354 Shares 1472 views

Otwarta XPS: odpowiedź na pytanie

Współczesny świat rozwija się bardzo szybko. Dosłownie co miesiąc pojawia się coraz więcej nowych programów każdego roku, zaktualizowane systemy operacyjne. Aby nadążyć za wszystkie innowacje nawet poważnych firm nie zawsze jest łatwe, bo trzeba przeznaczyć środki na uaktualnienie. Co powiedzieć o zwykłych użytkowników. Wraz z pojawieniem się Windows 7 zaczął stopniowo rozprzestrzenił nowe ulepszone formaty danych. A jeśli do formatów DOCX i XLSX wiele z nich przyzwyczaili, wciąż istnieje duża liczba innych nowych formatów danych oraz XPS. Jest z tego dokumentu będziemy rozumieć w tym artykule.


Format plików XPS to format używany do oglądania, znak, zachować i chronić dokumenty. Document Format ten jest podobny do arkusza papieru. I to jest niemożliwe, aby zmienić zawartość arkusza po wydrukowaniu i nie będzie dążyć do zmiany treści dokumentu po jego zapisaniu XPS.

Jeśli masz system operacyjny Windows 7, to pytanie „Jak otworzyć XPS?» Nie będzie. Ten system operacyjny pozwala tworzyć dokumenty w tym formacie w każdym z programów, w których istnieje możliwość drukowania. Zobacz, ustawić uprawnienia i podpisać dokumenty w tym formacie umożliwia XPS Viewer. Więc teraz, jeśli spełniają format plików XPS, należy go otworzyć, będziesz już wiedzieć. Aby otworzyć dokument, wystarczy, tylko dwa razy kliknąć myszką. Będzie on automatycznie otwarty w przeglądarce. Ta aplikacja jest bardzo prosta, więc praca z nim najprawdopodobniej nie będzie złożoność.

Teraz staramy się zrozumieć podstawowe operacje użyteczności publicznej. Widz, który pozwala rozwiązać ten problem, należy otworzyć XPS, to ma kilka opcji:

– wyszukaj frazy w dokumencie;

– Zachowaj kopię dokumentu;

– Aby zmienić skalę widoku;

– podpis cyfrowy dokumentu.

– kontrola dostępu, czasu dostępu.

Ponadto, aby rozwiązać ten problem, należy otworzyć XPS, można korzystać z innych programów.

  1. NET Framework 4. Ten program jest dostarczany.
  2. darmowy Microsoft XPS Essentials Pakiet. Program ten jest oficjalnym i zalecane przez widza od Microsoft. Idealny dla systemu Windows XP, Vista.
  3. Microsoft XPS Viewer Freeware – przeglądarka od Microsoftu, wbudowany w Internet Explorer.
  4. STDU Viewer. Program ten jest przeznaczony do użytku niekomercyjnego całkowicie bezpłatnie. To pozwala na przeglądanie plików XPS i PDF, DJVU.

Jednakże, jest to „XPS Viewer» jest najlepszym i najprostszym rozwiązaniem. Z tego programu, jak już wspomniano, można określić, kto może przeglądać dokumentów, kopiowania, drukowania lub podpisać.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, można określić, jak długo każdy użytkownik będzie mógł zobaczyć, jak plik i dokonać w nim zmian.

Aby móc ustawić uprawnienia dla formatu dokumentów XPS, należy zainstalować konto certyfikat, który pozwoli połączenie RMS. W takim przypadku należy zmienić lub dodać podczas próby koncie nie został podłączony do systemu sterowania i nie został wydany certyfikat dla jej zgody, zobaczysz na ekranie komunikat o błędzie komputer.

„XPS Viewer» pozwala użytkownikom znaleźć otwarty format dokumentu XPS słów lub fraz. Można przełączać kierunek poszukiwań, wybierz Ustawienia wyszukiwania, a wyczyścić bieżącą wyszukiwanie. W tym programie, są inne możliwości. Aby lepiej poznać ich najlepiej na własną rękę, aby otworzyć dokument XPS w przeglądarce i odkrywania menu starannie.

Mamy nadzieję, że teraz wiesz, otwórz XPS i jaki rodzaj formatu dokumentu. A my, zwykli użytkownicy, okaże się, co dalej prasowa , Microsoft, a następnie rozwiązać problem, czy należy zaktualizować system lub aż praca jest już obeznany z Windows 7. Ale kiedyś nie chciał zmienić XP na niezbyt udanym Vista.