442 Shares 7258 views

Jak dbać o róże w ciągu roku?

Pomimo faktu, że większość ludzi uwielbiam róże i hodowali je w swoich podmiejskich ogrodów przydomowych, wielu ogrodników nie wiedzą, jak dbać o róże w ciągu całego roku. Istnieje szereg niezbędnych procedur i manipulacje, które muszą być wykonywane w ogrodzie różanym.


Jak dbać o róże w zimie? Przed opadami śniegu wokół krzewów określonymi truciznę na myszy. Po śniegu, pożądane jest, aby ukryć je dalej krzaki, nagreb im małą sugrobchiki. Pokrywa ta chroni przed zamarzaniem z róż. W ostatnim miesiącu zimy i wczesną wiosną śniegu jest konieczne okresowo pieczęć wokół krzewów zapobiegania ruch myszy, które z powodu braku paszy często przeszukiwanych pod róż okładki i gryźć przetargu kory rośliny.

Jak dbać o róże na wiosnę? Wiosna – czas sadzenia prawie wszystkich gatunków i odmian róż. Glebę pod krzewami są przygotowane z wyprzedzeniem, a na jesieni. Jeśli przygotowanie gleby w spadku nie stało, nie można tego zrobić w czasie krótszym niż miesiąc przed sadzeniem róż. Preparat gleba powinna kopać dołki 50×60 cm (w jednym docelowej) lub całą łóżka dig powierzchni (do sadzenia grupę). Górna warstwa płodnych łopaty bagnetowym usunięto i odstawiono. Dalsze wykopanych gleby (bagnetowe łopaty). Na 1kv.m. dolną warstwę dodano 300 g zmielonej kredy, 400 g, 400 g superfosfatu kostną, 200 g popiołu lotnego, 40 g tlenku magnezu. Wszystkie składniki są dokładnie wymieszane z ziemią. Topsoil wylano do przygotowanego otworu.

W kwietniu, można stopniowo otworzyć schronienie krzakach na dzień. Noc jest lepsze ich opuścić. Gdy znaczący wzrost w schronie temperatury całkowicie wyeliminować. Aby chronić róże od wiosny przymrozkami jest możliwe ich opuścić schronienie lekkich materiałów lub lapnika. Będą one chronić i krzewy z ciężkimi oparzeniami słonecznymi.

Uwolniony od róż pokrywę (przed przerwą pączek) traktować mieszaniny Bordeaux (3%). W przypadku przetwarzania w wiadrze wody pobranej od 300 g wapna palonego i siarczanu miedzi. Zabieg ten zapobiega rozwojowi chorób grzybowych.

Dbanie o róż na wiosnę leży w ich cięcia. W kwietniu odbywa róże przycinanie (wiosna). Jest to konieczne, ponieważ sanityzacji, w którym odcięcia łamanego i poczerniały pędów. Są one cięte na silne nerki na żywo. Kiedy przycinanie powinny przestrzegać proporcji tworząc piękne i symetryczne krzewów. Skrawki przetwarzane pędów skoku ogród.

W maju, można rozpocząć sadzenie róż. Przed posadzeniem sadzonki z nich usunąć uszkodzone pędy, korzenie i pąki. Pędy są przycinane do 10-15 cm, pozostawiając im 3-4 pąki. Suszone korzenie siewek uprzednio moczone w wodzie przez jeden dzień. Tuż przed sadzeniem korzenie róż świateł w zacieru błota i odchodów. Otwory sadzenia wypełnione żyznej gleby w postaci kopca. Ma sadzonkę, kwadratury korzenie. Szczepienia powinno być poniżej poziomu terenu, na 3-5 cm. Sadzonki pokryte gleby, gleba jest zagęszczony i podlewano. Krzewy Hilling. Posadzone róże muszą być regularnie podlewane, a ziemia wokół krzewów najlepiej zamulchirovat.

Jak dbać o róże w lecie? Pielęgnacja jest regularne podlewanie, nawożenie, spulchnianie gleby, pielenie. myje deszcz dala ściółka powinna być regularnie aktualizowana. Na krzaku 1 1 razy w tygodniu należy wlać co najmniej dwa wiadra wody. Przed kwitnieniem masy róż przechowywanych nawożenie krowim lub złożonych nawozów. Kiedy różne szkodniki i choroby powinny być aktualne do czynienia z nich z odpowiednim lekiem. Po kwitnieniu pąki nie zapomnij, aby je usunąć, ponieważ stymuluje powstawanie nowych.

letnie sadzonki i pędy prowadzona. Aby to zrobić, należy wyciąć zielone pędy róż tkwi w ziemi i przykrył słoika. Woda kiełki jak suszy gleby, zapobiegając jego wysuszeniu. zapobiegawcze preparaty do opryskiwania zawierających miedź prowadzi się w lipcu. Pod koniec lata, ograniczyć podlewanie. W sierpniu opatrunku fosforu potasu nawozów. Młode pędy są długie odcięte. Ukorzenione sadzonki są przesadzane do doniczek lub zatrzymane pod zadaszeniem na otwartym polu.

Jak dbać o róże w spadku? W róż wspinaczki cięte są uschnięte pędy. Podlewanie jest zatrzymany. Opieka podstawowa – pielenie i rozluźnienia gleby. We wrześniu, zbierane suchej mieszanki (piasek z ziemi z torfem) na krzakach Hilling na zimę. W nocy przymrozki krzewów róży spud suchej mieszanki (wysokość 15-20 cm).

Jak dbać o róże w jesieni i to w ramach przygotowań do zimy. W tym celu przeprowadzanej przycinania krzewów oraz rozpylanie mieszaniny Bordeaux (1%). Przed schronu do czyszczenia liści róż. Wraz ze wzrostem mróz (do -8 ° C) w ciągu wzrosła tulejki aby stałą obudowę w zimie (trociny, lapnika, tektura, gładkiego papieru, papieru gidroteploizolyatsionnoy i filmowej).