257 Shares 2359 views

Biografia Rustem Paszy, zięć Roksolany Hjurrem

W cudownym serialu telewizyjnego „The Magnificent Century” nie może zignorować jedną postać, która odegrała ważną rolę w losach dynastii Shah, jak również w całym Imperium Osmańskiego. To Rustem Pasha.


Na ekranie jest zawarte genialny turecki aktor Ozan Güven, już przed udziałem w kilku głośnych filmach: „Balalaika”, „Dzielni Turcy”, „Second Wiosna” i inne. Widzowie, którzy z zapartym tchem obserwował zawrotnej kariery Rustem Pasha wielokrotnie pytania niemowlęctwa niż pokazane w serii – prawda, i że – twórczym pisarzem fikcja?

Dzieciństwo i młodość

Jeśli chodzi o ten okres życia zięciem sułtana Sulejmana I historyczna rzeczywistość jest zbieżny z kinowego produktem fantazji jednym. Damat Opukovich był Chorwat. Urodził się w 1500 w miejscowości Skradin. Reszta prawdziwa Biografia Rustem Pasha jest bardzo różny w wyświetlanym na ekranie. Dokumenty te nie mówią nic na temat jego ojca, świniopas. Ponadto, małe Opukovich przychodzi do Stambułu ze swoim bratem. Obaj są wykształceni w madras sądowych.

Początki kariery

Film jest Rustem jako pokorną oczyszczenie. Skrypt umożliwia psychologiczną niespójność: szlachetny duch zięć Hjurrem początkowo działa jako środek nie wybiera bandytę. Tak więc, w celu przemieszczania się po drabinie kariery odcina obwód konia, który jechał kontrolę stajni sułtana.

Kiedy pada, niewolnik, zamiast pomóc swojemu szefowi, łamie sobie kark, dając mu śmierć jako wypadek. Prawdziwa biografia Rustem Pasha maluje zupełnie inny obraz. Dokumenty pokazują, że w roku bitwy pod Mohaczem, 26-letni żołnierz był dziedzic, a następnie został mianowany kierownik stajni.

Obsługa w Hjurrem-Haseki sułtana

Taki naprawdę miało miejsce. Za ich poświęcenie w szczególnie trudnych czasach Roxolana próbował w każdy sposób, aby nagradzać Rüstem. Jego celem: po pierwsze, gubernator Diyarbakir, Anatolia beylerbeem w 1538 roku, a rok później, Trzecia Wezyr – inicjowane tylko ukochaną żonę sułtana. Nie leży biografia Rustem pasza i jego zaangażowanie w realizację Mustafa Shahzad. Podczas tego szwagier sułtana zapłacił hańbę, ale wkrótce został wezwany do sądu, jak Sulejman I ceniony za jego radą w dziedzinie finansów.

Małżeństwo Mihrimah

Według legendy tureckiej Hjurrem wydał jedyną córkę do swojego protegowanego, ledwie jeden miał 12 lat. Pan młody rzekomo był w tym czasie w jego pięćdziesiątych. Jednak szczegółowa udokumentowana data ślubu nie wynika inaczej: nowożeńcy obchodzone 17 i 39 lat. W tym sensie, biografia Rustem Pasha świeci całkiem zgodnie z prawdą. Ale uczucia których rozrywkę siebie źródła historyczne milczą. Dlatego możemy marzyć, że młoda księżniczka „wyschły” na przystojnego Balibo. Nawiasem mówiąc, „historia” – wesz nie jest fikcją. Ten historyk Ali Efendi powiedział ten sam lekarz, który znalazł owada (za odkrycie otrzymał przyzwoitą nagrodę). Po ślubie w Wezyr Rustem-przydomek „Happy kiepskie”.

sprzeczne dane

Tureccy historycy epoki pisał, że kiedy Mustafa został stracony, potrzeba Rustem Hjurrem zniknęły. Podobno była „popchnął” zamach na jego życie w Sultan, z powodu tego, co wezyr został stracony. Jaki jest tajemniczy mężczyzna – to Rustem Pasha: biografia, przyczyną śmierci, a nawet jego lat w popularnej plotce i źródła nie są identyczne. W rzeczywistości, mąż zmarł Mihrimah w 1561, 10 lipca, od obrzęk. Jego prochy spoczywają w Sehzade meczecie.