618 Shares 9758 views

El Greco. Zdjęcia: Historia i opis

Jednym z niewielu dawnych mistrzów, które dziś jest bardzo popularny – to El Greco. Jego obrazy zajęło zaszczytne miejsce wśród dzieł znanych artystów. Arcydzieła przez El Greco podziwiany przez wielu jego rówieśników, a po śmierci mistrza pojawił wielu zwolenników, którzy przyjęli utalentowanego malarza technikę.


Kreta, lub tworzenie obrazów religijnych

El Greco urodził się w Krety. Ten kawałek należał do bogatej śródziemnomorskiej Wenecji „imperium”. Władcy tej mocy był terror i zniewolić mieszkańców. Byli zainteresowani greckiego Kościoła prawosławnego. Malarze ikon bizantyjskich z Krety pozwoliło ustalić obrazów religijnych w tradycyjnym stylu bizantyjskim.

W wieku dwudziestu pięciu lat El Greco zaczął do ustanowienia obrazy ołtarzowe. Kreteńskie malarzy pożyczone stylu włoskich mistrzów. Więc nie było mieszanym stylu grecko-wenecka, jak wykazano w pierwszym dziele El Greco. Ikona ta jest uszkodzona w kościele na wyspie Syros. Przedstawia Śmierć Marii Panny. Ale Kreta była mała, a ambicje artysty były świetne. obrazy El Greco, która, jego zdaniem, nie byłby w stanie się popularny w swojej ojczyźnie, postanowił opuścić wyspę.

Okres życia i twórczości w Wenecji

Przeniósł się do Wenecji w 1567 roku i rozpoczął rozwój elementami malarstwa renesansowego. Wśród jego najlepszych dzieł tego okresu – „Chrystus uzdrowienie ślepego”. Temat ten był szczególnie popularny w okresie kontrreformacji, ponieważ leczenie ślepoty jest symbolem prawdziwej wiary objawienia. Kościół katolicki starał się odzyskać dawną siłę, tworząc ruch zwany reformacją. El Greco, jako człowieka religijnego, stał się jednym z najbardziej wpływowych artystów z planem.

Byliśmy w Wenecji przez trzy lata, mistrz udał się na południe – w centrum katolickiego i kultury klasycznej (Rzym), gdzie pracował od 1570 do 1576 lat. Przybył z listem polecającym od chorwackiego miniaturzyście Dzhulio Klovio która zapewniła mu pokój do życia i pracy w pałacu kardynała Alessandro Farnese, który był najbogatszym i najbardziej wpływowym patron w całym Rzymie.

Nieudana kariera w Rzymie, czy krytyka Michelangelo

Oczywiście, miasto poczyniła ogromne wrażenie na El Greco. Obrazy, które pisał w tym okresie – portrety na zamówienie, małe obrazy dewocyjne i rzeźby stworzone dla bardziej starszych klientów. On uśmiecha się szczęście, a nawet udało się zarobić trochę pieniędzy. Ale jeden z powodów, dlaczego El Greco nie osiągnął popularność w Rzymie i znajdując ważnych patronów – to jego krytyka Michelangelo, który był szanowany człowiek w tym mieście.

W roku 1576, El Greco ponownie wyrusza w podróż. Postanowił przenieść się do Hiszpanii, aby być w służbie króla Filipa II. Kościół i dwór królewski patrona kraju sztuce. Miasto, w którym rozstrzygane El Greco – Toledo. Tam pozostał aż do śmierci.

Miasto, które stało się ostatnim schronieniem artysty

Kiedy artysta przybył do Hiszpanii, miał trzydzieści sześć. Toledo był centrum kulturalnym kraju i El Greco wkrótce czuł jak w domu. To właśnie w tym czasie miasto jest całkowicie przebudowany. Rozszerzyły ulice, nowe budynki zostały zbudowane, z których najważniejszym była katedra. I pierwsze zamówienie od artysty otrzymał tutaj. Jest to epicka płótno „aby usunąć ubranie z Chrystusem”. Jest to pierwsze dzieło El Greco.

Zdjęcia jego końcu stają się popularne. Ponadto, artysta odnajduje swój własny styl. Obrazy są nie tylko narracja, ale również dynamiczne. El Greco wybiera żywe kolory. Miał szczęście, i miał pierwszy poważny klient, a następnie jego praca przyciąga uwagę króla.

Prace napisane przez Philipa kolejności

Co Philip napisał w El Greco w obrazach? Opis dalszych twórczych sposobów, aby ogłosić, że artysta został zlecony do stworzenia wizerunku ołtarza zwanego „Męczeństwo św Maurice”. Na dole obrazu można zobaczyć większość z Mauritiusa, ubrany w niebieską zbroję i omówione z żołnierzy możliwość walki. Ale oczekuje inny los.

Po lewej stronie widza płótnie znowu widzi głównego bohatera, patrząc na to, co się dzieje, to jest to samo, ale nagi, zgięty w modlitwie, aw końcu ścięty. Natychmiast zauważalne, jak silny był wpływ weneckich mistrzów El Greco. Ale Filip II nie brać tego obrazu idei obrazu do ołtarza, ale włączyła je w swojej prywatnej kolekcji.

Kreatywność El Greco, lub obrazy do kapliczek

W wieku czterdziestu dwóch lat, artysta był zaangażowany w pisanie internetowych do małych kościołów i kaplic. Ale co z pozostałymi obrazami El Greco, z nazwami, które są znane wielu miłośników sztuki? To właśnie w tym okresie, a została stworzona przez najbardziej znanych dzieł malarza – „Pogrzeb hrabiego Orgaz”. To był pan, który żył w XIV wieku. Podczas jego pogrzebu, zdarzył się cud: Stephen St. Augustine i zstąpił z nieba i padł martwy w trumnie. A my po prostu arcydzieło wspomniano przedstawia historię.

Jesteśmy krótko recenzja biografii utalentowanego El Greco. Jego obrazy są zawsze bardzo ambitne treści. Nic dziwnego, że jego praca, odkryte w XIX wieku, pod wpływem artystów czasu. A dziś ten człowiek jest uważany za jednego z największych malarzy w skali światowej.