137 Shares 2241 views

Jak prać piec Porady gazów ruszt

Każda gospodyni wie doskonale, jak wiele wysiłku idzie do utrzymania czystości w mieszkaniu. Ale główne trudności wynikają z czyszczenia kuchni. Po przeczytaniu dzisiejszym artykule dowiesz się jak umyć ruszt pieca gazowego.


Oczyszczanie za pomocą urządzeń gospodarstwa domowego

Jedną z najprostszych metod polega na wykorzystaniu zmywarce. Oczywiście, nie jest to ciężkie ruszty żeliwne, ponieważ jest to materiał dość wybredny, co skażone przez długotrwały kontakt z wodą. Ale wyroby stalowe lub emaliowane można łatwo załadować do przedziału dla brudnych naczyń. Jednakże, zanim płyta grillowa do przemywania gazu za pomocą tego urządzenia, konieczne jest usunięcie wszystkich elementów gumowych.

Zmywarka – nie tylko asystent, który może usunąć tłuszcz z kuchenki Gratki bez trudności. Można to zrobić przy pomocy wytwornicy pary. Jedyną wadą tej metody polega na tym, że depozyt może pozostać w trudno dostępnych miejscach. Dlatego po zastosowaniu pary, podgrzewany do stu czterdziestu stopni, trzeba uciekać się do czyszczenia ręcznego produkt.

Z pomocą chemii domowej

W nowoczesnych sklepów oferują szeroką gamę takich produktów. Na rynku można znaleźć środki do oczyszczania żeliwa i stali oraz wyrobów emaliowanych. Nie mylić z wyboru, trzeba podjąć odpowiedzialne podejście do tej kwestii.

Przed umyć piec gazowy ruszt smar i sadzę, konieczne jest, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją i składu wybranych funduszy. Tak więc, uniwersalne środki czyszczące dla gospodarstw domowych, nie nadają się do powierzchni ceramicznych i aluminium, które są wrażliwe na działanie kwasów. Ponadto, pożądane jest, aby zdobyć ciekłe detergenty są obecne w proszku cząstek ściernych, które mogą być pozostawione na artykule głębokości zarysowania.

Do usuwania tłustych świeżej pozostałości mogą próbować używać detergenty pakowane w butelki z rozpylaczem. Takie chemikalia domowe natychmiast usuwa się płytkę od zanieczyszczeń.

Wykonanie z kąpieli

Niestety, nie wszystkie gospodynie posiada generator pary lub zmywarkę. Z braku tych urządzeń, można użyć prostszych metod. Przed przemywania gazu ruszcie płyty należy zanurzyć w roztworze przygotowanym z wody i środka czyszczącego. Dla tych celów najlepiej nadaje się ciecze i żele, które są przeznaczone do pielęgnacji powierzchni kuchennych.

Ponieważ kratowych kuchenki gazowej charakteryzuje znaczne wymiary, należy zanurzyć w kąpieli lub w dużym zbiorniku. Kilka dni później, warstwa kurzu mogą być usunięte bez problemów ze sztywnym pędzlem lub wełny metalowej.

Opcja bez moczenia

Ponieważ nie każda kobieta może podarować jej gotować-biała łazienka, nie ma innej opcji, która pozwala pozbyć się spalonego tłuszczu. W tym przypadku będzie to możliwe do zrobienia bez moczenia siatkę. Warstwa brudu łatwo zaległości po obróbce agresywnych kompozycji detergentów, do której etykieta jest obecny zapis „Antizhir”.

Na powierzchni wody zwilżony uprzednio powlekane narzędzie i opuszczać godz kwartał. Piętnaście minut później, poddaje się krata sztywnej szczotki. Jeśli to konieczne, procedura ta została powtórzona raz jeszcze.

Jak myć środków ruszt kuchenka gazowa ludowe?

Do dyspozycji naszych babć nie mają nowoczesnych urządzeń i środków czyszczących. Dlatego musieli zrobić więcej prostych procedur. Przetrwał kilka sprawdzonych sposobów, aby skutecznie usunąć ślady tłuszczu i sadzy.

Przed płytą Woulffa kratownicy, jest umieszczona w worku na śmieci. Do tej mieszaniny wylano pakiet sody i wylano trochę gorącej wody. Pakiet jest następnie przywiązany i pozostawiony na kilka godzin. Następnie produkt może być łatwo czyszczone przy użyciu gąbki normalne.

Inną sprawdzoną metodą popularny jest uważany być zwolniony. W tym przypadku, kratownica odbywa się na otwartym płomieniem aż do wypalenia aż warstwą tłuszczu. Jedyną wadą tej metody jest uważany za deformacji prętów stalowych. Po zakończeniu procedury produkt będzie musiał wyrównać odzyskać swój pierwotny wygląd.

Oczyszczanie za pomocą innych dostępnych narzędzi

Praktycznie każda kuchnia tam proszek gorczycy, które można łatwo usunąć depozytu z siatki. W tym celu trzy łyżki substancji miesza się z jedną łyżeczkę detergentu. Grunt do bzdurny państwa. Następnie do mieszaniny dodaje się małą ciepłej wody i trzy łyżki octu. Ta kompozycja pocierać powierzchnię produktu i pozostawić na kilka godzin. Następnie, brud można łatwo usunąć.

Zainteresowani jak myć piec gazowy amoniak ruszt, należy ostrzec, że ta metoda jest odpowiednia dla tych, którzy nie boją się nieprzyjemnego zapachu. pocierać powierzchnię produktu z tej substancji, owinięty w woreczku z tworzywa sztucznego i pozostawić na noc. Rano warstwa tłuszczu łatwo wsuwa zwykłej gąbki. W celu przyspieszenia procesu może być traktowany tarcia mieszanki otrzymanej z jednej łyżeczce amoniaku, małej ilości ciepłej wody i trzy łyżki detergentu. W tym przypadku produkt pozostaje tylko godzinę. Sześćdziesiąt minut zanieczyszczenia usuwa się za pomocą wełny metalowej.

Jak myć piec gazowy ruszt sodę i nie tylko?

Substancja ta jest niemal w każdym domu. Ale nie wszystkie gospodynie wiedzą, że zwykle soda oczyszczona nie tylko przyczynia się do zwalczania zgagi i służy jako środek do podniesienia pieczenia, ale również pozwala na skuteczne usuwanie spalonego tłuszczu. Aby to zrobić, rozcieńcza się wodą tak, że w końcu mamy pastę. Jest to mieszanina jest nakładana na powierzchnię produktu i pozostawić na kilka godzin. Nie można korzystać z żywności, aby uzyskać najlepszy efekt, a sody kalcynowanej. Ona jest silna baza, a więc o wiele lepiej z tłuszczu i innych zanieczyszczeń.

Tych, którzy chcą zrozumieć, jak myć ruszt piec gazowy sodę i ocet, może być zalecane do mieszania dwóch substancji, tak aby uzyskać papkę. To znaczy, trzeba umieścić na zanieczyszczonych obszarów i natrzeć je za pomocą szczotki wykonanej ze stali nierdzewnej. Ten ostatni jest znacznie bardziej skuteczne niż w przypadku konwencjonalnych piankowych gąbek.

Aby proces czyszczenia nie stać na prawdziwy test, trzeba stale utrzymywać porządek. Aby grill zawsze były czyste, należy czyścić po każdym gotowaniu. I na to jest pożądane, tak długo, jak to jest jeszcze ciepłe. I wtedy nie trzeba przeszukać przypalonych tłuszczów różne chemikalia.