210 Shares 6889 views

Jak jest auto-wypełniania klimatyzatora własnymi rękami?

Automotive klimatyzacja – bardzo przydatna rzecz w samochodzie. To daje nam chłodnego powietrza w gorące letnie dni. W rzeczywistości, powietrze samochód tak wiarygodne, jak jej krajowych odpowiedników. Jednak od czasu do czasu potrzebuje regularnych diagnostyki, czyszczenia i czynnika chłodniczego. Ten ostatni proces jest najbardziej złożone i czasochłonne, wymaga zatem specjalnego sprzętu i doświadczenia. Jednak, aby wypełnić odżywka może być niezależnie w warunkach garażowych.


Dlaczego chłodniczy paruje?

To nie jest trudne do wyjaśnienia tego zjawiska. Wystarczy pamiętać, warunki, w których działa. Ciągłe drgania i zmiany temperatury wpływają na sprzęt i połączeń w systemie, co jest główną przyczyną naturalne odparowanie czynnika chłodniczego. Ponadto klimatyzator pochłania kilka razy brud niż krajowych systemów dzielonych. Wszystko to znacznie skraca jego żywotność.

Kiedy napełnić klimatyzację?

Proces ten może odbywać się bez okresowości. Co do zasady, nasi właściciele samochodów napełnień czynnikiem tylko gdy otwory lub jej całkowity brak. Naturalnie może odparować kilka lat, jednak producenci zalecają co roku, aby ją wypełnić, nawet jeśli jest on obecny w systemie w pełnej wysokości. Na nowych samochodów zaleca się tankować raz na 2-3 lata. Dla starszych samochodów starszych niż 8 lat zaleca się tankować co 10-12 miesięcy.

Wypełnienie auto klimatyzacja własnymi rękami

Pierwszym krokiem jest dowiedzieć się, w jaki sposób urządzenie przeprowadza ewakuację substancji i czy będzie ona używana później. Upewniając się, że klimatyzator wymaga awaryjnego tankowanie, zacznij działać.

Aby rozpocząć wydobyć się z układu chłodniczego. Po tym, musimy klimatyzatora diagnostyka samochodów przeciekać. Aby to zrobić, system musi wytworzyć próżnię. W tym przypadku, usuwa się nadmiar powietrza, wilgoci i wysoką zanieczyszczeń mechanicznych. Po tym tankowania auto klimatyzacji własnymi rękami towarzyszy wstrzyknięciu smarów i dodatków w systemie. Należy zastosować specjalny olej lodówka, która, nawiasem mówiąc, ma również zdolność do zostać utracone podczas operacji i klimatyzatora. Obok klimatyzatora napełnić swoje ręce sukces, uzupełniane obwód klimatyzacji i sprawdzić ciśnienie w układzie. Podczas napełniania czynnika chłodniczego i oleju lodówki powinien być dodany w ścisłej zgodności z zaleceniami producenta.

Na tym etapie, kwestia jak zatankować auto klimatyzacji powietrza własnymi rękami, można uznać za zamknięty. Na zakończenie tych prac, eksperci zalecają również produkują antybakteryjne systemów czyszczących. Po tym, klimatyzator będzie jak nowy. W ten sposób system będzie działał co najmniej rok.

Teraz wiesz jak zatankować auto klimatyzacji powietrza własnymi rękami.