom

Niektóre nowoczesne samochody są wyposażone w elektronikę, która monitoruje jazdy zachowanie. Takie systemy porównać odczyty czujników monitorujących mimiki kierowcy i ruchy gałek ocznych, terminowe kierowców ostrzeżenie o niebezpieczeństwie zaśnięciem.

Dzięki zastosowaniu systemów elektronicznych często uciekają wcześniej spał za kierownicą. Wypadek można zapobiegać poprzez alternatywnie stosując tak zwany wskaźnik zmęczenia. Zewnętrznie, urządzenie według programu jest podobny do konwencjonalnego zestawu słuchawkowego. Jest wbudowany żyroskop, który monitoruje położenie głowy kierowca za. Jeśli kierowca zaczyna kiwać się, usłyszysz wibracji lub ostry dźwięk.

skupienie

Jeśli widać senność, kierowca zaleca się skupić na pewnych tematów. Alternatywnie, można to zrobić za znakami liczenia lub słupy, nadjeżdżających samochodów. Jednocześnie w stanie śledzić uśpić jeden element, takie jak linia oznakowania jezdni.

Pomoże rozweselić zmianę lądowania, przesunąć fotel w różnych pozycjach, przechwytywanie kierownicę w różnych pozycjach. Zwracając uwagę na takie drobiazgi, kierowca jest w stanie wyeliminować uczucie monotonii podczas jazdy na autostradzie.

aktywność fizyczna

Zmienić swój stan fizyczny sprawia, że jest to możliwe, aby zapewnić, że nie wystąpił przypadek. Śpi? Jazda kontroli nie wyjdzie. W rezultacie – wypadku. Aby temu zapobiec, kiedy pierwsze oznaki zmęczenia powinien zatrzymać, należy wykonać niewielką opłatę na uboczu. Poprzez kontrolowanie transportu, musi od czasu do czasu prowadzić w różnych mięśni w napięciu. Aby nie zasnąć, okresowo tylko odwrócić głowę, drżenie kończyn. Niektórzy kierowcy pomaga płatki uszu tarcia, ktoś daje możliwość rozweselić delikatny masaż kończyn, obrót gałki ocznej ci.

Zmieniające się warunki klimatyczne w pojeździe

Jak nie zasnąć za kierownicą? W tym celu konieczne jest, aby obniżyć temperaturę w sprawie kontroli klimatu, odświeżyć się, otwierając okna w samochodzie. Uczucie zimna i świeże powietrze pozwalają obudzić.

Jeśli powyższe nie daje rezultatu, należy przemyć zimną wodą, spryskaj twarz przetrzyj skórę wilgotnymi ręcznikami. W celu wyeliminowania poczucia krzywdy swoich zmęczenie oczu, gdy jest to konieczne do uciekania się do użycia specjalnych kropli nawilżających.

leki ziołowe

Istnieje wiele roślin, z których nalewki radzą sobie z sennością. Znane, powszechnie dostępne środki aktów żeń-szenia. Ten ostatni nie jest tylko prawdziwy panaceum na wiele chorób, ale także wzmocniony wpływ na układ nerwowy.

Absolutnie nie gorsze od poprzedniej postaci nalewki z Rhodiola rosea. Wykorzystanie funduszy pozwala organizmowi przystosować się do zwiększonych obciążeń, wszelkich niekorzystnych czynników. Zastosowanie około 300-400 gramów ekstrakt Rhodiola jest zupełnie wystarcza na kilka godzin, aby pozbyć się senności.

Pomóc w walce sen rośliny egzotyczne, takie jak: kutuaba, yohimbe, dimian. W krajach zachodnich, ich ekstrakty są szeroko stosowane jako antydepresyjne na bazie naturalnej. W każdym razie, efekt oddziaływania na organizm powyżej środków jest indywidualna. Dlatego ich stosowanie powinno uciekać się sposób eksperymentalny.

tabaka

Zmysł węchu jest potężnym narząd zmysłu. Dlatego też jednym z najbardziej niezawodnych metod, które nie pozwoli zasnąć w drodze, jest podrażnienie receptorów zapachowych. Wspólny środek zapachowy w postaci choinek z zapachem cytrusów lub sosnowych igieł są nieskuteczne. Ta decyzja pozwoli poczuć żywość tylko niektóre 20-30 minut.

W tym przypadku konieczne jest uciekanie się do bardziej efektywnego wykonaniu – mianowicie stosowania tabaki. Ostatnio ma silne działanie stymulujące na układ nerwowy. Cząstki wdychania łaskotanie nerwów tytoniu, z których sygnały są przekazywane bezpośrednio do obszaru mózgu.

Główna zasada – uciekać się do używania tabaki w jak najmniejszym stopniu. Jak również zwykłych papierosów, te środki jest wciągająca, a znacznie szybciej. W celu uniknięcia niepotrzebnych problemami z uzależnieniem, jako alternatywa do tytoniu można stosować amoniak.

Konkludując

Każdy kierowca ma próg zmęczenia. A jeśli niektóre sterowniki są w stanie utrzymać pełną koncentrację na drodze, łamiąc 1500 kilometrów lub więcej, dla innych całkiem wyczyn aktów jeżdżących bez reszty w odległości około 500 km.

Doświadczeni kierowcy wolą wstępnie zaplanować trasę, preferując dobrze oświetlone, ruchliwe drogi. W każdym razie, nie powinniśmy przeceniać własne siły. Konieczne jest, aby uchwycić moment, gdy metody, które pozwalają wyeliminować uczucie senności, zostały wyczerpane. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji byłoby przestać do snu.