566 Shares 9252 views

Lek „Atokor”: instrukcja obsługi, analogowy i opinie

Wysoki poziom cholesterolu w osoczu przyczynia się do rozwoju procesu miażdżycowego i choroby serca.


W celu przeprowadzenia terapii obniżającej poziom lipidów za pomocą specjalnych środków, z których jeden jest lek „Atokor”. Instrukcje dotyczące tego leku opisuje jego hipocholesterolemicznego i gipotriglitseridemicheskuyu rolę w zmniejszaniu stężenia szkodliwego cholesterolu i innych tłuszczów w organizmie człowieka.

Ogólna charakterystyka

Lek dotyczy inhibitorów 3-metyloglutarylo-3-hydroksy-CoA. „Laboratoria Dr Reddy” jest produkowany przez indyjskie firmy.

W celu przygotowania „Atokor” dawka może wynosić 0,020 0,010 g

Formularz uwolnienie

Środek wytwarzany w formie tabletek powleczone postaci białego filmu. Tabletki wytłaczane w kształcie trójkąta z dwuwypukłe powierzchnie, na jednej z nich litery „A” jest stosowane, a druga jest wyznaczona jako dawkę „10” lub „20”.

struktura

Składnik aktywny leku jest atorwastatyna, który jest reprezentowany przez mikronizowanego trihydratu wapnia. W medycynie „Atokor” dawkowania i składu ilościowego substancji czynnej nieco inny. Lub każde 0,01084 0,02168 g atorwastatyny równoważnik trihydratu wapnia, 0,01 lub 0,02 g czystego atorwastatyny.

cukier mleczny, węglan wapnia, kroskarmeloza sodu, polisorbat 80, hydroksypropyloceluloza, DT laktoza, stearynian magnezu, tabletka utworzona struktura.

Folia obudowy utworzonej z Hypromeloza 15 cps, glikol propylenowy, oczyszczony talk, dwutlenek tytanu.

To samo dotyczy zarówno dawki „oznacza” Atokor kompozycji i kierowania ich sumę.

Tabletki 0,01 lub 0,02 g 10 części produkowane są w blistrze pakowane w pudełka kartonowe.

Mechanizm działania

Instrukcja lek w zgłoszeniu dotyczy selektywnego konkurencyjnych opóźniacze 3-metyloglutarylo-3-hydroksy-kofermentaA reduktazy. Jest ważnym enzymem dla przekształcenia związku 3-hydroksy-3-metilglyutarilkoenzima A do kwasu mewalonowego, które poprzedza styreny i cholesterolu.

W przypadku pacjentów homozygotycznych heterozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną, nierodzinną typu i dyslipidemią mieszaną, spożycie leku „Atokor” przyczynia się do zmniejszenia całkowitego cholesterolu, cholesterolu w cząstki lipoproteiny o niskiej i bardzo niskiej gęstości, triglicerydów i apolipoproteiny B.

Lek „Atokor” opis leku wykazuje potencjał do niestabilnych tabletek przydatny do zwiększania poziomu sterolu lipoprotein o wysokiej gęstości.

W komórkach wątroby, i triglicerydy holesterolovye cząsteczki stają się integralną częścią substancji, lipoprotein o niskiej gęstości silne. Są one wysyłane do plazmy, które przenikają do tkanek obwodowych. Spośród tych związków wytworzonych lipoprotein o niskim stanie nasycenia katalizowanej reakcji z wysokim powinowactwem z receptorem formacji. Wszystkie te substancje mogą wzmocnić rozwój miażdżycy.

Atorwastatyna działanie charakteryzuje się znaczne i utrzymujące się zwiększenie efektywności kompleksy receptora LDL, zmniejszenie szkodliwych stężenia cholesterolu w podwyższonej dziedziczną hipercholesterolemią homozygotycznej typu.

Oznacza „Atokor” instrukcja wskazuje jego zdolność do obniżania poziomu cholesterolu w osoczu i lipoprotein przez hamowanie enzymu HMG-CoA reduktazy. Spowalnia on tworzenie się cholesterolu w komórkach wątroby, zwiększa liczbę formacji receptorów lipoprotein o niskim nasyceniu w błonach komórkowych. Zwiększa to wychwytywanie i katabolizm cholesterolu z cząsteczek lipoprotein o niskim stężeniu.

Co jest używany

Lek „Atokor” Zastosowanie obsługi zaleca stosowania leku w podstawowych objawów zwiększonej cholesterolemia heterozygotycznych typu, wzrastającym stężeniu lokalnym lub nie lokalnym cholesterolu, mieszanych geterlipidemii, zwiększenie ilości cząsteczek triglicerydów w osoczu.

Podaje się je w połączeniu z dietą instrukcji do obniżania wysokiego poziomu cholesterolu lipoprotein o niskim nasyceniu, apolipoproteiny B, i związki triglicerydów.

Tabletki zmniejszenie stężenia cholesterolu w osoczu, LDL cholesterolemii w podwyższonej homozygotycznego typu rodzinnego, gdy dietetyczne i inne metody niefarmakologiczne nieskuteczny.

Jak wziąć

Lek „Atokor” instrukcje użytkowania zaleca picia dopiero po wyznaczeniu standardowej diety chorego hipocholesterolemicznego osoby, które powinny być wykorzystywane podczas terapii. Dozowanie jest oddzielnie dla każdego pacjenta, która jest obliczana na wyjściowy poziom cholesterolu w lipoproteinach o niskiej nasycenia. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przeznaczenie, skuteczność terapii z „świadectwo Atokor”.

Zazwyczaj, dawka początkowa jest równoważny 0,010 g na raz dziennie. Stosowanie tabletek nie jest zależny od pory dnia i żywności konsumpcji.

Dawkowanie dzienne pomocą 0,010 do 0,080 g jest wybrany z pierwszych wskaźników rachunkowych szkodliwego cholesterolu, pomieszczeń docelowych i osobistej efektywności. W początkowej fazie jej stosowania oraz zwiększenie stężenia leku powinno być pół miesiąca sprawdzić poziom tłuszczu w osoczu i regulować dawki w razie potrzeby.

Hipercholesterolemią pierwotną i połączone postać hiperlipidemii podawano codziennie dawkę się 0,010 g

Aktywność terapeutyczna występuje w ciągu 14 dni, a maksymalna wydajność jest możliwe po upływie jednego miesiąca. Długotrwałe stosowanie sprawia, że możliwe do utrzymania efektu terapeutycznego.

Leki „Atokor” w rosyjskiej instrukcji zawiera informacje o terapiigiperholesterinemii homozygotycznej rodzinnej typu. Zwykle przewidziane dawka dzienna 0,080 g W tym zastosowaniu jest obniżenie poziomu cholesterolu LDL o 40%.

Opis leczenia

Tabletki „instrukcje Atokor” do stosowania jest zalecane przed rozpoczęciem użytkowania leku należy znaleźć przyczynę wtórnego wzrostu wartości cholesterolu. Czynniki te obejmują cukrzycę, słabe leczenia cukrzycy, niedoczynność tarczycy, nerczycowy zmiany procesu disproteinemicheskih, obturacyjnej choroby wątroby. To może obejmować dalsze podawanie innych leków i uzależnienie od alkoholu. Dopiero po pozbyciu powyższych względów, jesteś gotowy do użycia tabletu „Atokor”.

Jeszcze przed leczenie jest wykonywane ustalenie równowagi pomiędzy lipidu całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL w cholesterolu HDL i triglicerydów.

Brak danych dotyczących stosowania leków w populacji pediatrycznej, więc te tabletki nie są wskazane dla dzieci.

W leczeniu pacjentów starszych, którego wiek wynosi ponad 60 lat, jest zwiększenie stężenia w osoczu składnika aktywnego czynnika do 40%.

W przypadku naruszenia funkcjonowania nerek nie jest konieczne dostosowanie dawki, ponieważ stan ten nie wpływa na zawartość atorvastatinovoe we krwi i niską skuteczność obniżania cholesterolu.

Istnieją dowody na to, że stosowanie tej grupy leków powodują miopatii rabdomioliznoy rozwój oraz niewystarczającą funkcji nerek w ostrej formie. W tych chorób leki powinny być odrzucone w tym czasie.

Preparaty na bazie atorwastatyny powinien być starannie zrobione z ludźmi, którzy nadużywają alkoholu lub przebytej chorobie wątroby w przeszłości.

Działanie inhibitorów reduktazy HMG-CoA reduktazy mogą być zmiany w biochemicznych wskaźników funkcji wątroby. Dla terminowego montażu takich naruszeń potrzeba przeprowadzenia oceny aktywności wątroby, a następnie 3 miesiące po zażyciu pigułki przeprowadzić kontrolę przed rozpoczęciem leczenia.

Lek „Atokor” na polecenie rosyjskiej zawiera informacje o wyraźnym wzrostem wartości osoczowych substancji czynnej u pacjentów z chorobami wątroby, którzy cierpią z powodu alkoholizmu. Czasowe lub całkowite niepowodzenie terapii zwraca aktywność aminotransferaz wątrobowych w oryginalnej ramie. Wielu pacjentów nie znoszą stosowanie leku w małych dawkach, a żadne niepożądane pojawiły.

W leczeniu mogą wystąpić zawroty głowy, senność rozwijać, więc w czasie stosowania tabletek pacjentów są zabronione do kontroli transportu i innych złożonych instrumentów.

Kto nie powinien używać

Na lek „Atokor” przeciwwskazania jak nadwrażliwość na każdym ze składników leku.

Nie ma w przypadku ostrej choroby wątroby i aktywowania enzymów transaminaz w surowicy, gdy ich aktywność jest 3 razy wyższe niż górna granica wartości normalnej.

Lek nie jest przepisywany kobietom w wieku rozrodczym, które nie są z zastosowaniem odpowiedniej metody antykoncepcji. Przeciwwskazaniem jest warunkiem rodzenia i karmienia piersią.

Lek nie leczeniu dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Ze względu na obecność mleka w składzie Atokor instrukcją cukrowych tabletek”w sprawie stosowania zakazuje stosowania ich w dziedziczną nietolerancją galaktozy, cząsteczki z brakiem laktazy i malabsortsii glukozy-galaktozy.

analogi

Istnieje duża liczba leków na podstawie atorwastatyny. Obniżające poziom cholesterolu rolę narkotyków do „Atokor” instrukcji obsługi. Analogi są również w stanie obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi.

Jednym z takich leków jest lekarstwem dla słoweńskiej „Atoris”, która jest producentem spółkę akcyjną „Krka Novo Mesto.” Jest on wytwarzany w postaci tabletki o zawartości substancji czynnej od 0,010 g, 0,020 g, 0,040 g

Lek ma na celu wyeliminowanie stanu hiperlipidemiczną, przy czym parametry potrzebne do zmniejszenia całkowitego cholesterolu, cholesterolu lipoprotein w związkach o niskim nasyceniu, ilość apolipoprotein i cząsteczek triglicerydów we krwi.

ludzie lek traktować z hipercholesterolemią rodzinną homozygotyczną wielogenowe heterozygotycznych typu.

Dzięki „Atoris” lek zwiększa stężenie cholesterolu w lipoproteinach o dużym nasyceniu.

Kolejnym analogiem Słoweniec uważane lek „Tulipan”, który jest teraz „Lek Pharmaceutical Company”. Istnieją trzy dawki tabletki powlekane, 0,01 g, 0,02 g i 0,04 g

Lek jest wskazany do eliminacji podstawowych form hipercholesterolemią i połączonym z hiperlipidemią, do leczenia podwyższonego stężenia cholesterolu wartości heterozygotyczne i homozygotyczne typu rodziny.

Podobnie, środki uważane indyjska medycyna „Astin”, który jest produkowany przez przedsiębiorstwo „Micro Labs Limited”. Jest on dostępny w dwóch dawkach: z 0,010 g do 0,020 g atorwastatyny.

Lek jest przepisywany na zwiększoną zawartością lipidów, gdy nie obserwuje się pozytywny wpływ zdarzeń dietetycznych i innych.

Indyjski wytwarzania leku „Storvas” na bazie soli wapniowej atorwastatyny. Produkowane przez „Ranbaxy Laboratories Limited” w postaci tabletki powleczonej osłonką w dwóch dawkach: w 0,010 g i 0,020 g

Lek „Storvas” zmniejszenie wysokiej zawartości całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL w cząsteczkach, a stężenie związków apolipoproteiny triglicerydów w obwodzie pierwotnym, a nonmarried heterozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną stanu, jak również mieszane choroby hiperlipidemią.

Lek zmniejsza ryzyko zawału mięśnia sercowego oszałamiające stanu mięśni, udarów mózgu i zmiany w przepływie krwi. Tabletki spowolnić postęp wieńcowej stanie miażdżycowej.

Amerykański odpowiednik jest lekiem „Lipitor” produkowany jest przez „Pfizer”. Jest on wytwarzany w postaci tabletek powlekanych powłoką, w trzech dawkach: w 0,010 g, 0,020 g, 0,040 g lek służy również do eliminacji hipercholesterolemię stany różnych typów pochodzenia.

opinie

Medycyna „Atokor” Aplikacja obsługi opisuje jako środki o wysokiej udowodnionej skuteczności. Wielu pacjentów z podwyższonymi stężeniami w osoczu szkodliwego cholesterolu po trakcie użytkowania jest coraz lepiej. Wartości cholesterolu całkowitego i cholesterolu LDL są zredukowane do normalnego poziomu, która zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju miażdżycy i stanom niedokrwiennym.

Lek należy do mediów z dobrą tolerancją, ale u niektórych pacjentów może to spowodować opóźnienia stolec, wzdęcia, ból brzucha, nudności, niestrawność. Są to bóle głowy, zaburzenia snu. Może rozwinąć nierówne, asteniczny i stan Myalgic.

W rzadkich przypadkach, efekty uboczne są objawia zapalenie mięśni, miopatia, parestezja, neuropatii obwodowej, zapalenia trzustki, zapalenia wątroby, zastojem żółci żółtaczka.

Tabletki mogą spowodować brak łaknienia, wymioty, objawy hepatotoksyczności, łysienie swędzące wysypki, objawy impotencji, zaćma, hiper- lub hipoglikemii.